Z úvodního utkání na Spartě si anglický Liverpool přivezl pohodlný náskok 5:1. Osmifinálová odveta Evropské ligy tak bude nejspíš pouhou formalitou.

Obhájce českého titulu díky postupu přes Galatasaray Istanbul v úvodním vyřazovací kole Evropské ligy poprvé od roku 2016 (ve stejné soutěži) prošel v některém z pohárů mezi 16 nejlepších celků. Proti Liverpoolu na Letné herně nepropadl, na rozdíl od soupeře však nevyužil řadu šancí.

Liverpool doma v této sezoně EL vyhrál všechna tři utkání se skóre 11:1. Od loňského února neprohrál na ikonickém Anfieldu 30 soutěžních zápasů. V nedělním šlágru Premier League tam remizoval s obhájcem titulu Manchesterem City 1:1 a klesl na druhé místo o skóre za Arsenal.

Naopak Sparta ve stejný den prohrála 0:4 v Plzni, čímž vyrovnala svou nejvyšší porážku v samostatné lize, a tabulku vede už pouze o bod před městským rivalem a dalším osmifinalistou EL Slavií.

o hráči
46. min Tsimikas o hráči
78 Quansah
Quansah
o hráči
66. min van Dijk o hráči
o hráči
46. min McConnell o hráči
42 Clark
Clark
o hráči
73. min Musialowski o hráči
11 Salah
Salah
o hráči
Núňez
o hráči
46. min Elliott o hráči

o hráči
58. min Sadílek o hráči
Kairinen
o hráči
Solbakken
o hráči
75. min Vydra o hráči
32 Ryneš
Ryneš
o hráči
46. min Panák o hráči
9 Kuchta
Kuchta
o hráči
58. min Haraslín o hráči
Birmančevič
o hráči
66. min Tuci o hráči

Rozhodčí: Dias - Soares, Ribeiro

Letenští nevyhráli tři soutěžní duely po sobě a poslední dva prohráli se skóre 1:9. Venku v pohárech padli ve čtyřech z minulých pěti zápasů (všechny v EL) a vyhráli tam jediné z posledních 14 utkání.

Trenér Priske opory nijak nešetří, sestava je až na dvě změny totožná jako před týdnem. Zraněného Sörensena zastoupí vzadu Zeleného, jehož místo na levé straně zaujme Ryneš.

Nehraje pak ještě Haraslín, místo něj nastoupí v početnější záloze Laci.

Pět minut do výkopu, právě dozněla klubová hymna You´ll never walk alone, kterou zpívalo na šedesát tisíc fanoušků. Hráči nastoupili na hřiště.

1

Začal první poločas utkání Liverpool - Sparta

2

Sympatický úvod Sparty, hned v úvodu se dostala k rohovému kopu, zahraje ho Kairinen.

3

Domácí ho bez potíží odvrátili, a když se Sparta pokoušela vrátit na útočnou polovinu, dopustila se ofsajdu.

5

Zatím se Spartě nečekaně otvírají možnosti pro kontry. Teď jeden z nich zbrzdil Kuchta.

7

Darwin Núňez (Liverpool) vstřelil gól. Liverpool - Sparta 1:0
Jenže domácím stačí málo a opakuje se historie z Letné. Kombinaci po zemi a zpětnou přihrávku proměňuje Núněz ranou k levé tyči v gól na 1:0.

8

Bobby Clark (Liverpool) vstřelil gól. Liverpool - Sparta 2:0
Na stadionu ještě neutichly oslavy a je to 2:0. Zelený volil nesmyslně alibistickou přihrávku, Krejčímu domácí míč vypíchli a dva z nich šli sami na Vindahla. Clark ho prostřelil.

10

Mohamed Salah (Liverpool) vstřelil gól. Liverpool - Sparta 3:0
Tak to je drsné školení. Další Zeleného brutální kiks před pokutovým územím trestá Salah, jemuž do ideální pozice přihrál Clark.

13

Domácí se naladili na svižné tempo, v němž pokračují. Jejich pokus o přihrávku po levé lajně ale skončil v zámezí.

14

Cody Gakpo (Liverpool) vstřelil gól. Liverpool - Sparta 4:0
Tohle už není ani jako hokej, ani jako házená, skoro je to jako basketbal. Každé zakončení domácích končí míčem v síti. Gakpo se trefil po rychlé akci a finální přihrávce z pravého křídla.

16

Domácí si dávají rychlé a tvrdé přihrávky po zemi, Sparta na ně nestačí. Aspoň má první zákrok Vindahl, jemuž se podařilo chytit Salahovu střelu.

17

Po čtvrtém gólu Liverpoolu si svoje spoluhráče svolal k sobě sparťanský kapitán Krejčí a snažil se omráčené hosty probudit. Těžko ale říct, co může nyní Sparta nabídnout.

18

Útok Sparty potáhl Preciado, pokus o přihrávku Birmančevičovi mu domácí srazili do autu.

20

Spartě se zformováním v obraně podařilo liverpoolský hurikán utlumit. Přesto si domácí vypracovali další roh.

21

Szoboszlai poslal směrem k malému vápnu příliš nízký oblouček, hosté si s tímto pokusem poradili.

24

Sparta se sympaticky pokusila vysunout napadání, domácí z toho s menšími potížemi kombinačně vyjeli.

25

Krejčí na levé straně zavřel Robertsonovi prostor pro přihrávku do vápna.

26

Kombinace přes Gakpa už byla daleko rychlejší a nebezpečnější, Zelený přihrávku před branku srazil na roh.

28

Při zhuštění obrany Sparty vypadá zápas už vyrovnaněji. Sice jsou hosté zataženi tak, že nemají jak branku Liverpoolu ohrozit, ale aspoň už nejsou za fackovacího panáka.

29

Staženou a pohyblivou obranou hosté donutili favorita k přihrávkám vzduchem. Jedna z nich skončila v zámezí.

29

Salah patičkou nasadil Rynešovi takové jesle, že se hráč Sparty ani nestačil ohlédnout.

31

Nadějná sparťanská standardka, míč si chystá Birmančevič.

32

Na vysoký míč se snažil srdnatě naskočit Krejčí, výš se ale vyšrouboval domácí gólman Kelleher.

34

Kuchta se dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Po přihrávce z poloviny hřiště šel do hry jednoho proti jednomu, od svého strážce si odskočil, zamířil však vedle.

35
Důležité

Salah z první sklepl míč ze vzduchu pro Núněze, který dal v gólové šanci vysoko nad.

37
Důležité

Clark tvrdou ranou trefuje Vindahla.

38

Odražený míč posílá Preciado z dvaceti metrů hodně vedle branky Liverpoolu.

39

Na přihrávku vzduchem do pokutového území Sparty si nabíhal Gakpo, rychleji u míče byl Preciado a zatarasil mu cestu.

39

Balon ale odehrál jen na hranici velkého vápna, kde se zkusil do nůžek položit Núněz. Nepodařilo se mu zakončit tak, aby ohrozil branku.

41

Roh pro Liverpool, a to je pro Spartu po kontru Salaha a spol. dobrý výsledek.

41

Přetažený centr na zadní tyči odrazil hlavou směrem na tribunu Quansah.

42

Veljko Birmančevič (Sparta) vstřelil gól. Liverpool - Sparta 4:1
Dlouhý Vindahlův odkop na polovinu Liverpoolu nevypadal nebezpečně, dokud odražený balon neposlal kolmo dopředu Preciado. Birmančevič šel do urputného souboje s Endem, ustál jeho atak a zakončil podél Kellehera k tyči.

44

Szoboszlaiův míč před brankou Sparty nikoho nenašel.

47

Liverpool mohutně prostřídal, jeho obměněná jedenáctka se drží na balonu.

48

Dominik Szoboszlai (Liverpool) vstřelil gól. Liverpool - Sparta 5:1
Z dalšího gólu se domácí ani moc neradují, jenom se s úsměvem poplácali a jdou pomalu na svoji polovinu. Střelu z úhlu za Vindahla lehce tečoval Krejčí, to vinou jeho zásahu šla rána na bližší tyč a gólman na ni neměl.

50

Do Zeleného pasu z levého křídla strčil nohu Birmančevič, to asi v plánu nebylo. Ukvapené zakončení šlo vedle. Zřejmě měl centr jít až před branku na Kuchtu.

52

Domácí si hrají. Zkusili si to vyťukat krátkými přihrávkami, Zelený jejich postup do vápna zastavil skluzem.

54

Elliotova rána levačkou se otřela o Panáka a končí vedle. Roh pro domácí.

55

Cody Gakpo (Liverpool) vstřelil gól. Liverpool - Sparta 6:1
Elliott si všechno vynahradil po rozehrání rohu střelu z místa zhruba pět metrů za velkým vápnem. Odtud levačkou mířil k tyči, čemuž tečí pomohl Gakpo.

58

Pokud jste si nevšimli, že hraje Laci, už vás to trápit nemusí, právě odešel na lavičku.

60

Liverpool neustupuje od sebevědomé kombinační hry, i když se hosté snaží kolem poloviny hřiště napadat.

61

Sparťané se po rozehrání rohového kopu tak vehementně tlačili na Kellehera, až jim rozhodčí píská útočný faul.

63

Bradley si pohybem směrem k vápnu Liverpoolu řekl o přihrávku, nebyla přesná.

64
Důležité

Robertson zabránil v cestě do gólové šance Birmančevičovi, který si chystal převzít míč a jít s ním sám na branku.

65
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jarell Quansah (Liverpool)
Dvě zbytečné ztráty Liverpoolu ve středu pole hasil Quansah ostrým skluzem.

65
Důležité

Za protesty vidí žlutou kartu i domácí trenér Klopp.

66
Střídání

Střídání Liverpool: ze hřiště odešel Jarell Quansah, nahradil ho Virgil van Dijk

66

Van Dijk jde do hry, samozřejmě při vstupu do hřiště přebírá kapitánskou pásku.

66
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Veljko Birmančevič, nahradil ho Indrit Tuci

69
Důležité

Elliott vyslal uličkou kolem Vitíka do šance Gakpa, ten levačkou těsně míjí horní roh Vindahlovy branky.

71

Van Dijk v hlavičkovém souboji před brankou domácích suverénně předčil Krejčího.

72

Míš na Haraslína byl moc dlouhý, sbírá ho Kelleher.

73
Střídání

Střídání Liverpool: ze hřiště odešel Bobby Clark, nahradil ho Mateusz Musialowski

Důležité

Elliott opět kombinoval s Gakpem. Poslal ho sice trochu ze střeleckého úhlu, Gakpo přesto dokázal důrazně zakončit. Vindahl jeho polovysokou ránu vyrazil na roh.

81

Náhradníci Liverpoolu sice nejsou tak produktivní, snaží se ale držet Spartu pod tlakem na její polovině.

81

Obehrávání jedenáctky hostí se rozhodl rozčísnout střelou z velké dálky McConnell. Branku netrefil.

83
Důležité

Hosté si to zkomplikovali ledabylou ztrátou na vlastní polovině, Elliott se přes Vitíka natlačil do zakončení a jeho bomba málem ohnula Vindahlovi ruce. Přesto ji dokázal vyrazit na roh.

86

Dohrává se, tempo je čím dál slabší.

88

Nepřesný Musialowského centr sklepává Krejčí hrudí k Vindahlovi.

89

Haraslínův průnik do velkého čtverce Liverpoolu patřil k tomu lepšímu, co Sparta ve druhé půli předvedla. Haraslín spekuloval, zda bude střílet, nebo přihrávat, až o balon přišel.

89

Preciadovu střelu chytá Kelleher.

90

Gakpo sice dostal míč do sparťanské branky, ale z ofsajdu.

90

Nastavuje se jedna minuta.

90

Sparta tráví poslední vteřiny utkání na polovině Liverpoolu, Preciadova přihrávka hledala Zeleného před brankou, ten byl pokrytý.

90
Důležité

No tak ještě bleskový brejk Liverpoolu, Gakpo měl na noze další gól, jeho bombu do horní poloviny branky vyrazil Vindahl.

90

O dorážku se pokoušel Salah, míč se mu nepodařilo trefit.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 6:1

90

Úspěšné pohárové tažení končí Sparta dvěma vysokými debakly. Nedá se nic dělat, narazila na světovou špičku.