Lionel Messi při své tradiční oslavě gólu, tentokrát v osmifinálové odvetě Ligy

Lionel Messi při své tradiční oslavě gólu, tentokrát v osmifinálové odvetě Ligy mistrů proti AC Milán. | foto: Albert Gea, Reuters

Velkolepý večer, v hlavní roli Messi. Už brzy může překonat Raúla

• 10
Nebude to dlouho trvat - třeba jenom rok - a španělský fotbalista Raúl přijde o rekord v počtu vstřelených gólů v Lize mistrů. Téměř jistě ho o něj připraví Lionel Messi, jenž se v úterý večer osamostatnil na druhém místě historického žebříčku.

"Je to neobyčejný hráč. Když má kolem sebe další skvělé spoluhráče, tak prostě nemá žádné limity," prohlásil barcelonský asistent trenéra Jordi Roura.

Bylo jen pár minut po oslnivé osmifinálové odvetě Ligy mistrů, ve které Barcelona smetla AC Milán 4:0 a dala zapomenout na porážku 0:2 z úvodního utkání.

Dynamo Kyjev, AC Milán, Chelsea

Zdroj: UEFA (předkola Ligy mistrů se nepočítají)

Pětadvacetiletý Messi se na tom podílel dvěma góly. Právě on v prvním poločase smazal ztrátu Barcelony a ukázal spoluhráčům, že postup mezi osm nejlepších není nemožný.

Nejdřív už v páté minutě po narážečce Xaviho vymetl šibenici milánské brány a podruhé se trefil před přestávkou. Oba góly vstřelil levačkou z hranice pokutového území, přestože kolem něj stálo několik obránců.

"Jeho dva góly byly pro tým nesmírně důležité," uvedl současný barcelonský sportovní ředitel a bývalý brankář Andoni Zubizarreta. "I díky němu si tento zápas budeme pamatovat ještě roky."

Messi se tak v Lize mistrů trefil už osmapadesátkrát a je na druhém místě historických tabulek. Úterními brankami se odpoutal od Ruuda van Nistelrooije.

Na vedoucího Raúla nyní ztrácí třináct gólů. Před legendárního střelce Realu Madrid, jenž nyní hraje v Kataru, se tak může dostat už za rok, pokud udrží současné tempo. Vždyť v posledních dvou ročnících dal nejméně dvanáct branek. V současné sezoně má na kontě už sedm gólů a další může přidat ve čtvrtfinále.

"Messi nám dal v úterý večer další velkolepou lekci, co to znamená hrát fotbal," dodal trenér Roura.