„V poslaneckém klubu ale zůstávám,“ řekl iDNES.cz poslanec. Do TOP 09 přišel Tureček z KDU-ČSL spolu s Miroslavem Kalouskem, když se spolu se svými věrnými rozhodl Kalousek lidovce opustit a založit s pomocí Karla Schwarzenberga novou stranu TOP 09.
Turečkův odchod ze strany potvrdila i mluvčí Martina Macková. „Počet členů strany v klubu se ovšem nezmenšil, protože v červnu do TOP 09 vstoupil poslanec Herbert Pavera, do té doby nestraník,“ řekla Macková.
Ve Sněmovně Karel Tureček rozhodně nepatří mezi nejviditelnější poslance. Podle parlamentních statistik vystoupil na řečništi pouze jednou, a to když se loni v březnu projednával Návrh rozpočtu Státního zemědělského intervenčního fondu na rok 2014. Má i průměrnou účast při hlasování, necelých 59 procent.
Ale pro TOP 09 to není typický „řadový“ poslanec. V minulosti byl i poradcem a náměstkem různých ministrů. Ve funkci náměstka ministra zemědělství působil zejména v oblasti vodního hospodářství, zemědělských komodit, potravin, nebo zemědělské vědy a výzkumu. Je také místopředsedou zemědělského výboru Sněmovny a členem výboru pro životní prostředí.
Poslanec Tureček, o kterého zatím „napůl“ přišla opoziční TOP 09, je i členem zastupitelstva jihočeské obce Chýnov, kde byl zvolen na kandidátce Starostové a nezávislí jako zástupce TOP 09. Jako poslanec byl na podzim 2013 zvolen na Vysočině, kde podle vlastních webových stránek tráví také většinu svého pracovního i volného času.