Po postupu přes turecký Galatasaray patrně nejtěžší možný soupeř. Fotbalovou Spartu čeká v osmifinále Liverpool, což je aktuální lídr anglické Premier League.

Anglický velkoklub trápí v posledních dnech široká marodka. Mimo hru jsou kvůli zranění brankář Alisson, obránci Alexander-Arnold s Matipem a záložníci Jota, Gravenberch, Jones, Thiago a Bajčetič. Jistý není ani start hvězdného Egypťana Salaha, který v posledních dnech léčil poraněné stehno.

Oba týmy jsou uprostřed náročného období. Sparta má za sebou dvě derby a mezi duely v Evropě ji čeká utkání na půdě třetí Plzně. Liverpool doma o víkendu přivítá Manchester City, což může být jeden z rozhodujících zápasů v boji o anglický titul.

Do výkopu zbývá zhruba dvacet minut, tribuny už jsou téměř zaplněné. Sparťanští fanoušci si s hlasatelem zrovna přeříkávají sestavu.

AC Sparta PrahaSparta(3-4-3)

Vindahl
41 Vitík
Vitík
Sörensen
43. min Ryneš o hráči
Krejčí
Preciado
Kairinen
74. min Karabec o hráči
Solbakken
30 Zelený
Zelený
Birmančevič
74. min Tuci o hráči
9 Kuchta
Kuchta
74. min Olatunji o hráči
Haraslín
65. min Laci o hráči

Liverpool FCLiverpool(4-3-3)

Kelleher
2 Gomez
Gomez
46. min Bradley o hráči
78 Quansah
Quansah
Konaté
50. min van Dijk o hráči
Robertson
Mac Allister
65. min Clark o hráči
3 Endo
19 Elliott
Elliott
18 Gakpo
Gakpo
Núňez
51. min Szoboszlai o hráči
7 Díaz
Díaz
74. min Salah o hráči

Rozhodčí: Sánchez - Cabanero, Prieto López de Ceraín
Počet diváků: 18 322

1

Začal první poločas utkání Sparta - Liverpool

1

V nesmírně hlasité atmosféře se oba soupeři oťukávají, první delší nákop Liverpoolu skončil u Vindahla.

2

Sparta v čele s Vindahlem selhala při pokusu o konstruktivní rozehrávku. Domácí odevzdali míč, sebral jim ho Endo, našel Núněze a ten šel do kličky brankáři Sparty. Místo střely volil ještě přihrávku před branku, což bylo pro Letenské dobře, s tím už si poradili.

5

Liverpool bude kopat penaltu. Zase je na vině hrubka Sparty v obraně, konkrétně v podání Sörensena. Míč mu vypíchl Mac Allister, na což stoper domácích musel reagovat faulem.

6

Faulovaný Mac Allister si penaltu i kopne.

6

Alexis Mac Allister (Liverpool) proměnil pokutový kop. Sparta - Liverpool 0:1
Vindahl šel po své levici, gól dostal k opačné tyči.

8

Fanoušci Sparty nepolevují v neúnavném povzbuzování, zatím je vývoj nedeprimuje.

8

Mužstvo v rudých dresech se pokouší dostat do obrátek Haraslín, jeho pokus na levém křídle zastavil faulem Konaté.

9

Standardku na zadní tyč hosté ubránili bez problémů.

11

Haraslín si pohybem řekl o faul ve středu hřiště. Diví se, že Endo, který ho stáhl rukama, nevidí žlutou kartu, a řekněme si, že se diví právem.

12

Kuchta náběhem na dlouhý nákop sice přinutil Kellehera vyběhnout a odhlavičkovat míč do zámezí, zároveň s tím mu však rozhodčí píská ofsajd.

13

Sparta se pokusila zahrozit dlouhým autem, do ohně před branku ho prodloužil Vitík. Krejčího hosté od míče odřízli.

15

Další ofsajd Sparty.

15

Neskutečná šance Sparty! Po Kuchtově akci měl vyrovnání na noze Haraslín, zakončení mu bravurně zmařil Kelleher a tomu ještě odkopnutím balonu pomohl Gomez.

16

Na branku favorita se okamžitě valil další útok, tentokrát to byl Haraslín, kdo centroval. Birmančevič o půl kroku nedosáhl.

17

Uvidíme rohový kop Liverpoolu.

18

Bez potíží odvrácen, následný centr zpět do útoku na Robertsona byl moc dlouhý.

20

Preciado po odvážném průniku trefil centrem Konatého. Míč se k němu vrátil, Preciado postupoval k brance a pokusil se vypálit, čímž trefil znovu Konatého.

21

Kelleher vyškrábl zpod břevna zakončení Sparty, domácí sahají po vyrovnání! Hlavou se ho pokusil zaskočit Vitík.

22

Po sezobnutí míče ze vzduchu si o letenský trávník natloukl Kelleher. Bude potřebovat ošetření.

23

Už se hraje, hosté se pokusí přejít do útoku.

24

Vitík u lajny udržel svého protivníka na zádech, míč pro Spartu. Rozehrávat bude Vindahl.

25

Birmančevič zrychlil po lajně, odkud hledal Preciada. Hosté k němu centr nepustili.

25

Darwin Núňez (Liverpool) vstřelil gól. Sparta - Liverpool 0:2
Núněz dostal trochu prostoru před pokutovým územím, obstřelil Kairinena, vysokým obloukem se snesla pod břevno Vindahlovy branky a její strážce ji nedokázal vyrazit.

28

Sparta je logicky zpražená, místo vyrovnání je po druhém direktu ve velmi těžké pozici.

32

Narážečkou se Spartě pokusili zahrozit Elliott a Gakpo, míč jim odskočil. Rozehrávat bude Vindahl.

33

Kuchta překopl branku Liverpoolu po Preciadově pasu!

35

V hledišti to jen zašumělo, Endo se pokusil z uctivé vzdálenosti trefit Vindahlovu síť podobně jako Núněz. Mířil ale o hodně hůř, vysoko nad.

36

Haraslín vyslal dopředu do pokutového území Kuchtu, ten byl sám před Kelleherem a pokusil se ho překonat jeslemi. Kelleher se nenechal překvapit, míč vyrazil, jenže jen před Birmančeviče. Ten však místo zakončení do prázdné branky o balon zakopl a dal ho vedle.

38

Se zraněním je na trávníku Sörensen. Zdá se, že má problém se svalem, to by bylo nemilé.

39

Po svých odbíhá Sörensen za postranní lajnu, před lavičkou Sparty se už svléká Ryneš.

40

Haraslín uháněl na Kellehera, tísnil ho Konaté, do domácího hráče lehce strčil a nenechal ho dávat do prázdné. Vzrušení bylo ale zbytečné, Haraslín vybíhal z ofsajdu.

42

Sörensen se sice vrátil na trávník, ale zřejmě jen na dobu, než bude nachystáno střídání.

42

Gakpo po otočce ostře pálil po zemi k bližší tyči, Vindahl vytáhl výtečný zákrok.

43

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Asger Sörensen, nahradil ho Matěj Ryneš

44

Díaz vysunul Gakpa, který si v důrazném osobním souboji odpoutal od Krejčího a z 12 metrů důrazně vypálil na Vindahla. Ten jeho ránu vyrazil.

45

Nastavovat se budou tři minuty.

45

Tuto pasáž hry zahájil střelou z dvaceti metrů Haraslín. Kelleher si na jeho pokus zkušeně počkal.

45

Darwin Núňez (Liverpool) vstřelil gól. Sparta - Liverpool 0:3
Núněz má obrovskou střeleckou formu. Jak by asi dnes řekl Roman Kukleta: dejte mu balon a běžte se objímat na půlku. Núněz si naběhl na nákop do prostoru, počkal si, až mu míč skočí, a pak ho poslal Vindahlovi nechytatelně k tyči.

Conor Bradley (Liverpool) vstřelil vlastní gól. Sparta - Liverpool 1:3
Co přes četné šance nezvládla Sparta, to za ni zařídil střídající Bradley. Po křídelní akci Birmančeviče a přihrávce před branku na Kuchtu se Bradley trefil parádně z běhu do růžku. Smolný moment pro hráče hostí.

47

Ještě se ale zkoumá, zda akci Sparty nepředcházel ofsajd.

47

Nebylo tomu tak, gól Spartyplatí!

48

Sparta je pokropená živou vodou, Haraslín si vytáhl Kellehera z branky a chybělo mu ho jen přehodit!

50

Hosté si chystají střídání, pokračovat nemůže Konaté.

50

Střídání Liverpool: ze hřiště odešel Ibrahima Konaté, nahradil ho Virgil van Dijk

51

Střídání Liverpool: ze hřiště odešel Darwin Núňez, nahradil ho Dominik Szoboszlai

51

Haraslínův aut prodloužil někdo z domácích, Kelleher si na míč zkušeně počkat a chytil ho.

53

Luis Díaz (Liverpool) vstřelil gól. Sparta - Liverpool 1:4
Elliott špičkou kopačky prostrčil přihrávku doprostřed pokutového území Díazovi, který mezi Vitíkovýma nohama zamířil pod břevno.

55

Kelleher měl namále při Preciadově pokusu skoro od poloviny hřiště! Oblouček vytáhl zpod břevna na poslední chvíli.

58

I když je skóre nepříznivé, baví se fanoušci Sparty sami svým povzbuzováním i pěkným zápasem. Domácí nejsou tak marní, jak by výsledek napovídal.

61

Díaz si ukopl míč do zámezí, domácí budou vhazovat.

62
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)
Krejčí fauloval ve středu hřiště, a reakce, která by mu v české lize prošla, mu vynesla okamžitě kartu.

63

Gakpo obešel nedůrazně bránícího Zeleného, Vindahl ho vychytal!

65

Střídání Liverpool: ze hřiště odešel Alexis Mac Allister, nahradil ho Bobby Clark

65

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Haraslín, nahradil ho Qazim Laci

66

Po dvou tečích končí centr Sparty z levého křídla na opačné straně, tam Preciado vytloukl liverpoolské bloky. Roh pro domácí.

69

Birmančevič se pokusil přihrát Solbakkenovi po zemi mezi obránci Liverpoolu, ulička byla příliš úzká.

70

Vypadá to, že brzy na hřišti uvidíme i hvězdného Salaha, rozcvičuje se.

72

Na Laciho nadýchaný centr číhal Birmančevič, jeden z hráčů Liverpoolu míč těsně před ním nadzvedl.

73
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Zelený (Sparta)
Díaz utíkal do tak nebezpečného kontru, že ho Zelený raději stáhl rukou.

76

Po akci střídajících Karabce s Olatunjim je pískán ofsajd.

76

Počet diváků 18 322 (97 % z kapacity 18 944)

76

Salah si zabíhal za Ryneše, dostal se za něho, zpracování míče ho ale zradilo.

76

Ryneš se vzápětí nedostatečným krytím míče dostal do problémů a hned Liverpool znovu atakuje.

78

Szoboszlai poslal poslal svoji střelu přesně do míst, kde ji čekal Vindahl.

80

Salah vynaložil veškeré úsilí, aby se po pravém křídle dostal až před Vindahla, kterého také z úhlu ohrozil. Brankář Sparty šel k zemi a zakončení superhvězdy vyrazil.

82

Domácí Tuci se dopustil útočného faulu v pokutovém území Liverpoolu.

84

Vitík si moc hrál s míčem, hosté mu ho vzali a na světě mohl být pátý gól hostí. Szoboszlai už to měl na střelu, ještě však viděl Salaha, který ze stoje poslal balon bez problémů k tyči. Jenže VAR někde během akce viděl ofsajd.

87

Co je potřeba vyzdvihnout je výtečná atmosféra, která na Letné až do konce panuje. Je dobře, že se k vstupenkám dostali hlavně fanoušci a ne jenom diváci, kteří by nyní asi už jen mlčky sledovali dění na trávníku.

89

Karabec rozehrál standardku směrem na Krejčího, který však míč nedostihl.

90

Nastavují se čtyři minuty.

90

Liverpool hraje s míčem, fotbal ho dnes skutečně baví.

90

Clark měl na noze pátý gól, z ostrého úhlu přehodil Vindahla, toho však zastoupil Zelený.

90

Opět má míč Liverpool na své polovině a k čemusi se chystá.

90

Szoboszlai se snaživě hnal za Robertsonovým nákopem, nalevo od branky Sparty mu však míč utekl do zámezí.

90

Minutu před koncem nastaveného času se Letná otřásá skandovaným potleskem.

90

Dominik Szoboszlai (Liverpool) vstřelil gól. Sparta - Liverpool 1:5
Utnul ho Szoboszlai, který se na dvě přihrávky dostal do náběhu před pokutové území Sparty, odkud po krátkém manévru do své páté strany překonává Vindahla ranou do protipohybu.