Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Michal Jančařík

Michal Jančařík (*10. 7. 1975) pracoval pro TV Prima, sedmnáct let moderoval Počasí na Nově. Od dětství trpí vážnou nemocí ledvin. Transplantace v roce 2017 mu zachránila život, kvůli pooperačním komplikacím však částečně ochrnul.

Skončil na vozíku, ale život nevzdal. Jančařík dabuje i produkuje divadlo

Michal Jančařík v pražském Divadle Metro (7. května 2026)

Stíhá toho víc než leckterý zdravý člověk. Poté, co opustil Novu, se Michal Jančařík věnuje dabingu a své agentuře Synagoga Concerts, která se čím dál víc orientuje na divadelní projekty. Jejím...

20. května 2026

Audioknihu o Šumavě načetli moderátor Michal Jančařík i herec Jan Dvořák

Ředitel národního parku Šumava Pavel Hubený (vlevo) a moderátor Michal Jančařík...

Správa národního parku chce přiblížit krásy Šumavy i lidem se zrakovým handicapem. Dvě publikace proto nechala převést do audio podoby.

26. února 2023  10:25

Kozel bude chtít hrát fotbal, ví plzeňský Horváth před Libercem

Plzeňský trenér Michal Bílek se svým asistentem Pavlem Horváthem.

Poslední domácí utkání v letošním kalendářním roce čeká v sobotu fotbalisty Viktorie Plzeň. Od 18 hodin přivítají v Doosan Areně v dobré formě hrající Liberec, který se po trenérské změně zvedá....

11. prosince 2021  10:33

Netrpěl jsem tím, jestli hraju „extraligu“, říká Petr Jančařík

Premium
Petr Jančařík

Jako člověk působí noblesně, jako moderátor srší vtipem, i když mu osud nedopřál jen životní radosti. „Nejvíc na světě by mě potěšilo, kdyby u nás zazvonil Michal a byl bez vozejku.“, říká Petr...

1. srpna 2020

Kdybych jen ležel a koukal do stropu, to by byl konec, říká Jančařík

Michal Jančařík v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou (2019)

Moderátor Michal Jančařík (44) se svěřil s tím, co mu v poslední době dělá největší radost a jak ho v životě posunuly zdravotní komplikace, po kterých skončil na vozíku. V pořadu Limuzína s Mírou...

17. října 2019  16:03

Vyhlídky a naděje jsou vždycky. Já tomu věřím, říká Jančařík na vozíčku

Michal Jančařík

Od poslední operace, během níž přišel o druhou ledvinu, je to už skoro dva měsíce. Rekonvalescence ale trvá týdny. Přesto se moderátor Michal Jančařík (43) cítí už lépe. Po odstranění zbytnělé...

11. srpna 2018

Michal Jančařík přišel i o druhou ledvinu. Operace dopadla dobře

Michal Jančařík (2017)

Moderátor Michal Jančařík (42) skončil opět v nemocnici. Před dvěma lety podstoupil transplantaci ledviny a nyní musel akutně i na odběr té druhé. Zákrok proběhl 19. června v hradecké nemocnici....

3. července 2018  10:23

Za slzy se nestydím, člověku to pomůže, přiznal Jančařík v Rozstřelu

Michal Jančařík v pořadu Rozstřel

Bývalý moderátor počasí Michal Jančařík (42) po loňské transplantaci ledviny kvůli pooperačním komplikacím ochrnul na dolní končetiny. I tak se dokázal vrátit na obrazovky a na Nově moderuje...

20. listopadu 2017  16:15,  aktualizováno  21. 11. 12:30

Z rosničky sporťákem. Michal Jančařík se po roce vrací na obrazovky

Michal Jančařík (2017)

Moderátor Michal Jančařík (41) se vrací před kamery. Místo počasí ale bude na Nově moderovat sportovní noviny. Na obrazovky se vrátí přesně po 365 dnech a na invalidním vozíku.

20. září 2017  13:09

Musím makat, cvičit a neztratit naději, říká po ochrnutí Michal Jančařík

Michal Jančařík (2017)

Moderátor počasí Michal Jančařík (41) trpí od dětství vážnou nemocí ledvin. Loňská transplantace mu zachránila život, ale kvůli pooperačním komplikacím ochrnul. On i lékaři věří, že ne nenávratně. I...

4. července 2017

Petr Jančařík: Svého syna nesmírně obdivuji, jak všechno snáší

Petr Jančařík

Dodnes mu mnozí říkají „Magion“ podle někdejšího stejnojmenného televizního pořadu. Petr Jančařík (65) stále moderuje i hraje divadlo a s manželkou Mirkou žije v Plzni, kde se usadil i jeho syn,...

16. dubna 2017  15:01

Moderátor Michal Jančařík musí na transplantaci ledvin

Michal Jančařík (23. května 2016)

Moderátora počasí Michala Jančaříka (40) čeká operace. Lékaři mu diagnostikovali polycystózu ledvin a musí podstoupit transplantaci.

13. června 2016  10:44

Bylo to neopakovatelné, říká Michal Jančařík o nocích v srdci Šumavy

Kmotrem knížky Michala Jančaříka (vpravo) Vandr Šumavou je kytarový virtuos...

Nocoviště, díky nimž mohou turisté objevovat dosud nepoznané krásy Šumavy, představuje nová kniha známého moderátora Michala Jančaříka nazvaná Vandr Šumavou. Loni v létě prošel Šumavu ze západního...

3. srpna 2015  9:15

Rosnička Tereza Juščíková ukázala vyžehlenou pleť a sexy pihy

Tereza Juščíková

Nová tvář Novy Tereza Juščíková ukázala, proč by jí leckterý divák počasí prominul i nepříznivou předpověď. Na nejnovějších fotografiích pózuje téměř bez make-upu. Vynikly tak její pihy, které jinak...

6. listopadu 2013

Cirkus Jo-Joo v Plzni pořádal křtiny, tygřík dostal jméno Michal

Cirkus Jo-Joo, který nyní hostuje v Plzni, křtil tygříka ussurijského. Kmotry mu byli Petr a Michal Jančaříkovi. Na snímku je tygřík Michal s Petrem Jančaříkem a principálem Jaromírem Joo.

Mládě tygra ussurijského, které se narodilo v cirkusu Jo-Joo, už má jméno. Křest, který sledovalo plné šapitó, se konal v neděli v Plzni U Ježíška. Za kmotry šli známí moderátoři Petr a Michal...

9. května 2013  8:59

Jarní koncerty v plzeňské Velké synagoze odstartují Bratři Ebenové

Trio Bratří Ebenů tvoří Marek, Kryštof a David. Zatím poslední album kapely nese název Chlebíčky.

Koncert Bratří Ebenů bude prvním z jarních hudebních vystoupení ve Velké synagoze v Plzni. Trio se sem vrací po pěti letech a Marek Eben slibuje, že západočeské publikum uslyší kromě známých písní i...

19. března 2013  9:28

Prosazování další těžby uhlí vyneslo ministru Tošovskému titul Ropáka roku

Vladimír Tošovský

Ropákem roku 2009 je ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský. Nepopulární titul získal za návrh počítající s prolomením těžebních limitů. Stejná kauza přinesla i druhé ocenění. Zelenou perlu...

30. dubna 2010  11:12,  aktualizováno  14:29

V práci produkčního jsem se našel

Michal Jančařík

Většina ho zná jako nováckou rosničku. Třicetiletý Michal Jančařík provádí počasím v TV Nova už 6 let, prý ho to ale ještě neomrzelo. Jak sám říká, to, že je známá tvář z obrazovky, mu pomáhá v...

16. listopadu 2005  18:37

Rosničky řádily v cukrárně

Rosničky

V cukrárně Lemon's Cube v pražském Europarku Štěrboholy si ve čtvrtek daly dostaveníčko rosničky všech českých televizí. Míchaela Dolinová, která z Počasí odchází, zde poprvé představila své kolegyně...

3. září 2004  16:55

Nové rosničky: Zatím jsme pulci

Až deset hodin denně tráví v televizním studiu na Barrandově Miss ČR 2003 Lucie Váchová a Vicemiss 2002 Radka Kocurová. Obě totiž uspěly v konkurenci dalších dvaceti krásek v konkurzu na moderátorky...

3. září 2004  12:53

Zárybnická má titul Rosnička 2004

Nejsympatičtějším moderátorem počasí za rok 2004 je Alena Zárybnická z ČT1. Rozhodli o tom čtenáři Týdeníku Televize, kteří své hlasy posílali prostřednictvím SMS a kupónů. Kteří to byli? „To bych...

10. června 2004

O koncert Lucie Bílé nebyl zájem

Jako na houpačce si musela připadat oblíbená zpěvačka Lucie Bílá. Zatímco v pondělí zpívala naprosto zaplněné plzeňské synagoze, den poté zrušili pořadatelé její koncert v prostějovském Kas Centru....

28. dubna 2004  18:30
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.