Na okraji Duchcova vyroste obří hala, doprava zhoustne o stovky aut

  11:54aktualizováno  11:54
Na okraji Duchcova na Teplicku vyroste nedaleko hřbitova hala o velikosti šesti fotbalových hřišť pro lehkou výrobu a skladování zboží. Na místě výrazně zhoustne doprava, vozy ale nemají jezdit přes centrum. Práci mají v hale najít stovky lidí.

Místo na okraji Duchcova, kde má vyrůst obří logistická hala. | foto: Pavel Přibyl, MF DNES

Kraj proti záměru nic nenamítá. Rada již rozhodla, že po investorovi nebude chtít posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA).

„Rada kraje rozhodla, že nepožaduje projednání EIA, neboť území na okraji Duchcova je mimo zástavbu a na kraji průmyslové zóny. Nemělo by to mít žádný vliv na okolí,“ říká hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Hala o rozloze 36 tisíc metrů čtverečních by se měla začít stavět v listopadu 2020 a hotova by měla být v lednu 2021. Umístěna bude v průmyslové zóně, asi 1,5 kilometru od centra města.

Vyroste v sousedství společnosti Jacer, jež se tu zabývá zpracováním dřeva. Pro logistickou firmu Lanutti Czech ji pod názvem Duchcov Park postaví developerská společnost RotaGroup.

Fotogalerie

„Není to pozemek města a územní plán tady takovou stavbu povoluje. Přesto jsme si stanovili několik podmínek, jež musí být dodrženy,“ uvádí starosta Zbyněk Šimbera (ČSSD).

Tou hlavní je, aby kamiony nejezdily přes centrum, ale využívaly výjezd z města na Želénky a následně se napojily na páteřní silnici I/13. „Chceme také, aby byla rozšířena křižovatka ulic Želénská a Důl Václav,“ upřesňuje starosta.

To plánuje i investor Duchcov Parku, který chce území využít právě kvůli dopravní dostupnosti. „Jedním z důvodů pro výběr lokality je její umístění v dostatečné vzdálenosti od hlavní obytné části města a kvůli blízkému napojení na silnici I. třídy, jež je výhodné z logistického pohledu,“ píše se v oznámení o záměru.

Vlastníkem parcel, kde má hala stát, je firma Stezal Czech sídlící v Újezdečku u Teplic. Jejím jednatelem a stoprocentním vlastníkem je Ital Valter Lanutti, jehož jméno figuruje i v logistické společnosti Lanutti Czech. Halu chce využít pro příjem, skladování a redistribuci zboží do maloobchodní sítě v Česku a pro lehkou výrobu.

„Součástí projektu je i výstavba zpevněných ploch, parkovacích stání, vrátnice, oplocení areálu, příslušných inženýrských sítí či sadové úpravy,“ stojí dále v oznámení s tím, že tu vznikne 45 nakládacích doků, 15 parkovacích stání pro kamiony a 273 pro osobní vozy a doprava zde zhoustne o 230 nákladních a 410 osobních aut denně.

Místním záměr nevadí

Při splnění podmínek, jež si město dalo, by to ale neměl být problém. V Duchcov Parku by přitom mělo najít práci až 500 lidí.

„Už v minulém volebním období jsem říkal, že chceme do této oblasti někoho dostat. Je to pracovní příležitost pro lidi z Duchcova,“ věří Šimbera, že záměr nakonec bude pro město výhodný.

Projekt prý zapadne i do krajiny díky vysazení 200 stromů a téměř pěti tisíc keřů.

„Dosud jsme neobdrželi žádné stížnosti občanů. Od hřbitova je to vzdálené asi 120 metrů, mezi ním a pozemkem je ještě silnice a zelený pás,“ podotýká starosta.

Záměr nevadí ani občanům, kterých se MF DNES ptala na místě. „Nemám s tím problém. Možná bych ale byla radši, kdyby tu stál obchodní dům,“ míní Blanka Jurčová. „Podle mě je úplně jedno, co tu bude. Část Duchcova je Bronx. Ta firma by se měla bát, aby jí ty sklady někdo nevykradl,“ varuje jiná obyvatelka, která ale nechce být jmenována.

Autor:

Nejčtenější

Ministryně zažila v ghettu grilování i vyhazování odpadků z oken

Ministryně Jana Maláčová navštívila ústeckou čtvrť Předlice. (18. září 2019)

Říct, že ministryně práce a sociálních věcí přespala jednu noc tam, kam se bojí chodit i policie, je asi nadnesené....

Foldynu nedokázalo vedení ČSSD těsně vyloučit ze strany

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna přichází v létě 2019 na jednání vedení...

Vedení ČSSD neuspělo ve snaze vyloučit poslance Jaroslava Foldynu ze strany. Pro nebyl potřebný nadpoloviční počet...

Koloc skupuje Buggyru. Až bude dceři šestnáct, vyšle ji do závodů tahačů

Dcery Martina Koloce se potatily. Dvojčata Aliyyah a Yasmeen už taky kroutí...

Zakladatel roudnické Buggyry je zpátky na scéně, Martin Koloc se ujal šéfování motoristické stáje, kterou zakládal. A s...

S pacienty přivážejí sanitky v Ústí do nemocnice čím dál častěji i štěnice

Štěnice domácí ve chvíli, kdy saje krev. Jak se krev dostává do štěnice, její...

Záchranáři v Ústí nad Labem vezli v průběhu minulého týdne sanitkou z jedné z místních ubytoven pacienta, na jehož těle...

Místo uhlí by na severu Čech mohla energii vyrábět voda z kaskády jezer

Premiér Andrej Babiš u jezera Milada. Jeho vláda bude hledat peníze na...

Po postupném ukončení těžby uhlí by na severu Čech mohla vzniknout propojená kaskáda jezer s přečerpávacími vodními...

Další z rubriky

Místo uhlí by na severu Čech mohla energii vyrábět voda z kaskády jezer

Premiér Andrej Babiš u jezera Milada. Jeho vláda bude hledat peníze na...

Po postupném ukončení těžby uhlí by na severu Čech mohla vzniknout propojená kaskáda jezer s přečerpávacími vodními...

Velký blondýn s černou botou prodával v Teplicích své víno s podpisem

Francouzský herec Richard navštívil lázeňské Teplice

Hvězda světové kinematografie, francouzský herec, komik a režisér Pierre Richard ve středu navštívil Teplice. V místní...

Na ústecké základce začal s výukou žáků pomáhat humanoidní robot Ruby

Na ústecké základce bude s výukou pomáhat robot Ruby

Poprvé v Česku a zatím jen na ústecké Základní škole Neštěmická začal s výukou žáků pomáhat humanoidní robot. Nový...

S pacienty přivážejí sanitky v Ústí do nemocnice čím dál častěji i štěnice

Štěnice domácí ve chvíli, kdy saje krev. Jak se krev dostává do štěnice, její...

Záchranáři v Ústí nad Labem vezli v průběhu minulého týdne sanitkou z jedné z místních ubytoven pacienta, na jehož těle...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz