Užijte si Velikonoce na horách!

  10:00aktualizováno  10:00
Kdo si bude chtít o Velikonocích ještě zalyžovat, má jednu z posledních možností v této sezoně. Většina českých i zahraničních středisek totiž po svátcích ukončí provoz, otevřeny zůstanou jen ledovce. České hory lákají poslední lyžaře především na výrazné slevy.

Na českých horách zůstávají nejznámější lyžařská centra v provozu, přestože lyžařů je minimum a ceny permanentek jsou nízké. Fajnšmekři vědí, že na konci sezony je díky tomu možné si užít solidní lyžování. Poslední vlna lyžařů se očekává o velikonočním víkendu.

Noční teploty klesají k bodu mrazu či lehce pod něj, a ráno jsou tak sjezdovky pokryté zmrzlým firnem. Proměnlivé a relativně chladné počasí by mělo být i o Velikonocích. Na horách občas zasněží, ale větší nadílky se však lyžaři nejspíš nedočkají.

Nejlepší lyžařské podmínky panují v krkonošském Špindlerově Mlýně, kde jsou upravené všechny sjezdovky na Medvědíně i ve Svatém Petru a lyžuje se za 250 Kč na den. Na Mísečkách přitom leží až 66 cm sněhu.

Díky technickému sněhu je sjízdná i celá trať z Černé hory až do Janských Lázní, podle provozovatele je pokryta 30 až 50cm vrstvou. I zde se lyžuje se slevou - za 200 Kč na den, děti za 150 Kč.

V Krkonoších je možné omezeně lyžovat i v Harrachově, v Peci pod Sněžkou na Zahrádkách, Javoru a Muldě (200 Kč) nebo v Černém Dole na trojsedačce.

Cenově nejvýhodnější lyžovačku nabízí v současné době Deštné v Orlických horách. Na zdejších dvou tratích se totiž lyžuje zdarma. Nedaleké Říčky mají dokonce plný provoz, sjezdovky jsou však místy vydřené. V Jizerských horách dosud funguje lanovka v Rejdicích, na trati je 20 cm firnu.

Vynikající podmínky hlásí jesenický Praděd, kde si musí vystačit pouze s přírodním sněhem. Toho tu leží až 150 cm a díky vysoké nadmořské výšce ubývá pomaleji, v provozu jsou všechny vleky Figura. Jeden vlek zůstává v provozu i na Červenohorském sedle, kde mají 40 cm sněhu a denní permanentku za 200 Kč, pro děti za 100 Kč. V Beskydech se dá jezdit na sjezdovce v Bílé na 2/3 její délky.

partner přílohy

Dobré podmínky vládnou i na šumavském Zadově, kde běží tři vleky v areálu Kobyla, nebo na krušnohorském Klínovci. Tam mají na tratích až 55 cm sněhu a o víkendu bude v provozu celý areál. Denní skipas přijde na 290 Kč, děti do 140 cm lyžují zdarma.

Rejdice v Jizerských horách

Autoři:

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

Vědci odhalili tajemství soch na Velikonočním ostrově. Označují vodu

Velikonoční ostrov - Kráter Rano Raraku - místo, kde sochy moai vznikaly

Po letech dohadů, za jakým účelem byly postaveny mystické sochy na Velikonočním ostrově, přišli vědci s rozluštěním...

SLEPÁ MAPA: Tvrdá lekce zeměpisu. Najděte evropské řeky

Ilustrační snímek

Labe, Temže, Dunaj. Kdo by neznal názvy těchto významných evropských řek. Jejich královnou je jednoznačně Volha,...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Koloběžkou do Španělska. Žena z Tanvaldu jela poděkovat za život

Martina Josífek Zelinková na své pouti

V roce 2017, ve 46 letech, jí diagnostikovali zhoubný nádor. Po krátké, ale zničující léčbě sedla na koloběžku a odjela...

Další z rubriky

Lyžařská sezona začíná naplno, nový sníh otevřel další sjezdovky

Horní Mísečky v Krkonoších (20.12.2018)

Podmínky pro lyžaře na českých a moravských horách vylepšil nový sníh. Podle provozovatelů napadly v tomto týdnu...

Poslední šance na dobrý zájezd. Střediska budou přes jarní prázdniny plná

První lyžaři vyrazili na sjezdovky v Nízkých Tatrách v sobotu 1. prosince.

Start letošní zimní sezony provázelo extrémní počasí a přívaly sněhu nejen v Česku, ale také v Alpách. Některá lyžařská...

Horní Mísečky zpoplatnily parkování u lanovky, novinka se nelíbí běžkařům

Horní Mísečky v Krkonoších (20.18.2018)

Šok čekal na běžkaře, kteří o svátcích přijeli do Horních Míseček, centra běžeckého lyžování v Krkonoších. Ještě vloni...

Najdete na iDNES.cz