Firma smí zbourat bývalou sklárnu na Teplicku, bude z ní průmyslová zóna

  11:23aktualizováno  11:23
Společnost Panattoni Europe smí zahájit demolici a sanaci areálu bývalé sklárny Kavalier Sázava v Hostomicích na Teplicku. Její záměr vytvořit zde moderní průmyslovou zónu s názvem Panattoni Park Teplice South, která by měla dát práci až 300 lidem, dostal zelenou v rámci zjišťovacího řízení.

V Hostomicích poblíž Teplic vyroste moderní centrum pro lehkou výrobu a distribuci zboží, které nahradí zdevastovaný areál bývalé sklárny Kavalier. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Sklárna Kavalier byla jedním z mnoha tradičních průmyslových podniků, které před deseti lety padly v důsledku hospodářské krize,“ sdělil Pavel Sovička, generální ředitel společnosti pro Českou republiku a Slovensko.

Fotogalerie

„Nyní chceme dát areálu nový život, aby jeho příběh mohl pokračovat,“ dodal Sovička.

Nová průmyslová zóna nabídne 32 tisíc metrů čtverečních špičkových industriálních prostor pro lehkou výrobu a logistiku. Kromě velké moderní haly projekt počítá i s výstavbou inženýrských sítí, zpevněných ploch, oplocení, vrátnice, sadových úprav a parkovacích stání.

Klienty investor láká především na dostatek kvalifikované pracovní síly a vynikající dopravní infrastrukturu. Areál totiž leží jihozápadně od Hostomic, přímo na sjezdu z čtyřproudové silnice I/13, která spojuje Ústecký kraj s Libereckým a Karlovarským. Patnáct minut odtud leží nejbližší nájezd na dálnici D8.

Společnost chce sanací areálu odstranit i staré ekologické zátěže, zejména desítky let staré vrstvy dehtu a škváry, které tu zbyly z výroby generátorového plynu z hnědého uhlí.

„Až se tu rozjede nové podnikání, bude tato část země ekologicky v lepším stavu, než v jakém byla posledních 150 let,“ tvrdí Sovička.

„Vždy nás těší, když nový rozvoj území přinese něco pozitivního nejen svým uživatelům, ale i příslušné lokalitě a jejímu okolí,“ pochvaluje si Ivan Holata, starosta Hostomic.

„Kromě odstranění starých ekologických zátěží bych v případě Hostomic rád vyzdvihl i přínos pro regionální ekonomiku. Strukturálně postižené regiony potřebují přesně tyto impulzy, aby se podařilo vrátit jim prosperitu a mladou kvalifikovanou pracovní sílu,“ dodává Holata.

Developer využije i dosluhující recyklační linku

Zajímavostí je, že developer k přípravě nové zóny využije i dosluhující recyklační linku na stavební materiály, která v areálu dosud funguje.

„Drcený recyklát, který vznikne z přemletí posledních betonových desek, nám pomůže zpevnit plochy určené pro výstavbu nové budovy. Je to v souladu s ekologickým trendem maximálně využít všechny dostupné zdroje, které se v lokalitě nacházejí,“ vysvětlila Klára Sobotková, obchodní ředitelka firmy pro Českou republiku a Slovensko.

Panattoni Europe aktuálně rozjíždí hned několik významných projektů v severních a severozápadních Čechách. Kromě tradiční průmyslové zóny v Chebu připravuje území v Ostrově na Karlovarsku a v Chomutově.

Společným jmenovatelem všech lokalit je revitalizace brownfieldů, kterých má Panattoni Europe po celé České republice rozpracováno přes dva miliony metrů čtverečních.

Autor:

Nejčtenější

Soukup o chomutovském hokeji: Byl to podvod na mě, dluh je gigantický

Chomutovští hokejisté se loučí s fanoušky po posledním barážovém duelu.

Je v šoku. Z dluhů Pirátů, které označil za gigantické. Ze své role, kterou prý měl po převzetí klubu hrát. Ale ani po...

Zemřel Štěpán Popovič, uznávaný manažer, který pomohl Petru Kellnerovi

Předseda představenstva a generální ředitel AGC Flat Glass Czech Štěpán Popovič

Ve věku 73 let zemřel Štěpán Popovič, nejvýraznější polistopadový manažer, který působil na severu Čech, a jeden z...

Že vejce na špičce nestojí? Ženě z Děčína se to povedlo desetkrát

Jarmila Čajkovská použila kámen, dřevo, list z lípy, mušli, ale třeba i lžíci....

Devětatřicetiletá Jarmila Čajkovská postavila na deseti různých předmětech vejce na špičku. Dostala se díky tomu do...

Peníze nemám, ale na Piráty se nevybodnu, zavázal se srdcař Chrpa

Chomutovský hokejista Jakub Chrpa během kondičního tréninku

Žije na dluh, ale i tak jeho srdce bije za hokejové Piráty. Útočník Jakub Chrpa je chomutovským patriotem i ve zlých...

Kůrovec vyhrál bitvu, ne válku. Nový les mu odolá, říká ředitel parku

Vykácený kus lesa otevřel výhled na Pravčickou bránu

Národní park České Švýcarsko změnil strategii v boji s lýkožroutem smrkovým a přestal kácet a odvážet napadené smrky....

Další z rubriky

Pod středem Bíliny by mohl vést tunel, variantu nyní zkoumá nová studie

Kolony jsou v Bílině každodenním koloritem, velká oprava klíčového tahu to...

Nejpozději počátkem příštího roku by mělo být jasné, zda by pro obchvat Bíliny mohla být použita varianta, která počítá...

Bývalý ředitel chomutovského muzea neuspěl s žalobou na kraj kvůli funkci

Stanislav Děd

Bývalý ředitel chomutovského muzea Stanislav Děd prohrál soudní při s Ústeckým krajem, který je zřizovatelem instituce....

Zemřel Štěpán Popovič, uznávaný manažer, který pomohl Petru Kellnerovi

Předseda představenstva a generální ředitel AGC Flat Glass Czech Štěpán Popovič

Ve věku 73 let zemřel Štěpán Popovič, nejvýraznější polistopadový manažer, který působil na severu Čech, a jeden z...

Advantage Consulting, s.r.o.
SUPERVIZOR VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz