Vydavatele Blesku a Reflexu koupili podnikatelé Křetínský a Tkáč

  16:09aktualizováno  16:09
Mediální skupina Ringier Axel Springer CZ míří do česko-slovenských rukou. Vydavatele bulvárních deníků Blesk, Aha, Sport nebo týdeníku Reflex kupují podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Firma je oceněna na 4,7 miliardy korun.

Daniel Křetínský | foto: David PortMF DNES

Českou dceru prodala švýcarská skupina Ringier Axel Springer Media AG. Ocenění společností je 170 milionů eur, kupní cena se však může lišit. Křetínský je mimo jiné majitelem fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Do vydavatelství spolu s Patrikem Tkáčem vstupují jako fyzické osoby, nikoliv prostřednictvím Energetického a průmyslového holdingu, kde jsou společníci. O tom, že je obří mediální obchod na spadnutí, informovala MF DNES ve čtvrtek (více čtěte zde).

Ringier Axel Springer CZ

Jedna z předních mediálních společností v ČR. Vydává deníky Blesk, Aha! a Sport, časopisy Reflex, ABC, GEO, Blesk pro ženy, Blesk Hobby nebo Svět motorů. Generální ředitelkou Ringier Axel Springer v Česku je Libuše Šmuclerová.

Dosavadní švýcarský majitel Blesku a dalších titulů se více zaměří na trhy, kde má silné postavení v on-line zpravodajství. "Ringier Axel Springer Media AG reorganizoval své portfolio, aby se mohl soustředit na trhy s výraznějším potenciálem růstu v digitální oblasti," uvedl k akvizici generální ředitel Ringier Axel Springer Media AG  Mark Dekan.

Skupina se tak zaměří na aktivity na trzích v Polsku, Srbsku a na Slovensku.

"Jsme hrdí a vděčni za příležitost převzít zodpovědnost za toto velké vydavatelství, v jehož úspěšnou budoucnost pevně věříme. Jsme si vědomi problémů, se kterými se tradiční tištěné noviny v současnosti potýkají, a těšíme se na spolupráci se současným manažerským týmem vedeném Libuší Šmuclerovou, se kterým chceme najít správná strategická řešení," řekl k obchodu Daniel Křetínský.

Letošek je rokem velkého přeskupování vlastnictví na mediálním trhu. V dubnu miliardář Zdeněk Bakala posílil své vydavatelství Economia o Centrum Holdings, které provozuje server Aktuálně.cz. O tuto skupinu se přitom zajímal i Ringier. V červnu pak koupil Agrofert Andreje Babiše mediální skupinu MAFRA, do které patří také MF DNES, iDNES.cz nebo Lidové noviny. V listopadu se Babiš dohodl na koupi Rádia Impuls.

Do rukou Křetínského a Tkáče přechází i 27procentní podíl v První novinové společnosti, která se zabývá distribucí tisku.

Autor:

Nejčtenější

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Podnikatelský „zázrak“ socialismu. Za úspěchem JZD Slušovice stála StB

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Fenomén, socialistický zázrak – tak se o třítisícových Slušovicích obvykle mluví. Legenda praví, že JZD Slušovice byl...

Obchod s vyřazeným zbožím skupuje věci, které nechtějí ani některé řetězce

ilustrační snímek

Skleničky, hrnečky, brýle, baterie, džíny, sekačky na trávu, sponky do vlasů nebo krém na ruce, to je jen zlomek toho,...

Kdo „podojil“ Slušovice. O konci družstva s kriminálním pozadím se mlčí

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Konec známého socialistického jednotného zemědělského družstva v obci Slušovice na počátku 90. let měl kriminální...

Hypermarkety začaly znovu brát stravenky. Pokladny rozdělí nákup

pokladní, ilustrační snímek

Velké obchody v Česku až na výjimky opět berou stravenky. Od června je možné jimi platit i za nákupy potravin v...

Další z rubriky

Bezos sesadil Apple s Googlem. Amazon se stal nejhodnotnější značkou světa

„Amazon: and you’re done“ lze přeložit jako „a máte hotovo“, nebo „a jste...

Americký internetový obchod Amazon se podle studie BrandZ stal nejhodnotnější značkou světa. Pokořil tak technologické...

Ticho nade vše. Finský podnikatel roku přišel s budkami na klid před okolím

Budka na telefonování a klid od společnosti Framery.

Soutěže EY Podnikatel roku, která se konala v Monaku, se zúčastnil i Finský podnikatel Samu Hällfors. Vymyslel a vyrábí...

Dánští mobilní roboti dobývají sklady po celém světě

Jeden ze skladových robotů dánské společnosti Mobile Industrial Robots

Dánové Niels Jul Jacobsen a Thomas Visti vsadili na roboty, které lze ovládat mobilem nebo tabletem. Díky strojům,...

Najdete na iDNES.cz