Fotbalisté Slavie ve čtvrtek ve čtvrtém z šesti zápasů skupiny Evropské ligy přivítají lídra tabulky AS Řím, s nímž před 14 dny v italské metropoli prohráli 0:2.

Pražané si chtějí zlepšit náladu po víkendové porážce 1:2 s Plzní v domácí nejvyšší soutěži. Pokud by finalistu minulého ročníku Evropské ligy zdolali, získali by bez ohledu na zbylé výsledky jistotu účasti v jarní části pohárů.

Slavii po polovině skupiny patří druhé místo. Před porážkou v Římě zvítězila 2:0 v Ženevě nad Servette a poté doma rozdrtila Tiraspol 6:0, čímž vyrovnala nejvyšší výhru ve skupinové fázi Evropské ligy. Na dosud stoprocentní AS Řím ztrácejí Pražané tři body, naopak před dvojicí Servette a Tiraspol mají pětibodový náskok.

Červenobílí nepůjdou do nejatraktivnějšího domácího zápasu ve skupině v ideálním rozpoložení. V neděli proti Plzni (1:2) utrpěli první ligovou porážku v sezoně a prohráli dvě z posledních tří soutěžních utkání. Naopak aktuálně sedmý celek Serie A zvítězil v šesti z minulých sedmi duelů.

SK Slavia PrahaSlavia(3-4-3)

28 Mandous
Mandous
o hráči
Masopust
o hráči
78. min Vlček o hráči
o hráči
79. min Ševčík o hráči
19 Oscar
Oscar
o hráči
88. min van Buren o hráči
18 Bořil
Bořil
o hráči
Jurečka
o hráči
87. min Wallem o hráči
13 Chytil
Chytil
o hráči
90. min Hromada o hráči

o hráči
77. min Sánches o hráči
o hráči
84. min Costa o hráči
22 Aouar
Aouar
o hráči
46. min Cristante o hráči
11 Belotti
Belotti
o hráči
68. min Dybala o hráči
90 Lukaku
Lukaku
o hráči
El Shaarawy
o hráči
46. min Karsdorp o hráči

Rozhodčí: Letexier - Mugnier , Rahmouni
Počet diváků: 19 265

José Mourinho bude na lavičce Římanů znovu scházet. Šedesátiletý portugalský trenér si odpyká poslední část ze čtyřzápasového disciplinárního trestu za své chování po prohraném květnovém finále minulého ročníku Evropské ligy.

Trenér Trpišovský proti nedělnímu utkání s Plzní udělal v sestavě čtyři ztměny: hrají Masopust, Douděra, Jurečka a Holeš. Provod se představí v útoku, na krajích budou Douděra a Bořil. Na lavici zůstali Vlček, Tomič, Van Buren a Wallem.

Za AS Řím je na hrotu belgický bijec Lukaku, k němu dal kouč Mourinho šanci Belottimu a El Shaarawymu, tedy nejsilnější možné kombinaci. V záloze bude šikovný Aouar, Paredes a mladík Bove, jenž se trefil i v prvním utkání před dvěma týdny v Itálii.

Oba týmy nastupují na hřiště.

Před utkáním ještě zazní hymna Evropské ligy.

1

Začal první poločas utkání Slavia - AS Řím

1

Bove hned na úvodu fauloval. Těsně za polovinou hřiště bude rozehrávat Holeš.

2

Roh pro domácí.

2

Odražený míč si našel Zafeiris. Jeho prudká rána ale mířila vedle brány.

3

Kombinace hostů k ničemu nevedla. Do útoku míří Slavia.

5

Na centr z pravé strany si naskakoval Mojmír Chytil, který však ve výskoku fauloval brankáře Svilara.

6

Další rohový kop pro domácí.

7

Mojmír Chytil se dopustil nedovoleného zákroku, balon tak mají Římané.

8

Nepřesný pas do pokutového území si gólman Mandous pohlídal.

9

Slavia ale rychle přišla o míč, na vlastní půli kombinují hosté.

10

Římané odvrátili nebezpečný balon na roh.

11

Další centr do velkého vápna vyslal David Douděra. Obrana hostů však byla u míče jako první.

12

Svižnou akci Slavie zakončil slabým pokusem Václav Jurečka.

14

Chytil chtěl u lajny faul. Rozhodčí nezareagoval. Bude z toho vhazování pro Řím.

15

N’Dicka ostře zajel do Lukáše Provoda. Volný přímý kop pro Slavii.

16

K míči se tlačil na vzdálenější tyči Jan Bořil. Llorente ho ale v souboji přetlačil.

17

Na hranici vápna padl k zemi Zafeiris. Sudí ale zůstal klidný.

18

Po delší době mají míč na kopačkách hráči Říma. Domácí skvěle napadají.

19

Lukáš Provod byl v souboji příliš tvrdý. Paredes padl na trávník.

20

Slavia chtěla rychle přejít do protiútoku. Zafeiris byl ale faulován.

22

Domácí kontrolují hru na vlastní polovině.

23

Lukaku se hnal za míčem po pravé straně. Včas ho předskočil Bořil a balon poslal na Mandouse.

23

Chytil se dopustil faulu, když poslal k zemi obránce Llorenteho.

24

Paredes chtěl přenést hru na pravou stranu. Tam se ale nikdo nenacházel.

25

Rychlý balon za obranu včas odvrátil do bezpečí Mandous. Navíc byl odpískán ofsajd.

26

Zákrok Mojmíra Chytila znovu rozhodčí vyhodnotil jako nedovolený.

27

Douděra poslal do vápna nadýchaný centr, u kterého byl jako první brankář Svilar.

27
Důležité

Zatím největší šance domácích. Zafeiris vyslal střílený centr z pravé strany, který si zpracoval Mojmír Chytil, jenž z otočky na malém vápně vysoko přestřelil.

28

Brankář Svilar bude potřebovat ošetření.

29

Nic vážného to ale nebude. Svilar bude pokračovat ve hře.

30

Romelu Lukaku si nerozuměl s míčem, který mu uskočil do zámezí.

31

Lukaku sklepl balon do strany, nicméně akce AS u lajny rychle skončila.

32
Důležité

Belotti ostře zajel do Lukáše Provoda kousek od hranice velkého vápna. Slavia má k dispozici zajímavý volný přímý kop.

34

Razantní rána Lukáše Provoda mohla nechat Svilara klidným. Míč proletěl vedle brány.

35

Rozehrávka brankáře Svilara byla hodně nepřesná. Slavia bude vhazovat.

36

Nepříjemný centr z levé strany dokázala obrana hostů odvrátit.

37

Lukáš Provod zkusil překvapit Svilara z úhlu. Jeho střele však chyběla přesnost.

38

Douděrův zákrok byl vyhodnocen jako faul.

39

Belottiho průnik obranou skončil na levé straně, kde útočník AS zaběhl za lajnu.

40

Zafeiris si proti Paredesovi pomohl rukama, což sudímu neuniklo.

41

U střídačky Říma zůstal ležet Aouar. Hra je přerušena.

42

Římané budou rozehrávat. Míče se ujal N’Dicka.

43

Paredes fauloval Provoda. Záložník hostů pak projevil velkou nespokojenost.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Leandro Paredes (AS Řím)

45

Po zablokované přihrávce do pokutového území bude mít Slavia roh.

45

Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu.

45

Centr Lukáše Provoda nikoho z domácích nenašel.

Střídání

Střídání AS Řím: ze hřiště odešel Stephan El Shaarawy, nahradil ho Rick Karsdorp

47

Belotti byl faulován na vlastní polovině.

48

Římané kombinují a vyčkávají na správnou příležitost.

49

Jurečka poslal balon na levou stranu, kde byl Jan Bořil. Ten chtěl z první odcentrovat do pokutového území. Míč však trefil špatně a skončil v zámezí.

50

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - AS Řím 1:0
Na centr Lukáše Provoda si vyskočil osamocený Masopust, jehož hlavičku vyrazil brankář Svilar. Odražený balon si našel Mojmír Chytil, který ho posunul pod sebe pro Jurečku, jenž se štěstím dostal míč do sítě přes obránce.

52
Důležité

Na druhé straně zahrozil Belotti, s jehož prudkou střelou na zadní tyč si Mandous poradil.

53

Akce Slavie je u konce, Václav Jurečka byl v ofsajdu.

54

Celik centroval z levé strany, míč odvracel Ogbu. Pak byl odpískán ofsajd.

55

Douděrův pas zneškodnil obránce Mancini.

56

Belottiho fauloval Masopust. AS Řím bude rozehrávat na vlastní polovině.

57

Přihrávku do úniku na Lukaka zastavil Jan Bořil.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Masopust (Slavia)
Masopust chytil protihráče za dres. Volný přímý kop pro AS Řím.

59

Balon si ve vápně našel Mancini, jehož hlavička nebezpečná nebyla.

61

Provod hledal v pokutovém území Jurečku, jeho přihrávku ale zablokovala obrana hostů.

62
Důležité

Obrovská chyba Římanů na polovině hřiště. Llorente netrefil poskakující míč, čehož využil Václav Jurečka, který nabral rychlost a balon následně předal Chytilovi. Ten však také míč netrefil ideálně.

63

Vzdušný pas do vápna musel odvracet Ogbu.

64

Masopust si počínal nedovoleně. Míč mají hráči AS.

66

Slávisté skvěle napadají a hráči hostů tak mají problémy v rozehrávce.

67
Důležité

Aleš Mandous nejdříve zneškodnil slabou střelu doprostřed brány. Pak Slavia zahájila rychlý protiútok, který vedl po levé straně Lukáš Provod, jehož ránu na zadní tyč dokázal Svilar vyrazit na roh.

68
Střídání

Střídání AS Řím: ze hřiště odešel Andrea Belotti, nahradil ho Paulo Dybala

69

Paulo Dybala měl možnost na vyrovnání. Skákající míč však netrefil správně. Slavia bude rozehrávat od branky.

71

Lukaku ukázal jak je silný na balonu, pak vystřelil. Mandous si ale střelu z úhlu pohlídal.

72

Počet diváků 19 265 (99 % z kapacity 19 370)

73

Hlavička Douděry z velké dálky byla pro Svilara pochoutkou.

74

Lukáš Masopust (Slavia) vstřelil gól. Slavia - AS Řím 2:0
Oscar poslal míč podél hranice pokutového území na Lukáše Masopusta, jenž si připravil balon na střelu a následně vyslal prudkou ránu na vzdálenější tyč, na kterou byl Svilar krátký.

76

Lukaku se dral k zakončení. Výborně ale dokázal zasáhnout Jan Bořil.

81

Jurečka nedokázal udržet balon pod kontrolou. AS bude vhazovat.

83

Lukaku si vyměnil míč s Dybalou. Narážečka jim ale nevyšla ideálně. Balon má v držení Aleš Mandous.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Ševčík (Slavia)

84
Střídání

Střídání AS Řím: ze hřiště odešel Leandro Paredes, nahradil ho Joao Costa

85

N’Dicka centroval a k balonu se dostal Lukaku, kterého včas odzbrojil Ogbu.

86

Bove nekompromisně zajel do Oscara. Pak si záložník AS vyměnil názor s Douděrou.

87
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Conrad Wallem

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Mick van Buren (Slavia)

88
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Murphy Dorley Oscar, nahradil ho Mick van Buren

89

Wallemova střela minula bránu Svilara.

90

Hlavní rozhodčí nastavil sedm minut.

90
Důležité

Chytil sebral balon Karsdorpovi, pak míč posunul pod sebe. A nakonec se k zakočení dostal Mick van Buren, jehož střela těsně minula tyč.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Evan N’Dicka (AS Řím)

90
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Jakub Hromada

90
Důležité

Mick van Buren nabral na polovině hřiště rychlost a dostal se i přes Christanteho. V úhlu pak přehodil brankáře Svilara, míč ale těsně minul pravou tyč.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0

90

Slavia si připsala velmi cenné tři body do tabulky a zároveň oplatila Římanům dva týdny staré vítězství. Navíc se Pražané dostali do čela skupiny G.