Ústečtí strážníci hlídají koupaliště v Brné, loni do něj někdo opakovaně kálel

  18:08aktualizováno  18:08
Strážníci městské policie začali tento týden kontrolovat termální koupaliště v Brné. Loni tam totiž neznámý člověk vykonal svoji potřebu do bazénu a všechna voda se musela vyměnit. V době největší návštěvnosti budou strážníci na koupališti hlídkovat nepřetržitě.

„Reagujeme tak na stížností občanů i na naše vlastní zjištění o situaci na koupališti. Chceme, aby se tu lidé mohli v klidu rekreovat,“ uvedl primátor Petr Nedvědický.

Fotogalerie

Termální koupaliště v Brné budou kontrolovat strážníci ze střekovské základny. „Na pochůzku tu máme čtyři strážníky, ti tam samozřejmě nebudou všichni najednou, ale budou se tam střídat,“ řekl iDNES mluvčí ústecké městské policie Jan Novotný.

„Bude tam vždy docházet dvoučlenná hlídka nebo asistenti prevence kriminality. S vedením technických služeb, které mají bazén na starosti, jsme se dohodli na časech, kdy je na koupališti, nejvíce lidí. V tuto dobu tam budou strážníci stále,“ dodal Novotný.

Vedle toho se strážníci mohou na místo dostavit buď na zavolání přímo od návštěvníků nebo od obsluhy koupaliště. „Ze služebny na Střekově jsou na koupališti za čtyři minuty,“ upřesnil Novotný.

Strážníkům budou vypomáhat i asistenti prevence kriminality. „Mají za úkol řešit konflikty, vznikající kvůli nevhodnému chování některých návštěvníků. Tito lidé často znečišťují vodu tím, že se koupou oblečení, chovají se velmi hlučně a dělají kolem sebe nepořádek, což samozřejmě vadí slušným návštěvníkům koupaliště,“ uvedl Novotný.

Někdo z návštěvníků loni nakálel do vody

Úkolem hlídek je i kontrola volně položených věcí. „Ty by mohly zlákat různé poberty, které tyto věci bez dozoru přitahují. V minulém roce se dokonce stalo, že neznámý člověk vykonal svoji potřebu do bazénu, čímž znečistil vodu, která se musela následně vyměnit,“ sdělil mluvčí ústecké městské policie.

Kvůli tomuto incidentu zapojila městská policie i kamerový systém. „Od té doby, co se nám někdo vykálel do bazénu, máme na koupališti v Brné dvě kamery,“ zmínil Novotný.

Návštěvníci koupaliště přítomnost strážníků vítají. „Jsem moc ráda, že zde strážníci hlídkují, zvlášť poté, co jsem se dočetla o těch výkalech v bazénu,“ řekla osmašedesátiletá Irena Zimová.

„Loni jsme sem chodili s manželkou často a trávili jsme tu celé dny. Avšak proto, že se tu někteří spoluobčané myjí a dělají nepořádek, snažíme se jim raději vyhnout. Když je horko, přicházejí po druhé hodině odpoledne, proto my sem chodíme hned ráno a nejpozději v jednu odcházíme,“ svěřil se muž. který nechtěl sdělit své jméno.

Koupaliště v Brné je kvůli znečišťování pod přísným dohledem:

Hlídky se však budou věnovat i okolí koupaliště, kde často dochází k nesprávnému parkování. „Strážníci budou kontrolovat i místa, kde auta parkují třeba na trávě nebo blokují výjezd jiných vozidel,“ doplnil mluvčí.

Termální koupaliště v Brné letošní sezónu očekává více návštěvníků. „Bazén na Klíši se rekonstruuje, proto si myslíme, že na Brnou bude přicházet více lidí,“ uvedl Jan Novotný další důvod pravidelných hlídek.

Ústecká městská policie proto kontroluje už jen pláže u jezera Milada. „Naši strážníci zajíždějí ještě na kontroly na Miladu, kam se chodí koupat mnoho lidí z Ústí a okolí,“ řekl mluvčí.

Podle Jana Novotného hlídají strážníci snad všechna koupaliště ve městech, kde slouží. „Vím, že kolegové hlídají třeba na Kladně nebo v Boleslavi, ale v každém městě, kde je koupaliště, dělají strážníci více méně totéž, co my tady,“ podotkl.

Autor:

Nejčtenější

Stát podporuje lenost a zneužívání dávek, říká šéfka ústecké sociálky

Ivana Šťastná, vedoucí sociálního odboru ústeckého magistrátu.

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá nový systém vyplácení sociálních dávek. Návrhy připomínkuje vedoucí...

Děti z tábora na Lounsku otrávila bakterie, která v jídle produkuje jed

Že jíte doma těstoviny celkem často? Na Valentýna vyberte ty ve tvaru srdíček a...

Hygienici objevili ve vzorcích potravin z kuchyně dětského tábora v Žerotíně na Lounsku, kde tři desítky dětí postihly...

Při srážce s autem vykolejil na Lounsku rychlík, škoda je dvacet milionů

Nehoda na přejezdu u Hořetic na Lounsku (16. července 2019)

Na Lounsku vjelo osobní auto před rychlík z Mostu do Plzně. Vážně vypadající nehoda nakonec skončila jen jedním lehkým...

Co může za sesuv na D8? Podle odborníků déšť a nezajištěný zářez

Podle odborníků z Technické univerzity Ostrava se ve svahu objevily trhliny už...

Nezajištěný zářez trasy dálnice ve svahu a silný déšť jsou podle odborníků z Technické univerzity Ostrava hlavními...

Pod lipami v Ústí ležely desítky čmeláků, zřejmě uhynuly vyčerpáním

Čmeláci pod lipami v Ústí zřejmě uhynuli vyčerpáním

Desítky mrtvých čmeláků a včel se v minulých dnech objevily v ulici Sociální péče na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad...

Další z rubriky

Senior zavraždil v teplickém bytě ženu, pak spáchal sebevraždu

Ilustrační snímek

Policie od víkendu prošetřuje násilnou smrt muže a ženy v Teplicích. Obě mrtvoly byly v bytě panelového domu na tamním...

Při srážce s autem vykolejil na Lounsku rychlík, škoda je dvacet milionů

Nehoda na přejezdu u Hořetic na Lounsku (16. července 2019)

Na Lounsku vjelo osobní auto před rychlík z Mostu do Plzně. Vážně vypadající nehoda nakonec skončila jen jedním lehkým...

Pod lipami v Ústí ležely desítky čmeláků, zřejmě uhynuly vyčerpáním

Čmeláci pod lipami v Ústí zřejmě uhynuli vyčerpáním

Desítky mrtvých čmeláků a včel se v minulých dnech objevily v ulici Sociální péče na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad...

Najdete na iDNES.cz