Scott McTominay (vpravo) z Manchesteru United se snaží odpoutat od Yangela...

Scott McTominay (vpravo) z Manchesteru United se snaží odpoutat od Yangela Herrery z Granady. | foto: AP

Čtvrtfinále EL přálo hostům. Radují se Řím, Villarreal i Manchester

• 5
Kromě pražské Slavie, která remizovala 1:1 na Arsenalu, odehrály hostující celky úvodní čtvrtfinálové zápasy Evropské ligy vítězně. AS Řím porazil Ajax 2:1, Villarreal zvítězil 1:0 v Záhřebu a Manchester United vyhrál 2:0 v Granadě.

I pro Slavii je remíza 1:1 ze hřiště Arsenalu dobrým výsledkem pro odvetu. Vyrovnávací branku vstřelil v nastavení Tomáš Holeš, za domácí se trefil střídající Nicolas Pépé.

Dinamo ve 26. minutě jako první dostalo míč do branky, ale hlavička Oršiče neplatila kvůli ofsajdu Atiemwena. Regulérní gól těsně před pauzou vstřelil Villarreal. Théophile-Catherine zahrál v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil Moreno. Další slibné šance hosté ve druhém poločase neproměnili.

Ajax poslal do vedení ve 39. minutě Klaassen po spolupráci s Tadičem. Srbský kapitán ale na začátku druhé půle zahodil penaltu, přitom předchozích 17 soutěžních pokutových kopů za amsterodamský tým proměnil. AS Řím srovnal v 57. minutě zásluhou Pellegriniho přímého kopu a tři minuty před koncem dokonal obrat Ibaňez.United v Granadě po půlhodině hry otevřeli skóre díky Rashfordovi, který si naběhl na nákop Lindelöfa a připsal si jubilejní 20. soutěžní trefu v sezoně. Hosté zužitkovali hned první střelu na branku. Krátce před pauzou domácí Herrera trefil tyčku. V poslední minutě přidal pojistku anglického favorita Fernandes proměněnou penaltou.

Odvety se hrají za týden.

Čtvrtfinále Evropské ligy, 1. zápasy

AFC Ajax - AS Řím 1:2 (1:0)

Branky: 39. Klaassen - 57. Lorenzo Pellegrini, 87. Ibañez. Rozhodčí: Karasev – Demeško, Gavrilin (RUS). ŽK:71. Rensch - 78. Peres, 90. Cristante, 90+4. Calafiori.

AFC Ajax Scherpen – Rensch (79. Klaiber), J. Timber, Lisandro Martínez, Tagliafico – E. Álvarez, Klaassen, Gravenberch – Antony (88. Idrissi), Tadić (C), Neres (64. Brobbey).

AS Řím Pau López – Mancini, Cristante, Ibañez – Peres, Diawara, Veretout (77. Villar), Spinazzola (29. Calafiori) – Lorenzo Pellegrini (C), Pedro (89. C. Pérez) – Džeko (77. B. Mayoral).

Granada CF - Manchester United 0:2 (0:1)

Branky: 31. Rashford, 90. B. Fernandes. Rozhodčí: Dias – Tavares, Soaraes (vš. POR). ŽK:51. D. Duarte, 89. Brice - 8. P. Pogba, 40. McTominay, 72. Maguire, 84. N. Matić.

Granada CF Rui Silva – Díaz (C), J. Vallejo, D. Duarte (54. G. Sánchez), Neva (74. Foulquier) – Y. Herrera, Gonalons (86. Brice) – Kenedy (74. Machís), Montoro, Puertas – Soldado (86. Suárez).

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw (46. Telles) – P. Pogba (73. N. Matić), McTominay – D. James, B. Fernandes, Rashford (65. Cavani) – Greenwood (85. van de Beek).

GNK Dinamo Záhřeb - Villarreal CF 0:1 (0:1)

Branky: 44. G. Moreno. Rozhodčí: D. Siebert – J. Seidel, R. Foltyn (všichni GER). ŽK:76. G. Moreno.

GNK Dinamo Záhřeb Livaković – Ristovski, Lauritsen, Théophile-Catherine, Gvardiol (72. Leovac) – A. Ademi (C), Jakić (61. Lirim M. Kastrati) – Ivanušec, Majer (82. Franjić), Oršić (82. Tolić) – Atiemwen (61. B. Petković).

Villarreal CF Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Parejo, Capoue, Trigueros (86. Peña) – Chukwueze (69. Moisés Gómez), Bacca (46. Alcácer), G. Moreno.