Muzeu ho přednedávnem zaslal městský archiv z německého Gießenu, který ho dostal od jeho snachy Elfriede Zeidlerové. Pouzdro se stalo součástí sbírky vojenství ústeckého muzea.
Uvnitř schránky z mosazného plechu se skrývají indicie k příběhu účastníka války z tehdy převážně německého Ústí. „Dva drobné papírové proužky nesou informace o identitě vojáka a jeho zařazení v rámci armády a také o uděleném vyznamenání,“ popsal obsah kurátor sbírky vojenství Martin Krsek.
Karl Zeidler měl hodnost kaprála, tedy desátníka a sloužil u 92. pěšího pluku sídlícího v Terezíně a Chomutově. V době vypuknutí války mu bylo 24 let, proto pravděpodobně rukoval mezi prvními.
Mimo jiné se Karl Zeidler účastnil krvavé bitvy na řece Kolubaře, sloužil jako zdravotník v polní nemocnici. Rakousko-Uhersko při tomto válečném incidentu ztratilo kolem 224 tisíc vojáků. Za chování v boji si Ústečan vysloužil železný záslužný kříž.
Po válce začal pracovat jako tiskař. Rodilý Žatečan se do Ústí přiženil v roce 1923 a se svou ženou Melanií zplodil tři děti. Ve městě žil do konce druhé světové války. Podle jeho snachy o život přišel v rámci odsunu německého obyvatelstva.