V aukci byl bezkonkurenčně největší zájem o šaty, které oblékla Aňa Geislerová na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech. Róba ušitá z látky vyrobené z piva Pilsner Urquell se vydražila za 126 tisíc korun. Jediný exemplář na světě vytvořený z plzeňského ležáku vznikl v dílně úspěšného českého návrháře Jakuba Polanky.
Další peníze na konto Central Paraple věnovali dražitelé z aukce devíti obrazů s motivem plzeňského ležáku, na které byla použita ta samá látka jako na unikátní šaty. Nejvíce vynesl obraz Křivky od Dejvida Jonese, který se vydražil za 74 tisíc korun.
Pilsner Urquell letos podpoří vozíčkáře dražbou unikátních hodinek Prim |
„Chtěl bych za celé Paraple poděkovat, že se díky aukci Pilsner Urquell můžeme dál rozvíjet a zkvalitňovat naše služby. I díky této podpoře vidíme, že naše práce má smysl a dokáže zlepšit život našim klientům. Je úžasné, že v této době, kdy se toho na nás valí opravdu hodně, jsou individuální dárci stále štědří. A díky této aukci máme možnost se s nimi propojit přímo,“ řekl David Lukeš, ředitel Centra Paraple.
Rozšíření služeb
Peníze chce Centrum Paraple použít na nákup sportovních a rehabilitačních pomůcek i na rozšíření aktivit centra o terénní služby.
„Svým starým obličejem ručím za to, že ty peníze půjdou na dobrou věc,“ řekl v úvodu svého projevu zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák, když ve středu v podvečer přebíral symbolický šek v pražské restauraci Na čepu.
„Mám opravdu velkou radost, že i přes nelehkou situaci jsou lidé stále ochotní pomáhat potřebným. Vnímáme to jako obrovský dar, který pomůže lidem na vozíku vypořádat se s nesnadným handicapem. Za to bych rád všem z celého srdce poděkoval,“ dodal Svěrák.
Centrum ParapleCentrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Je oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. |
Herečka Aňa Geislerová, která na předání dorazit nemohla, poslala video pozdrav.
„Když jsem měla šaty z piva na sobě, měla jsem výjimečný pocit a byla jsem hrdá, protože jsem věděla, že je čeká ještě jeden úkol, a to právě dražba. Dnes jsem opět hrdá na to, jak aukce dopadla a za tuto spolupráci jsem velmi vděčná,“ vzkázala herečka.
Pilsner Urquell letos pořádal dražbu už podvanácté.
„Za celou dobu se podařilo přispět Centru Paraple téměř dvaadvaceti miliony korun. Těší nás, že jsme mohli přispět na dobré účely a pomoci lidem, kteří se vyrovnávají s úrazem či nemocí a snaží se opět aktivně žít. Děkujeme všem dražitelům, kteří přispěli na dobrou věc,“ poděkovala na závěr Kristýna Tereková, senior brand manager značky Pilsner Urquell.
V minulých letech se v charitativní aukci dražily například designové lahve od předních českých umělců nebo výroční hodinky u příležitosti 180 let Pilsner Urquell.