Dlouho se drželi, jenže pak slávistické fotbalisty srazilo brzké vyloučení beka Malicka Dioufa. I v deseti ale snaživě bojovali, vstřelili dva góly a z Milána si do domácí odvety přivezli výsledek 2:4.

Slavia už na podzim zvládla doma porazit italské AS Řím 2:0. Jakékoliv dvoubrankové vítězství českého vicemistra by osmifinálový souboj s AC Milán poslalo do prodloužení.

Slávisté před odvetou hodně spoléhají na domácí prostředí, kde v pohárech prohráli jediný z posledních 11 zápasů a v této sezoně tam ve všech pěti duelech zvítězili při celkovém skóre 17:0. Italské soupeře v soutěžích UEFA porazili v jediném z posledních 10 duelů, doma s nimi ale prohráli jen jednou z posledních šesti utkání.

AC Milán zvítězil v jediném z posledních sedmi venkovních zápasů v pohárech. Aktuálně druhý celek Serie A na rozdíl od Slavie vstoupil do vyřazovací fáze Evropské ligy už o kolo dříve a v něm proti Rennes po úvodním domácím triumfu 3:0 v odvetě ve Francii prohrál 2:3. Milánští ale zároveň českému týmu podlehli v soutěžích UEFA pouze jednou z dosavadních 13 zápasů.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

36 Staněk
Staněk
27 Vlček
Vlček
46. min Tomič o hráči
5 Ogbu
4 Zima
33 Zmrzlý
Zmrzlý
Douděra
81. min Schranz o hráči
3 Holeš
Holeš
17 Provod
Provod
81. min Jurásek o hráči
19 Oscar
Oscar
6 Wallem
Wallem
70. min Zafeiris o hráči
13 Chytil
Chytil
58. min Jurečka o hráči

AC MilánAC Milán(4-2-3-1)

16 Maignan
Maignan
20. min Sportiello o hráči
Calabria
46. min Kalulu o hráči
46 Gabbia
Gabbia
23 Tomori
Tomori
46. min Thiaw o hráči
Hernandez
11 Pulisic
Pulisic
62. min Chukwueze o hráči
7 Adli
Loftus-Cheek
76. min Reijnders o hráči

Počet diváků: 19 344

Italský celek v minulé sezoně došel až do semifinále Ligy mistrů. Nejprestižnější klubovou soutěž ovládl celkem sedmkrát a je historicky druhým nejúspěšnějším týmem po Realu Madrid.

Slavia hraje vyřazovací fázi pohárů pod trenérem Trpišovským počtvrté a usiluje o to, aby zopakovala účast ve čtvrtfinále Evropské ligy z let 2019 a 2021. Maximem Pražanů na evropské scéně je semifinále Poháru UEFA z roku 1996.

Trenér Trpišovský udělal oproti duelu v Miláně dvě změny v sestavě. Místo Dioufa na levé straně nastoupí Wallem, což znamená, že Zmrzlý bude mít tentokrát už od začátku více defenzivních povinností. V základu je tentokrát i Ogbu, který bude hrát po boku Zimy. Holeš se přesune do zálohy a pouze na lavičce začne Masopust.

Uzdravený Jurásek, který dal o víkendu dva krásné góly Teplicím, začíná také mezi náhradníky.

1

Začal první poločas utkání Slavia - AC Milán

1

Pár desítek vteřin stačilo Slavii, aby se přiblížila pokutovému území italského soupeře. Provod vybojoval standardku.

2

I exekuci si vzal na triko Provod, jeho centr stahuje ze vzduchu brankář Maignan.

3

Maignan si věřil na rozehrávku, dal si balon k noze a měl co dělat, aby ho ubránil před dorážejícím Vlčkem.

3

Problémy mu však Vlček způsobil i nedovoleným zákrokem, který rozhodčí odpískal jako faul.

5

Po chvilce se Maignan nechává ošetřit, zřejmě na něm Vlčkův zákrok zanechal stopy.

6

Vypadá to, že je brankář AC Milan v pořádku.

7

Důsledné napadání Slavie donutilo hosty k odkopu do autu, fanoušci to kvitují nadšeným potleskem.

7

Nálada v hledišti ještě stoupá díky tomu, že sešívaní si vybojovali první rohový kop.

7

Na přední tyči ho bez potíží odhlavičkoval Calabria.

8

Gólman Maignan je opět na zemi, problémy po souboji s Vlčkem ho přinutí střídat.

9

Zatímco jednička AC Milan je obklopena personálem, na lavičce se obléká jeho náhradník Sportiello.

10

Tak ani teď se střídat nebude, Maignan vstává ze země a po ošetření si znovu nasazuje rukavice. Domácím se to nelíbí, považují to za zdržování.

10

Sportiello si obléká bundu a zase usedá na svoje místo mezi náhradníky.

12

Slavia se nadále snaží tvořit hru, i když je jasné, že Maignanovo zdržování ji z rytmu vyvedlo.

13

Přesto Douděra vybojoval roh.

14

Domácí ho rychle rozehráli, v ohni byla spousta hráčů, těm domácím několikrát chyběl krok k zakončení.

14

Obrovská Chytilova šance! Ačkoliv byl na malém vápně tísněn, dokázal se kolem svého strážce obtočit a z malého vápna ostře pálit k bližší tyči. Maignan míč vykopl pravou nohou.

15

Hrozba i na opačné straně. Pulisic z pravého křídla centroval, Giroud se chystal položit do vzduchu a zakončit nůžkami. Obránci ho dobře obklopili, takže Giroud nezakončil.

17

Holeš v ostrém souboji v Calabriou, v němž soupeři velmi tvrdě dupnul na kotník. Calabria se ne a ne zvednout.

18

Zajímavé je, že zatímco se na trávníku svíjí Calabria, rozcvičuje se za lajnou znovu náhradní brankář italského celku Sportiello.

18

Holešův zákrok zkoumá VAR, rozhodčí se jde dívat na video.

19

Ve hře je červená karta pro Holeše.

20

Rozhodčí si nechává situaci pouštět opakovaně, aby ji poctivě posoudil.

20

Holeš samozřejmě na Calabriu dupnul velmi důrazně. Pro něho je polehčující okolnost, že se na soupeře nedíval a soupeř mu svoji nohu pod dopadající kopačku vsunul ve snaze hrát míč.

20
Červená karta

Červenou kartu dostal Tomáš Holeš (Slavia)

20

Střídání AC Milán: ze hřiště odešel Mike Maignan, nahradil ho Marco Sportiello

22
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Douděra (Slavia)
Karta za zásah loktem v souboji.

24

Tempo zápasu je nyní velmi divoké, ve vápně hostí byl zastaven a sražen na zem Provod.

24

Žlutou kartu za protesty vidí domácí kouč Trpišovský.

26

Po levé lajně si za obranu AC Milan zkoušel zaběhnout Provod, ramenem ho odstrčil Gabbia.

27

Provodovu standardku hosté v pohodě odvrátili, při návratu domácích do obrany fauloval Zmrzlý.

27

Rychlý kontr se pokusil podniknout Wallem, Gabbia jeho přihrávku do vápna nepustil.

28

A mohlo být ještě hůř, Pulisic šel sám na Staňka. Ten proti němu vyběhl a nenechal se obstřelit, soupeřovo zakončení bravurně vyrazil.

30

Obrana Slavie začíná povážlivě haprovat, další hráč hostí šel na nebo sám. Mířil mezi jeho nohy, Staněk jednou z nich balon srazil vedle branky na rohový kop.

31

Oscar se vrhnul do centru, který směřoval na Pulisice, a hlavou ho srazil na roh.

33

Christian Pulisic (AC Milán) vstřelil gól. Slavia - AC Milán 0:1
Teď už to obrana Slavie neustála, hosté si ji vymíchali až na zakončujícího Pulisice. Ten si udělal zasekávačku, nechal proběhnout obránce domácích a pak po zemi k tyči skóruje.

36

Ruben Loftus-Cheek (AC Milán) vstřelil gól. Slavia - AC Milán 0:2
Kolotoč AC Milan na levém křídle, přihrávka před prázdnou branku a je to 0:2. Krásná akce.

37

Domácí si udělali rychlou poradu a burcují svoje síly. Byla by škoda, kdyby tento sváteční zápas skončil debaklem.

41

Leao viděl před brankou domácích Girouda, přihrávka na něho by byla smrtící.

43

Pulisicův pas před branku chytá Staněk. Slavia se s obtížemi dostává z vlastní půlky, poločas jí přijde vhod.

44

Teď se to domácím povedlo, a i když se drží poblíž středového kruhu, snaží se hledat cestu.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Fikayo Tomori (AC Milán)
Karta za faul na Chytila.

45

Leao se snažil proháčkovat po levém křídle, proti přesile se mu to nepodařilo.

45

Nastavuje se osm minut.

45

Leao si navedl míč kolem Vlčka, jeho střela levačkou končí nad Staňkovou brankou.

45

Pulisic chtěl poslat kolmici za obranu Slavie, Leao nerozuměl jeho úmyslu a zastavil se.

45

Rafael Leao (AC Milán) vstřelil gól. Slavia - AC Milán 0:3
Na začátku 6. minuty nastavení se do míče z 22 metrů nádherně opřel Leao, jeho výstavní rána zapadla do vinglu nad Staňkovým levým ramenem.

45

Vlčkův pokus o centr končí v Sportiellově náručí.

45

Ogbu zastavil Leaa, sice to vypadalo, že rukama, ale rozhodčí byl blízko a faul neviděl.

46

Domácí si nerozuměli při pokusu o konstruktivní rozehrávku, soupeř je nastěhován na jejich polovině.

48

Není to sice takové vraždění neviňátek jako v koncovce první půle, ale i tak je AC Milan jasně lepší.

49

Leao se pokusil pláchnout obraně sešívaných, po zasekávačce předal do druhé vlny Hernandezovi, jehož střelu zablokovala obrana Slavie.

50

Tomič se na útočné polovině prezentoval ostrým faulem.

51

Hosté jsou dál hladoví po gólu. Wallem na riziko vletěl do cesty Leaovi, který si to už zase rovnal na nohu v pokutovém území.

52

Rozhodčí píská další faul domácích, tentokrát se podražením provinil Oscar.

52

Vzrušení na polovině AC Milan. Adli rozehrával z místa faulu, nepovedl se mu ale kop a trefil do zad nic netušícího Provoda.

53

Provodovi spoluhráči to hned jdou řešit, v tomhle trefení se ale zlý úmysl nedá hledat.

55

Domácí fanoušci vytrvale zpívají a povzbuzují, s míčem hraje italský velkoklub.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matteo Gabbia (AC Milán)
Gabbia šel skluzem do prostoru, kde byl nejen míč, ale i kotníky nabíhajícího Provoda. Oboje obránce hostí nesmlouvavě zasáhl.

58

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Václav Jurečka

60

Hosté se mazlí s míčem kolem středového kruhu.

62

Střídání AC Milán: ze hřiště odešel Christian Pulisic, nahradil ho Samuel Chukwueze

63

Giroud byl krok od velké šance, Staněk před ním zasahuje.

64

Ogbu rychle vytahuje míč po pravé lajně.

65

Roh pro hosty, rozehraný nakrátko.

65

Na italského hráče doletělo pivo z tribuny, to je úplně zbytečné.

66

Rozhodčí jde upozornit hlavního pořadatele, že další lití piva nechce.

66

Rohový kop AC Milan se bude opakovat.

66

Ještě pořád se nehraje, protože na trávník dopadají další kelímky s pivem.

67

Rozhodčí dokonce žádá Provoda, aby šel uklidnit Tribunu Sever, což Provod jde vyřídit.

68

Přetažený centr po rozehrání rohového kopu, Gabbia míč jen líznul hlavou.

70

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Conrad Wallem, nahradil ho Christos Zafeiris

71

Zafeirisův první herní moment po vystřídání je faul na Musaha.

73

Domácí si v rozehrávce pomohli přihrávkou na Staňka, který s míčem vyběhl před pokutové území a na útočné polovině našel spoluhráče.

75

Hosté využívají přesilovku znamenitě, drží míč a dál unavují obranu Slavie.

75

Za obranu domácích si zabíhal Leao, centr směrem k němu odvrátil hlavou Zima.

76

Střídání AC Milán: ze hřiště odešel Ruben Loftus-Cheek, nahradil ho Tijjani Reijnders

76

Počet diváků 19 344 (100 % z kapacity 19 370)

78

Chukwueze a Kalulu si chtěli narazit na pravém křídle, míč jim utekl do zámezí.

79

Domácí si vybojovali standardku, centr poletí z levého křídla.

79

Provodův centr letěl do souboje, od něhož se balon odrazil před Zimu, kterému pokus o střelu sjel po nártu a šel směrem od branky.

81

Provod jako kdyby se nedal utahat, jeho průnik po pravém křídle „vydělal“ Slavii aut na útočné polovině.

81

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Provod, nahradil ho Matěj Jurásek

81

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho Ivan Schranz

83

A hned je z autu roh pro Slavii, diváci se dožadují gólu.

83

Po nacvičeném rozehrání se míč vrátil k Zafeirisovi, na jeož centr naskakoval neúspěšně Ogbu.

83

Následně ještě nepřesná střela domácích z dálky.

84

Zafeiris si ve středovém kruhu došel pro faul.

84

Matěj Jurásek (Slavia) vstřelil gól. Slavia - AC Milán 1:3
Fantastická Juráskova střela rozjásala tribuny! Zafeiris mu nahrál míč v rohu pokutového území nakrátko, Jurásek se elegantně otočil a levačkou krásně trefuje za zadní tyč.

86

Domácí jsou nabuzení, Tomič si myslí, že vybojoval rohový kop po souboji s Hernandezem, a za protesty dostane kartu.

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Tomič (Slavia)

87

Hlasatel znovu uklidňuje diváky, kteří cítí frustraci.

87

Reijndersův individuální průnik zastavil Jurásek, získaný míč hned rozehrál do strany.

88

Do obležení domácích se dostal Musah, a po faulu na něj se strhává menší potyčka. Budou se udělovat další karty.

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Slavia)

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Rafael Leao (AC Milán)

90

Giroud měl na hlavě zvýšení náskoku AC Milan! K zakončení hlavou se sehnul až skoro k zemi, zakončil ale přímo do brankáře domácích. Staněk na brankové čáře zachoval klid a míč vyrazil.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Po snaze Slavie u rohového kopu budou hosté odkopávat od branky.

90

Hosté opět bez potíží kombinují.

90

Ještě jeden útok sešívaných, kteří vybojovali balon na své polovině.

90

Daleko se nedostali a vrací se přihrávkou k Staňkovi.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:3

90

Zasloužený postup AC Milan provází i rozpaky na straně poražených. Oba zápasy dohrávali v deseti, červené karty viděli sešívaní již v první půli.

14. března 2024 18:45Slavia-AC Milán 1:3
7. března 2024 21:00AC Milán-Slavia 4:2