Odvolací soud v Ústí nad Labem se neztotožnil s listopadovým verdiktem mosteckého soudu. Ten Jeníčkové i Haškovi původně uložil roční podmíněné tresty (o kauze jsme psali zde).
„Soud vzal na zřetel jejich doposud řádně vedený život,“ odůvodnila aktuální rozhodnutí asistentka předsedy krajského soudu Romana Říčanová. Proti rozsudku se nelze odvolat.
Jeníčková a Hašek se podle soudu provinili tím, že se tehdy pokusili za úplatu získat hlasy od obyvatel problémového mosteckého sídliště Chanov.
Za odměnu zábava
Podle žalobce se snažili domlouvat s obyvatelem Chanova Peterem Bažem, aby obyvatelé této lokality kroužkovali Jeníčkovou na kandidátní listině Sdružení Mostečané Mostu (SMM).
„Měli jsme několik schůzek. Jejich iniciátorem byla paní Jeníčková. Chtěli po mně, abych jim zajistil hlasy. Slíbili, že mi dají peníze na oslavu, kterou bych zorganizoval, a že bychom po volbách dostali i nějaké peníze,“ vypověděl Bažo.
„Já jsem na to ale nepřistoupil. Rozešli jsme se s tím, že se ještě vzájemně zkontaktujeme,“ řekl již dříve Bažo u mosteckého soudu jako svědek.
Bažo si ale setkání nahrál. Právě tyto záznamy případ odstartovaly. Iniciátorem jejich pořízení byl mostecký podnikatel a politický rival Jeníčkové podnikatel Jiří Zelenka, který je předal policii.
Po celou dobu trvání procesu Jeníčková i Hašek svou vinu odmítali.
SMM nakonec tehdy v Chanově získalo přes 80 procent hlasů.
Jeníčková loni zavařila Zelenkovu hnutí Severočeši.cz v krajských volbách. Jako místopředsedkyně rozštěpených Severočechů nečekaně stáhla celou jejich kandidátku, čímž je odstavila z voleb.