Liverpool se poklonil jedinému střelci

Fotbalisté Liverpoolu se chystají na čtvrteční odvetu Poháru UEFA do Liberce, kde budou hájit jednobrankový náskok z prvního zápasu. V posledním ligovém kole přes odjezdem do Čech ovšem prohráli na hřišti Leedsu United v poměru 4:3. Všechny branky jim nastřílel jediný hráč, australský útočník Mark Viduka. Liverpool vedl už v 18. minutě 2:0, ale Viduka krátce po přestávce srovnal. Poté, co Vladimír Šmicer získal hostům opět brankový náskok, australský kanonýr dalšími dvěma góly v rozmezí dvou minut zápas rozhodl.

Liverpool bleskově otevřel skóre, když po volném kopu Patrika Bergera hlavičkoval přesně finský obránce Hyypiä. Na 2:0 zvýšil Němec Ziege, ale pak začal úřadovat Viduka, který vyslal na branku čtyři střely a všechny zasáhly cíl.

Šmicer měl několik šancí, ale další gól už nedal. Bergera, který dostal žlutou kartu
za zblokování střely rukou, vystřídal v 74. minutě Barmby.

Fotbalistům Realu Madrid ve španělské lize se nepodařilo odčinit středeční porážku s Mallorkou. 'Bílý balet' prohrál v Sorii s Numancií 1:3 a v tabulce zůstal čtvrtý. Ještě dnes se ale nejspíš propadne níže, protože jeho nejbližší rivaly zápasy devátého kola teprve čekají.

O překvapivé vítězství Numancie se zasloužil rumunský záložník Laurentiu Rosu, který  zaznamenal hattrick. Už v osmé minutě se prosadil ve vzdušném souboji s Claudem Makelelem a hlavou poslal domácí do vedení. Real vyrovnal o sedm minut později zásluhou Raúla. Pouhých čtyřicet sekund poté se však podruhé zapsal do střelecké listiny Rosu. Rumunský reprezentant zpracoval centrovaný míč od Inakiho a přesnou střelou poslal domácí tým znovu do vedení. Hattrick završil Rosu v 64.
minutě.

Fotbalisté Porta, vedoucího celku tabulky portugalské ligy, klopýtli v desátém kole na hřišti klubu Gil Vicente, kde jen remizovali 2:2. Druhý Sporting Lisabon, který v pátek deklasoval Leiriu 4:0, tak snížil jejich náskok na tři body.

V německé lize uštědřili fotbalisté Hamburku pětibrankový debakl
Freiburgu. V 55. minutě nastoupil do útoku Hamburku český reprezentant
Marek Heinz, ale do střelecké listiny se nezapsal.

V čele tabulky se udržela Hertha Berlín, která porazila Werder Brémy rovněž vysoko 4:1. Na druhé místo se dostal Kaiserslautern, který otočil zápas proti Schalke. Hostující tým, v kterém odehráli celé utkání Radoslav Látal s Jiřím Němcem, vedl už 2:0, když první gól domácích dal z penalty Koch. Vzápětí zmařil Schalke možnost odvézt z Betzenbergu poprvé od roku 1976 plný bodový zisk Klos a obrat dokonal tři minuty před koncem k radosti 41.500 diváků na vyprodaném stadiónu Marschall.

Útočník Kaiserslauternu Vratislav Lokvenc se zapojil do hry až v 89. minutě. "Když hrajete na Betzenbergu, musíte počítat s tím, že proti vám stojí dvanáct soupeřů. Kdo byl dnes tím dvanáctým, nechám na posouzení jiným. Vedli jsme 2:0 a měli zápas ve své režii, kdyby nebylo penalty, Kaiserslautern by nám gól nedal," řekl trenér hostů Huub Stevens.

Po třech porážkách vytěžil Mnichov 1860 z utkání s nováčkem VfL Bochum alespoň bod, ale výkon trenéra Loranta před odvetou v Poháru UEFA proti Halmstadu nepotěšil. Přemožitel Drnovic vedl brankou Agostina, ale o těsný náskok rychle přišel a další gól už mnichovští hráči nedali. Roman Týce odehrál v záloze 'Lvů' 72
minut.

Divoký výsledek se zrodil v Mnichově, kde Bayern rozdrtil Borussii Dortmund 6:2. Po dvou gólech do sítě hostů vstřelili Salihamidžič a Scholl. Dortmund, třebaže se ujal už v druhé minutě vedení brankou Herrlicha, se po vyrovnávacím gólu sesypal. Hrozivé skóre upravil v 71. minutě Addo.

Německá liga - 11. kolo: 1. FC Kaiserslautern - Schalke 04 3:2 (67. Koch z pen., 71. Klos, 87. Marschall - 37. Sand, 56. Waldoch), VfB Stuttgart - Hansa Rostock 1:0 (34. Dundee), Hertha Berlín - Werder Brémy 4:1 (45. a 49. Preetz, 12. Alves, 79. Beinlich - 71. Pizzaro z pen.), Hamburk - SC Freiburg 5:0 (12. Mahdavíkia, 21. Präger, 35.  Hoogma, 45. Bester, 76. Töfting), VfL Bochum - Mnichov 1860 1:1 (62. Drinčič - 53.  Agostino), Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 6:2 (7. a 83.
Salihamidžič, 39. a 59. Scholl, 10. Elber, 63. Sergio - 2. Herrlich, 71. Addo).

Portugalská liga- 10. kolo:
Farense - Boavista Porto 2:2, Gil Vicente - FC Porto 2:2.

Španělská liga - 9. kolo:
Numancia - Real Madrid 3:1 (8., 15. a 64. Rosu - 15. Raúl),

Anglická liga:
Leeds United - Liverpool 4:3, Charlton Athletic - Bradford City 2:0 (4. Johansson, 16. Stuart), Coventry City - Manchester United 1:2 (64. Zuniga - 27. Cole, 37. Beckham), Manchester City - Leicester City 0:1 (56. Savage), Middlesbrough - Arsenal 0:1 (25. Henry z pen.), Newcastle United - Ipswich Town 2:1 (22. a 67. z pen. Shearer - 13. Stewart), Southampton - Chelsea 3:2 (3. a 90. Beattie, 37.
Tessem - 69. Wise, 78. Poyet), Tottenham Hotspur - Sunderland 2:1