Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Herec Michal Gulyáš bydlel už na 22 adresách. Věří, že tato je poslední

Nenápadný domek na okraji Prahy si zvolil za své útočiště herec, dabér a spisovatel Michal Gulyáš (54). V domě, který je poměrně nedávnou novostavbou, je natolik spokojen, že doufá, že už se nebude muset nikdy stěhovat.
Šestiletý Buxy je herci věrným společníkem.

Šestiletý Buxy je herci věrným společníkem. | foto: Václav Nekvapil MAFRA

Se stěhováním si Gulyáš užil své. „Probydlel jsem se sem přes dvaadvacet různých bydlení od začátku svého života. Naposledy jsme bydleli asi dva kilometry odsud v bytě, který měl velkou zahradu i zimní zahradu. To asi předznamenalo to, že jsme nakonec šli do domu,“ vysvětluje herec.

Dům je vlastně jen polovinou velkého bungalovu. Stojí na konci slepé ulice a od okolního světa je odstřižen závorou. „Má to své výhody, například velkou dávku soukromí. Navíc máme s našimi sousedy, kterých naštěstí není moc, velmi nadstandartní vztahy,“ pochvaluje si Michal Gulyáš.

Příruční studio dokáže produkovat velmi kvalitní nahrávky.

Zařízení domu je různorodé a moderním materiálům ve striktních liniích zdatně sekundují osobité drobnosti, které interiér vizuálně rozbíjejí a zútulňují jej nebo mu vdechují punc originality. 

„Má žena má naprosto odlišnou představu o tom, jak by měl interiér vypadat. Manželka je ekonomka, má ráda technicistní věci až funkcionalistického charakteru,“ postěžoval si se šibalským úsměvem Gulyáš. Zároveň ale dodal, že nakonec v některých věcech ustoupila jeho umělecké povaze, pro niž je bližší členitější ztvárnění interiéru. 

„Mám rád obrazy. Doslova se nebojím říct, že bez nich nemohu žít,“ vysvětlil. Páteří domu je chodba, která je spojovacím článkem všech místností. Vedle velkého zrcadla je v ní například i dávkovač vody z barelu, pitná voda je tak snadno dostupná pro všechny obyvatele domu. Pokojem, ve kterém je znát umělecký duch, je bezesporu pracovna herce.

„Mám rád provensálský styl, tak jsem ho nechal aplikovat na tapety a nábytek. Je mi to velmi blízké a lahodí to mému oku,“ pochvaluje si domácí pracant, který nejčastěji píše u počítače naproti oknu. 

Vedle vestavěné skříně či poličky se suvenýry a vyznamenáními je v místnosti ještě velmi důmyslně složené studio pro audio nahrávání. „Nechal jsem si v tom poradit od kamaráda zvukaře a je fakt, že díky tomu mohu v domácích podmínkách nahrávat a odevzdávat nahrávky ve studiové kvalitě. Tak jako i v jiných odvětvích stejně notný kus práce ve finále udělají počítače a jejich magické filtry,“ říká Michal Gulyáš se zaujetím.

Příruční studio dokáže produkovat velmi kvalitní nahrávky.

Obývák plný harmonie

Je-li chodba páteří domu a pracovna jeho mozkem, pak srdcem je obývací pokoj, který je spojen s kuchyní. Jde o velký otevřený prostor, v němž je snadný přehled. Kuchyň odděluje barový pultík a jídelní stůl. Vše je bez rustikálních vymyšleností a zdobených madel. I nezaujatému pozorovateli snadno dojde, že tady měla hlavní slovo majitelka. 

Naproti tomu esencí útulnosti je obývací pokoj, kterému dominují krbová kamna navozující domácí pohodu, i když v nich třeba zrovna nehoří oheň. Jejich čestné místo poblíž pohodlného proutěného křesla i koženou pohovkou, žárlivě pozoruje plochá televize, která je svým umístěním téměř vyčleněná z prostoru, v němž se odehrává rodinný život.

Z harmonií nabitého obývacího pokoje vedou dveře na zahradu. Je vzorně uklizena a na první pohled je patrné, že zde má vše své místo – jak komorní posezení, tak bazén či velké sezení se slunečníkem. 

„Bazén moc rád v létě využívám a úplně nejraději v něm přijímám telefonáty. To šplouchání je pro volajícího naprostá provokace,“ říká laškovně Michal Gulyáš. 

Ze zahrady je také vstup do manželské ložnice. V ní zaujme robustní postel s nebesy, která svou konstrukcí zabírá velkou část místnosti.
V domě je ještě pokojíček dcery a koupelna, kam se vedle sprchového koutu a rohové vany vešla i dvě umyvadla.

Nejvíce času ovšem Michal Gulyáš tráví ve své pracovně, kde podle něho múza líbá nejlépe. „Píšu knížky také pod severským jménem Jon Svärd a teď mám rozepsanou detektivku Zpívej a krvácej. Jde o příběh ze Švédska, odehrávající poblíž městečka Östersund. Zajímavé je, že teprve když jsem měl ten příběh už načrtnutý a začal ho psát, zjistil jsem, že v tom městě se před pěti lety skutečně odehrávaly zločiny na mladých dívkách,“ uzavírá tajemně.

Autor:

Kreslíř Rychlých šípů Marko Čermák je nejšťastnější na chatě v horách

Málokdo v Česku umí tak hrát na banjo jako právě Marko Čermák.

Zakládající člen skupiny Greenhorns a kreslíř Rychlých šípů Marko Čermák miluje Krušné hory už od...

Zpěvák Osička proměnil dům na Slovácku ve vyhledávanou hospodu s ubytováním

Malované žudro svítí do ulice, ve které se hospoda nachází. Na vývěsním štítu...

V samém srdci jihomoravského Lanžhotu patří jedno ze stavení do rodiny zpěváka Břetislava Osičky....

Zpěvačka Rezková bydlí v Letňanech. Překonala tragédii a život nevzdává

Vaření na sklokeramické desce je rychlé a pohodlné, Šárka oceňuje i centrálně...

Jako na houpačce žije svůj život zpěvačka Šárka Rezková, prožila několik lásek a jednu životní...

Herečka Vrzalová má v Praze krásný podkrovní byt s výhledem na Petřín

Také zde platí, že kočka u sebe nechá milostivě bydlet majitele.

V podkroví činžovního domu našla svůj domov herečka Aneta Vrzalová. Dvoupodlažní byt obývá s malým...

Zpěvák Vlasta Horváth se usadil s manželkou a dcerami v domě za Prahou

Vlasta Horváth by bez hudby nedokázal žít, což je vidět i na jeho domě.

Klid malé vesničky s kouzlem čisté přírody kousek od Prahy? Nic nemožného. V jedné takové bydlí i...

  • Nejčtenější

Byt mladého muže, který tvrdí, že věci doma nehromadí. Nemá ani televizi

Proč byly (ne)barvy a klasické materiály ve zrekonstruovaném bytě v činžovním domě výhodou? Majitel Matěj si díky nim mohl pronajatý prostor zařídit bez omezení, stylově i jako malou galerii.

Místo sardinkovým návštěvám v paneláku dali přednost kouzelnému srubu

Myšlenka na druhý domov v Krušných horách vznikla vlastně tak trochu z nutnosti. Tomáš s manželkou a dětmi žijí ve středních Čechách. Rádi navštěvují rodiče, ale návštěva čtyřčlenné rodiny v...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Do malého wellness domku se vešla sauna, fitko, kuchyňka i odpočinkový kout

Na začátku stálo jednoduché zadání: zútulnit zavedenou zahradu, která přiléhala k rodinnému domu. Něco však chybělo. Přáním majitelů byl aktivnější wellness odpočinek v zahradě včetně sauny, kuchyňky...

Domy za Prahou, do kterých se můžete ihned nastěhovat. Podívejte se

Sen o rodinném domě za Prahou si můžete ihned splnit. Na prodej jsou nemovitosti s krásnou zahradou, vzrostlými stromy, terasou a někdy i bazénem. Domy jsou v perfektním stavu. Stěhovat se můžete...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

U Děčína postavil dům z lodního kontejneru za půl roku a 1,2 milionu korun

Tomáš Roháč miluje cestování, netradiční ubytování a ekologii. „Na cestách po zahraničí mě velmi zaujala výstavba z lodních kontejnerů. Začal jsem se o tento druh staveb zajímat a úplně jsem jim...

Mezonet pro právníka má speciální skříně pro obleky i velkou knihovnu

Byt v tmavých barvách? Proč ne, když je to přání majitele bytu, které odpovídá jeho představám. Pro architekty to byla dokonce radost a příjemné osvěžení, že mohou po záplavě světlých bytů navrhnout...

Slavná Christina Ricci prodává svůj dům v Los Angeles. Chce 52 milionů

Americká herečka Christina Ricci prodává svůj dům v Los Angeles, který sdílela se svým bývalým manželem Jamesem Heerdegenem, za 2,25 milionu dolarů, v přepočtu za 52 milionů korun.

Byt mladého muže, který tvrdí, že věci doma nehromadí. Nemá ani televizi

Proč byly (ne)barvy a klasické materiály ve zrekonstruovaném bytě v činžovním domě výhodou? Majitel Matěj si díky nim mohl pronajatý prostor zařídit bez omezení, stylově i jako malou galerii.

Karmelitky se v Drastech vrhly do práce. Klášter vznikl ze zarostlé skládky

Malou obec Drasty, která je součástí Klecan ve Středočeském kraji, dlouho hyzdil zpustlý areál bývalého statku, třebaže jde o kulturní památku. Nové majitelky začaly intenzivně pracovat na nápravě.

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...

Velká proměna Michala Davida: dvacet kilo dole. Žádné pivo, ale fitko a tenis

Michal David (63) zhubl v posledních měsících dvacet kilo a cítí se výborně. V rozhovoru pro iDNES.cz muzikant...

Příběh Vlaďky: Jsem v šoku. Manžel má milenku, je starší a ošklivější než já

Neříkám, že naše manželství nemělo žádné mouchy, ale myslela jsem si, že nám to docela klape. Pravda je ale někde...