Cesta z Litvínova do Mostu trvá kvůli objížďce místo dvaceti minut i hodinu

  12:54aktualizováno  12:54
Velkou trpělivostí se musejí v těchto dnech obrnit řidiči mezi Litvínovem a Mostem. Kvůli stavbě nového mostu pod vrchem Hněvín jezdí po objížďce, na které se tvoří až několikakilometrové kolony. Při ranních či odpoledních dopravních špičkách se cesta mezi oběma městy prodlouží až na trojnásobek času.

„Ráno mi cesta zabrala 55 minut, místo běžných dvaceti. Do práce jsem tak přijela pozdě,“ popsala Lenka z Litvínova, která učí na jedné mostecké střední škole, a trasu tak musí projet každý den.

Objízdná trasa z Litvínova do Mostu přes Komořany.

Objízdná trasa z Litvínova do Mostu přes Komořany.

Řidiči jedoucí ze směru od Litvínova musejí od soboty využívat objízdnou trasu přes Dolní Jiřetín a Komořany. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž plánuje kvůli havarijnímu stavu zbourat a postavit nový most na silnici č. 27 při vyústění na páteřní silnici č.13 ve směru Chomutov – Teplice. Most je proto od soboty uzavřený.

Auta se ale při výjezdu na hlavní silnici štosují. Čtrnáctikilometrová objízdná trasa je sice jen o čtyři kilometry delší než běžné spojení, kvůli kolonám ale cesta místo standardních dvaceti minut trvá i hodinu. Jízda ve směru z Mostu do Litvínova je pro motoristy zatím bez omezení.

„Žádné stížnosti na případné kolony na objízdné trase jsme nezaznamenali. O objízdné trase rozhodl kraj a ŘSD. I když se nás uzavírka mostu hodně dotýká, nebyli jsme ani účastníkem řízení. Město dostalo pouze vyrozumění o trase objížďky, “ řekla k situaci litvínovská starostka Kamila Bláhová (ANO).

Objížďka potrvá minimálně do března

Současná uzavírka silničního mostu má zamezit otřesům mostní konstrukce způsobené projíždějícími auty. Stavební práce přímo na mostě budou zahájeny po zimní technologické přestávce a po zajištění výluk na železnici. Do té doby zatím probíhají přípravné práce.

Náklady na celkovou rekonstrukci odhaduje ŘSD na 89 milionů korun. „Dle uzavřené smlouvy o dílo práce potrvají devět měsíců od data zahájení prací, bez zimní technologické přestávky,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Ke změně v objízdných trasách dojde pravděpodobně ve 2. polovině března kvůli zahájení bouracích prací i nad silnicí I/13. Poté by měl být provoz ze směru Most – Litvínov upravený na obousměrný a řidiči jedoucí z Litvínova by využívali jeden jízdní pruh.

Nejčtenější

Jágrova show. Čtyřmi góly vrátil Kladno do extraligy, Chomutov sestupuje

Jaromír Jágr slaví společně s kladenskými spoluhráči gól v síti Českých...

Pětileté čekání je u konce. Hokejové Kladno slaví v 10. kole baráže triumf v Českých Budějovicích 4:2 a s ním i návrat...

Pardubice slaví udržení po divoké výhře, blízko extralize je i Kladno

Pardubičtí hokejisté (zleva: Petr Sýkora, Tomáš Rolinek, Brian Ihnacak) slaví...

Zachráněno! Hokejisté Pardubic si v 9. kole baráže o Tipsport extraligu zajistili účast v nejvyšší soutěži i pro příští...

Zdrcení Piráti. Podepsali jsme si ortel. Padáme, vědí v Chomutově

Zatímco chomutovský Petr Koblasa smutní, hokejisté Pardubic slaví setrvání v...

Hokejové extralize v Chomutově zvoní hrana. Po úterním domácím krachu 5:7 s Pardubicemi se udržení přesunulo z oblasti...

Piráti sestupují, majitelé klubu mlčí. Zláká trenéra Růžičku Kladno?

Zklamaný chomutovský Stanislav Dietz po prohře s Pardubicemi.

Semifinalista z roku 2017 dává hokejové extralize sbohem. Šíleně smutná páteční výhra 3:0 v Pardubicích chomutovské...

Na taneční soutěži kolabovaly děti, zřejmě selhala vzduchotechnika

Na taneční soutěži v Děčíně kolabovaly děti

Plné ruce práce měli záchranáři ve čtvrtek a v pátek v děčínské sportovní hale. Při taneční soutěži tam kolabovaly...

Další z rubriky

Aquapark v Teplicích je dokončen, pro veřejnost se otevře ve čtvrtek

Tepličtí mají nový aquapark

Rozsáhlá rekonstrukce teplického Aquacentra, která probíhala od podzimu 2017, je u konce. Město představilo definitivní...

Zakrytí Lomského potoka hrozí další propady, Lom chce vodní tok odkrýt

Nad propadlým zakrytím Lomského potoka se jezdí přes pontonový most

Propadlé zakrytí Lomského potoka přímo v centru Lomu u Mostu řeší vedení města a Povodí Ohře, které je správcem toku....

Na taneční soutěži kolabovaly děti, zřejmě selhala vzduchotechnika

Na taneční soutěži v Děčíně kolabovaly děti

Plné ruce práce měli záchranáři ve čtvrtek a v pátek v děčínské sportovní hale. Při taneční soutěži tam kolabovaly...

Najdete na iDNES.cz