Babiš koupí Rádio Impuls. Chce silnou mediální skupinu, akvizice nekončí

  18:33aktualizováno  18:42
Společnost Agrofert patřící Andreji Babišovi uzavřela smlouvu o smlouvě budoucí o koupi firmy Londa. Ta provozuje Rádia Impuls a RockZone. Podle Babiše je to další krok k vybudování silné mediální skupiny.

Šéf Agrofertu Andrej Babiš (27. září 2012, Praha) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Podle e-mailu, který v pondělí přišel zaměstnancům společnosti, budou muset transakci po splnění několika dílčích podmínek potvrdit ještě Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a antimonopolní úřad.

Generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák iDNES.cz bez dalšího upřesnění potvrdil, že je podepsaná smlouva o smlouvě budoucí na koupi společnosti Londa.

Skupina Agrofert následně informaci potvrdila v tiskové zprávě. "Koupě společnosti Londa představuje rozšíření naší mediální působnosti do oblasti rozhlasového vysílání, což, jak věříme, dále posílí atraktivitu naší mediální divize pro obchodní partnery a podpoří její další rozvoj," uvedl v ní člen představenstva Agrofertu Libor Němeček.

Firmu Londa, které Impuls dosud patří, vlastní ze dvou třetin německá mediální společnost Eurocast, zbylou třetinu pak drží český podnikatel Ivan Baťka. Rádio Impuls je nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v Česku.

"Doufám, že začlenění našich rádií do velké mediální skupiny bude pro Rádio Impuls a i Radio RockZone impulsem pro jejich další rozvoj," sdělil Rainer Poelmann, jednatel Eurocastu.

V tomto roce je to již druhá Babišova akvizice v mediální sféře. V červnu Agrofert oznámil, že od vydavatelství RBVG koupí skupinu MAFRA, do níž spadají i iDNES.cz a MF DNES. Skupinu Babišova společnost převzala v říjnu (více o převzetí se dočtete zde). Částku ani jedna ze stran neupřesnila.

Prohlášení Babiše

Celé prohlášení najdete zde

Další akvizice přijdou, říká Babiš

Babiš podle svých slov nakupuje média jako finanční investice, které vycházejí ze současné situace na mediálním trhu. "Investujeme do nejúspěšnějších médií, jejichž hodnota z velké části stojí na kvalitě zaměstnanců. Na profesionálech, kteří vybudovali tak úspěšné, respektované a prestižní značky jako MF Dnes, Lidové Noviny, iDNES.cz a Rádio Impuls," uvedl Babiš v pondělí večer v tiskovém prohlášení. 

"Doufám, že se nám podaří doplnit toto mediální portfolio o další akvizice, které dokáží vznikající finanční i personální zázemí využít. Mým investičním záměrem je vybudovat v horizontu pěti let silnou českou mediální skupinu," nastínil své plány Babiš.

On sám se však v mediálních aktivitách nechce nijak manažersky angažovat. "Společně s probíhajícím převzetím společností proto připravuji tým lidí, mediálních odborníků, kteří budou tento investiční projekt řídit. Po dokončení formálních záležitostí akvizic představím tento tým na počátku příštího roku," doplnil podnikatel.

Autoři: ,

Nejčtenější

Za Česko zelenější. Vláda připravuje zdanění uhlí a plynu

Ústecké komíny (ilustrační snímek).

Uhlíková daň se blíží, bude se týkat topení uhlím a zemním plynem. V září má vláda dostat na stůl návrh, jak snížit...

Naše platební karta nesmí do peněženky, varuje Apple. Hrozí poškození

V rámci Apple Card můžete mít i platinovou kreditní kartu.

Společnost Apple uvedla tento týden na trh v USA vlastní platební kartu. Zároveň zveřejnila návod, jak o ni pečovat,...

Německo se chystá na recesi. Ochranný val by je stál 50 miliard eur

Kancléřka Angela Merkelová se spolkovým ministrem financí Olafem Scholzem...

Když v roce 2008 udeřila na Německo ekonomická krize, odpověděli v Berlíně zavedením slev na nové auto, pro které se v...

Balík do ruky nedošel? U České pošty narazíte, reklamovat může jen e-shop

ilustrační snímek

Zákazník si v obchodě objedná doručení zboží domů a zaplatí poštovné a balné. Jenže v situaci, kdy mu „balík do ruky“...

Delší než Eiffelova věž. V Evropě přistála největší nákladní loď na světě

MSC Gülsün

V německém Bremerhavenu přistála v pondělí největší kontejnerová loď na světě a dokončila tak svou první cestu z Číny...

Další z rubriky

PŘEHLEDNĚ: Boj se skleníkovými plyny. Česko čeká výrazné osekávání emisí

Ilustrační snímek

O ekologii teď uslyšíme víc než dosud, Česko čeká další vlna snižování emisí skleníkových plynů. Od příštího roku se...

Amazon zvyšuje mzdy. Řadoví pracovníci budou vydělávat až 175 korun na hodinu

Dobrovízské distribuční centrum Amazonu má rozlohu 95 tisíc čtverečních metrů.

Amazon plánuje od září zvednout mzdy pracovníkům svého logistického centra v Dobrovízi u Prahy, zaměstnanci si polepší...

Za výplatu 112 litrů tuzemáku. Cena alkoholu roste úměrně se mzdou

Alkohol (ilustrační foto)

I když Češi pořád pijí nadprůměrně, spotřeba alkoholu v Česku klesá. Z jedné výplaty si pořídí 112 litrů lahví rumu,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz