Poslanec Volný vystupuje z SPD. Kvůli neonacistům a rasistům, zdůvodnil

  16:47aktualizováno  18:16
Poslanec Lubomír Volný vystupuje z SPD kvůli postupu hnutí v Moravskoslezském kraji. Uvedl to na svém facebookovém profilu. Vadí mu, že jsou ve straně neonacisté, rasisté, násilníci a „dědicovi lidé“. Vedení SPD ho vyzvalo k tomu, aby se vzdal poslaneckého mandátu, Volný to odmítl.

Moravskoslezský lídr SPD Lubomír Volný. | foto: Adolf Horsinka

Poslanec uvedl, že předsednictvo SPD útočí proti vlasteneckým silám. „Odmítám být součástí této špinavé hry. Stejně jako 90 procent řádných členů bývalé Moravskoslezské SPD vystupuji,“ napsal na svém facebookovém účtu.

Podle poslance Lubomíra Volného ničí vlastenecká hnutí v Česku zejména Radim Fiala, Michael Šmucr a Jan Čížek (všichni SPD). Uvedl, že nové vedení SPD v Moravskoslezském kraji přijalo zpět do hnutí Milana Kuchára, který je podle Volného usvědčeným rasistou a neonacistou. 

„Pan Milan Kuchár byl navržen na vyloučení bývalým regionálním vedením za rasistické a neonacistické verbální i internetové projevy, včetně zasílání fotografií s Adolfem Hitlerem a rasistickým textem,“ uvedl. Nové vedení organizace podle Volného přijalo Kuchára do hnutí zpět. 

Spolu s Volným odchází i poslanec Marian Bojko. „Držíme spolu, nesouhlasíme s protektorátně dosazeným nikým nevoleným novým vedením kraje,“ řekl Deníku N. V Moravskoslezském kraji byla za SPD zvolena ještě Ivana Nevludová, která se rozhodla stranu také opustit a stejně jako Volný se nechce vzdát poslaneckého mandátu. 

SPD vyzvala Volného ke složení mandátu

„Způsob, kdy Lubomír Volný na facebooku oznámil vystoupení z hnutí SPD, považujeme především za mimořádně lidsky neslušný styl komunikace. Jelikož se Lubomír Volný stal poslancem díky SPD, vyzýváme ho ke složení poslaneckého mandátu, aby uvolnil místo dalšímu v pořadí na kandidátce SPD. On však složení mandátu odmítá,“ komentoval předseda SPD Tomio Okamura. 

„Po odchodu poslance Volného z vedení Moravskoslezského regionálního klubu SPD minulý měsíc jsme zaznamenali jen za uplynulý týden desítky nových žádostí o řádné členství v hnutí, kterým nebylo Lubošem Volným umožněno stát se řádnými členy. Pokud měl jakékoliv připomínky k práci v SPD, mohl je sdělit před delegáty na celostátní konferenci - to však neudělal,“ dodal Okamura.

„Já jsem svůj mandát získal i díky tvrdé práci členské základny SPD v Moravskoslezském kraji a také díky tomu, že jsem měl druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů za SPD hned po Tomiovi Okamurovi. Takže já se určitě práce pro přirozenou lidskou svobodu a přímou demokracii nevzdám, i vzhledem k tomu, že SPD, do které jsem vstoupil, za kterou jsem kandidoval a pro kterou jsem tři a půl roku pracoval, dnes již neexistuje,“ řekl Volný s tím, že náhradníkem na kandidátce SPD je Václav Kubín, jenž všechna rozhodnutí, která prozatím učinil, naprosto respektuje, takže by to podle něj dopadlo stejnou patovou situací.

Zrušená moravskoslezská SPD

Volný byl v minulosti předsedou moravskoslezské SPD, která však byla zrušena. „Stalo se tak plně v souladu se stanovami hnutí, na základě zjištění, že v regionálním klubu docházelo k systematickému a systémovému porušování stanov, včetně krácení demokratických práv členů,“ řekla v minulosti mluvčí SPD Barbora Zeťová. 

Poslanec jakékoliv nedemokratické postupy v buňce odmítal. „S důvody odvolání zásadně nesouhlasíme. Za nás hovoří výsledky, Vždyť právě naše krajská organizace byla třikrát po sobě ve volbách nejúspěšnějším krajem,“ sdělil v minulosti. 

Lubomír Volný také dříve uvedl, že i přes to se chce utkat s Tomiem Okamurou o předsedu SPD.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tereza H. si za drogy odsedí v Pákistánu osm let. Co jsem udělala? vzlykala

Češka Tereza Hlůšková krátce poté, co jí pákistánský soud poslal na 8 let a 8...

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku Terezu Hlůškovou zadrženou loni v lednu na letišti s...

Útočník zabil v novozélandských mešitách 50 lidí, přes čtyřicet je zraněno

Střelba v mešitách v novozélandském Christchurch měla několik obětí.

Při střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zemřelo 50 lidí. Dalších 48 utrpělo zranění. Policie...

Nizozemská policie zadržela muže podezřelého ze střelby v Utrechtu

Sedmatřicetiletý Gokman Tanis, kterého nizozemská policie kvůli útoku v...

Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které v pondělí zahynuli tři lidé a...

Vodním skútrem zabil dívku, platit jejím rodičům ale mladík nechce

Vodní skútr, na kterém dva mladíci narazili do pramice.

Šárka Jarolímková každé ráno vstane a pošle totožnou SMS zprávu. Píše Christophovi Steinertovi, mladíkovi, který v...

Český lyžař v Alpách srazil Švéda. Muži praskla aorta, na místě zemřel

Horská záchranná služba ve francouzském horském středisku  Avoriaz (28.4.2016)

Ve francouzském zimním středisku Alpe d’Huez v neděli po kolizi s českým lyžařem zemřel 45letý Švéd. Informoval o tom...

Další z rubriky

Ze zimy do léta. Mírné české jaro mizí kvůli změnám klimatu

Včela medonosná (28. února 2019)

Astronomické jaro je tady. To skutečné, během něhož se příroda pomalu probouzí s tím, jak se teploty den ode dne...

Kladno už nebude celé ghettem, opatření zrušil krajský úřad

Doplatek na bydlení v Kladně pobírá zhruba 760 žadatelů, celkový počet osob...

Krajský úřad zrušil opatření bývalého vedení Kladna, které celé území města prohlásilo za oblast se zvýšeným výskytem...

Zastánci litinové repliky chystají další referendum o Vřídelní kolonádě

Původní karlovarská Vřídelní kolonáda v období kolem roku 1900.

Karlovy Vary si zřejmě zopakují všelidové hlasování o nahrazení stávající Vřídelní kolonády litinovou replikou. Snaží...

Najdete na iDNES.cz