Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 1. října 2023 Igor

Vybíráme 26 skvělých dárků podle redakcí Technet.cz a OnaDnes.cz

Jako každý rok jsme v Technetu vybrali dárky, které bychom sami chtěli. Tentokrát nám s tím pomohly kolegyně z OnaDnes. Ponožky, kravaty ani voňavky nečekejte. Většina námi vybraných hraček potřebuje ke svému životu elektrickou energii. Snad vás naše tipy inspirují, než vyrazíte nakupovat radost pro své blízké.
Tohle v našem seznamu nenajdete

Tohle v našem seznamu nenajdete

Na začátek jen jedna rada: Při kupování drahého dárku z oblasti gadgetů (tedy elektronických hraček) a dalších zařízení, se nezapomeňte s obdarovaným poradit. To abyste mu místo radosti nezpůsobili problémy a nenašli nevhodné zařízení o měsíc později na nějaké on-line aukci.

Rozcestník: pět dárků podle:

.


Dárky podle Vaška

Když jsem si minule přál domácí kino, LED LCD televizor a wi-fi rádio, byl jsem v diskuzi označován za hamižného zbohatlíka. Bez přihlédnutí ke skutečnosti, že přát si mohu cokoli, ale nikde není dané, že to pod jehličím opravdu najdu. Letos budu umírněnější. Ale zase ne moc. To bych pak pro změnu nebyl v diskuzi označen za "socku". To si jeden nevybere ...

Síťové úložiště Synology DS211 Disc Station

Synology DS211K ethernetové síti je připojeno skoro vše. Televizor z ní umí přehrávat filmy a fotky. AV receiver muziku. Mediacentrum filmy, hudbu i fotky, wi-fi rádio u postele zase mluvené slovo. A také je tu hromada dat, kterou potřebuji dostat z omezeného disku notebooku, ale nechci ji utopit v jednom z běžně odpojených externích disků a mít je stále k dispozici. Rozšíření sítě o síťové úložiště (NAS) je tak logickým krokem.

Vybral jsem si NAS Synology DS211 Disc Station. Obsahuje dvě pozice pro SATA 3,5" disky, díky čemuž můžete dosáhnout obří kapacity až 4 TB, nebo (a to je moje volba) mít 2 TB automaticky zálohované na druhém disku. Ty koupím raději různé, abych se nestal obětí výrobní vady nějaké chybné série. DS 211 funguje i jako DLNA/UPnP Media Server a iTunes server. S procesorem 1,6 GHz, 256 MB operační paměti a 1 GBit síťovou nebude žádná multimedia zdržovat. Trojice USB portů se hodí pro rozšíření kapacity a připojení tiskárny.

Chytrý telefon Apple iPhone 4

iPhone 4iPhone mánie mě zatím docela úspěšně míjela, mám však pocit, že tyto dny pomalu končí. A mohou za to aplikace, respektive stovky úžasných aplikací. Většina mých oblíbených zahraničních zpravodajských a technologických serverů již svoji "app" pro iPhone nabízí a čtení zpráv, sledování videí a poslech podcastů je mnohem pohodlnější, než přes běžné webové rozhraní.

Na služební cestě chci sledovat své lety, mít k dispozici mapy a navigaci, lokální informace o počasí a dopravě. Mít přístup k sociálním sítím, mít synchronizovaný Outlook a komunikovat instant messengery. A samozřejmě mít k dispozici přehrávač s oblíbenou muzikou a posledními díly Big Bang Theory, Dextera a HIMYM. Ačkoli bych si lépe vybral z nabídky přístrojů pro OS Android, právě nabídka aplikací mne stále více táhne k iPhone 4. Vše o iPhone 4 najdete zde.

Headset Sennheiser MM 80i Travel

Sennheiser MM80iV krabici od iPhonu samozřejmě na vždy zůstane nerozbalený mizerný originální headset, který se hodí tak pro telefonování, ale ne seriózní poslech muziky. Místo něj bych zřejmě zvolil high-endová sluchátka s mikrofonem Sennheiser MM 80i Travel, která nabízí výtečný zvukový projev, ale navíc mi výborně sedla do uší, což není u in-ear sluchátek samozřejmost.

Praktický dálkový ovladač uřídí hlasitost iPhonu, umí přijmout a odmítnout příchozí hovor a zprostředkuje i hlasové ovládání chytrého telefonu. Výborné kupříkladu na přeskakování skladeb, i když pokud v metru se sklopenou hlavou brbláte "next, next …", vypadáte jako blázen. Před konečným rozhodnutím ještě určitě vyzkouším o trochu levnější konkurenční headset Etymotic Research hf2.

Spínaná zásuvka Belkin Conserve

Belkin ConserveLenost je hybatelem pokroku. Já si tímto ospravedlňuji, že se mi nechce klekat k vypínači zásuvky pokaždé, když na delší dobu opouštím byt. Vše tak stále v režimu stand-by sosá elektrickou energii a kolečko elektroměru se spokojeně točí a točí.

Stejné pravidlo o lenosti zřejmě leželo v hlavě konstruktérům Belkinu, když navrhovali Conserve, prodlužovačku s přepěťovou ochranou a vypínačem na dálkovém ovládání. Nemusím se štrachat pod stůl, stačí pěkně ve stoje kliknout na dálkový ovladač a zásuvka se vypne, nebo zapne. K dispozici je šest spínaných a dvě nespínané zásuvky.

Předplatné kvalitního amerického proxy serveru

Pandora - restrictedDošla mi trpělivost. Chci poslouchat muziku z Pandora.com a XM rádií, chci koukat na poslední díly seriálů na Hulu.com, chci se občas podívat na film z katalogu Netflix.com a chci využívat i mnoho dalších služeb, na které se jako uživatel českých IP adres nedostanu. Řešením je využít služeb proxy serveru s americkou IP adresou.

Těch "free" je obrovské množství, ale jednou fungují, podruhé ne a přenosová rychlost často kolísá tak, že je pro multimediální služby naprosto nedostačující. Chci předplatné na kvalitním, stabilním, rychlém a bezpečném americkém proxyserveru. Bohužel metoda "pokus-omyl" je i pro Ježíška příliš nákladná. Proto se obrazím na ty čtenáře, které mají s těmito proxy servery osobní zkušenost. Který je spolehlivý? Který je rychlý? A který raději z výběru vynechat? Ježíšek, já a ostatní čtenáři předem děkujeme.Dárky podle Pavla

Loni jsem se snažil doporučit dárky z různých oblastí, tentokrát ale budu dělat čest našemu jménu a zaměřím se na dárky technické.

Kindle 3

Kdybych měl vybrat jeden přístroj jako výrobek roku, zvolil bych čtečku Amazon Kindle třetí generace. Vím, objevoval bych zde "nový kontinent", kdybych se rozplýval nad perfektní čitelností e-inkového displeje Pearl. Ale třetí Kindle si zaslouží pochvalu i za nízkou hmotnost, skladnost, dobré ovládání a velice snadné používání ve spojení s obchodem Amazon.

Elektronická čtečka Amazon Kindle třetí generace

Jakožto novinář jsem často v zajetí pročítání stovky textů a psaní článků vlastních, takže najít si čas na skutečné čtení knih se mi poslední roky dařilo čím dál méně. Zvlášť když člověk rozečte více věcí. Kindle mne ale vrátil zpět mezi vášnivé čtenáře. Amazon si může mnout ruce, tolik knížek, co jsem na Kindlu přečetl za poslední dva měsíce, jsem si u něj minule nekoupil za celý rok.

Na Kindle si navíc můžete posílat i PDF (uveďte slovo convert do předmětu mailu, pro lepší čtení na displeji funguje zvlášť dobře u vědeckých článku) a shrnutí nepřečtených oblíbených článku z Instapaper. Na Kindle se dá prakticky jen číst, nic vás od souvislého textu neodvádí a přitom máte v ruce celou poličku knihovny i se záložkami a hbitým slovníkem.

Dobrý (foto)batoh

Pokud investujete do drahé techniky, neměli byste zapomenout utratit nějaký ten tisíc také za kvalitní fotobatoh. Ochrání váš notebook, foťák nebo porcelánové objektivy před nárazy uspěchaného životního stylu.

Ježíšek by se měl před nákupem takového batohu raději s obdarovaným poradit. Ne každý má stejné potřeby a nároky. Záleží na tom, co všechno potřebujete mít po ruce. Fotoaparát? Objektivy? Notebook? Vše naráz?

Osobně mohu doporučit batohy australské firmy Crumpler, které mi vyhovují designem, funkčností, materiálem a promyšlenými detaily, za což ovšem připlatíte, jak kdyby je šili z klokanů. Mezi další známé výrobce patří LowePro, Samsonite nebo Dicota.

Stativ

Ať už máte optický stabilizátor sebelepší, pořádný stativ stále zůstává nenahraditelný. Oceníte jej hlavně při nočních fotografiích s dlouhou až extrémně dlouhou expozicí, ale i při běžném focení panoramat a krajinek se velmi hodí.

Stativ GorillaPod firmy Joby

Věčný souboj na poli stativů: hmotnost vs. mobilita. Čím těžší je stativ, tím je stabilnější, ale zároveň s hmotností stoupá i pravděpodobnost, že jej s sebou na výlet vůbec nevezmete. Dobře si tedy rozmyslete, zda chcete lehký (říkají mu také cestovní) nebo těžký (tedy pořádný) stativ. Pak je na řadě cenová hladina, stativ totiž pořídíte za pět set korun i dvacet tisíc. Uvažujte dopředu, zda a v jakých případech budete stativ používat. V nouzi pomohou také náhražky stativů, o kterých jsme psali již například zde.

Výkonný notebook

Lenovo

Poslední roky se na trhu vyrojily desítky levných a přenosných modelů, především v nové kategorii netbook a tablet. Pokud ale počítač představuje váš primární prostor, kde se odehrává váš profesionální život, a hraje důležitou roli i v zábavě a osobní kreativitě, možná zjistíte, že se vyplatí investovat do opačného konce spektra: velmi výkonného notebooku.

Ano, desktopový počítač o stejném výkonu je stále levnější. Ano, na většinu využití (Office, brouzdání po webu, filmy ...) je výkonný stroj k ničemu. Ale když víte, že graficky náročné úkoly tvoří značnou část vašeho dne, hodně cestujete a od svého počítače očekáváte bleskurychlou reakci i pod zdrcující zátěží, výkonný stroj oceníte.

Můj osobní tip je Lenovo ThinkPad řady W, další tipy najdete v tomto článku kolegy Zahrádky.

PlayStation + Move

Nesleduji televizi a už několik let nehraji počítačové hry, nepočítaje flashové hříčky. Proto jsem byl nesmírně překvapen, jak si mne získala konzole PlayStation 3 doplněná senzorem Move: citlivým ovladačem s gyroskopy, který je navíc sledován webkamerkou. Více o Move v článku na BonusWebu.

PlayStation Move

PlayStation má údaje o vašem pohybu a poloze, stejně jako velice přesné údaje o rychlosti, náklonu nebo stisku ovladače. To umožnilo programátorům vytvořit úžasné počítačové hry, které vás opravdu, opravdu vtáhnou do děje. Miluju skutečné hraní ping pongu, a tak jsem byl skeptický k jeho simulaci. Ale přesnost úderů, odrazů i falší mne příjemně překvapila. Nemluvě o dalších sportovních hrách, které si v reálu hned tak nezahraju, jako je třeba zápas s mečem.

Konkurence nespí, a Wii se svými WiiFit a Microsoft se svým Kinectem (konkrétně tancovací hrou) také mají co nabídnout, u mne ale zatím PS3 vyhrál celkovým herním zážitkem.


Dárky podle Honzy

Opravdu bych si přál, aby se slušnost vrátila do České republiky. To se mi ovšem nesplní, tak bych rád pod stromečkem "alespoň" následující:

Cowon J3

Cowon J3

Tohle je podle mne nejlepší kapesní přehrávač na hudbu i na filmy. Zvládne i české titulky a videa většinou vůbec nemusíte konvertovat. Neumí sice MKV, ale DivX a Xvid naprosto bez problémů. Hudební obsah je roztříděn nejen do knihovny podle názvu alba, žánru, atd., ale i do složek. To velmi oceňuji, protože většina mé velmi obsáhlé kolekce mluveného slova nemá správně vyplněné ID3tagy a iPod a podobné přístroje si s ní poradí jen velmi obtížně.

Výhodou Cowonu jsou obří výdrž baterie (64 hodin pro audio, 11 h pro video), slot na microSD karty, špičkový zvuk, vynikající displej (3,3 ", AMOLED), citlivý FM tuner a kvalitní diktafon. Cowon má dotykový displej, ale ty nejdůležitější úkony (hlasitost, přetáčení, pauza) lze provádět i přes skutečná tlačítka a při zamčeném displeji.

Internetové rádio Pure Sensia

Revo iKON - minivěž na iPod i internetová rádia

Minule mě zřejmě nákupčí od Ježíška neposlouchal pečlivě. Tak znovu. Přál bych si přijímač na internetové, fm a digitální rozhlasové stanice. Jsou dvě možnosti. Buď Pure Sensia, nebo Revo iKON. Sensia má velký dotykový displej na němž zobrazuje zeď z Facebooku, tweety na Twitteru, přepdověď počasí pro jakékoliv místo na zemi, RSS čtečku, fotografie z Picasy i z domácího serveru. Další aplikace stále přibývají. iKON zase nabízí integrovanou dokinu na iPod nebo iPhone a přehrávání stanic z Last.fm. První jsme na Technetu recenzovali zde, recenzi na iKON najdete tady.

3D televize

3D Starter Kit Samsung

Ač mnozí 3D nevěří, já se na něj dívám rád. Těsně před svátky se na trhu objevilo díky MagicBoxu konečně i několik 3D Blu-ray filmů (Vánoční koleda, Bolt, Alenka v říši divů) ve volném prodeji. Panasonic pak ke svým televizím exkluzivně přibalil 3D Avatara. Za nejlepší volbu považuji buď 3D plazmu od Panasonicu, nebo LCD od Samsungu, kde nejlevnější stojí 22 000 korun. O Samsungu jsme psali tady, o Panasonicu zde. 3D Blu-ray přehrávač nepotřebuju. Používám Playstation 3, který umí vše.

Objektiv

Dobrý objektiv je základ. Na reportáže z těsných prostor i na demonstrace by se mi hodil "širokáč". Nejlépe Canon EF-S 10-22 mm. Podle kolegů fotografů totiž právě tenhle výborně kreslí. Clona v rozsahu f/3,5 až 4,5 je vzhledem k ceně (19 000 Kč) také velmi dobrá.

Kredit do App storu

The Project - titulní strana prvního časopisu pro iPad

iPad mám, ale bez aplikací je to zařízení úplně na nic. Nicméně v App storu je těch zajímavých opravdu hodně a některé jsou zcela zdarma. Z těch placených bych si vybral časopisy Wired a The Project (více zde). A jedna placená aplikace za všechny: Star Walk. Ta promění iPad doslova v okno do vesmíru. iPad pak stačí namířit na noční oblohu a systém podle GPS polohy na displeji pospojuje hvězdy, které vidíte (nebo při zatažené obloze nevidíte) do souhvězdí. K tomu všemu je samozřejmě plno dalších textových informací.


Dárky podle Romana

Minulý rok jsem si přál pěknou solární elektrárnu, protože mne ale Ježíšek nevyslyšel, zkusím dnes být skromnější. Možná to vyjde.

Samsung Galaxy Tab

Vím, že mne Steve Jobs nebude mít rád, ale nechť. Když prohlásil, že sedmipalcové tablety jsou již předem odsouzeny k zániku, asi si je nedokázal pořádně představit.

Samsung Galaxy Tab

Tam, kde majitelé desetipalcových iPadů musejí používat obě ruce, stačí u těchto přístrojů ruka jedna. Jsou mnohem lépe vybaveny pro pobyt mimo domov či kancelář a opravdu se vejdu do kapsy saka.

Samsung Galaxy Tab je postaven na Androidu a překvapivé je, že řada aplikací, za které je na iPadu třeba platit, je na této platformě v podobném provedení zdarma.

Pohybové ovládání Kinect

Microsoft Kinect

Hýbat se je prý zdravé. Ale díky Kinectu kvůli tomu nemusíte chodit ven, do sportovních hal a tělocvičen. Navíc chytří lidé toto zařízení původně určené pro konzoli Xbox upravili tak, že je sním spousta legrace i mimo původní určení. A firma Microsoft se tomu překvapivě nebrání.

Dosavadních titulů, které firmy k použití na Kinectu nabízejí, je sice jako šafránu, ale je to jen začátek.

All-in-one 3D

Počítač, ze kterého vede jen jeden kabel a nezabere mnoho místa, to je stručná charakteristika All-in-one (AIO) systémů.

Počítač v obrazovce s 3D zobrazením od MSI

Klávesnice i myš jsou bezdrátové, ale u tohoto modelu se obejdete i bez nich. AE 2420 3D má dotykovou obrazovku a podporuje i 3D zobrazení. Slušný zvuk a dostatečný výkon z něj dělají multimediální centrum, které zastane i funkci televizního přijímače.

Nadšený z něj bude i můj syn, který si na něm jen prstem nakreslí, co bude chtít.

Hodinky s nahráváním

Vodotěsné hodinky kamerkou a mikrofonem

Užitečná a nenápadná pomůcka by mi uvolnila ruce při mé redaktorské práci. V ruce bych místo diktafonu držel fotoaparát a při reportáži tak měl mnohem více času na pořízení těch správných snímků.

Ovládání hodinek je jednoduché. Zvukový záznam z nich je dostatečně kvalitní, aby zachytil mluvčího i v provozu v továrně či pod zemí v tunelu. A ukazují i správný čas.

Digitální rozhlas v éteru

Zkratky jako DAB, DMB, či DVB-H jsou zatím v našich končinách více méně neznámé. Majitelé některých autorádií a dalších zařízení, které tyto a podobné standardy podporují, si u nás zatím neškrtnou.

Pure Sensia - internetové rádio

První výběrové řízení na provoz digitálního rozhlasového vysílání Český telekomunikační úřad zastavil a nyní vypisuje druhé. Tak snad se zadaří.

Výhodou digitálního rozhlasového vysílání je větší prostor pro rozhlasové stanice, optimalizace pro poslech na cestách a samozřejmě příjem stanic, ke kterým se jinak nedostanete.


Speciální dárek pro ...

Chlapci na holení

... chlapce na holení.

Panasonic holící strojek

Santa Claus do Česka nepatří a navíc by se měl oholit. Oholit by se měli i naši redaktoři Kužník a Nývlt. Povinný dárek pro ně budiž holící strojek. Třeba superrychlý Panasonic ES-RF41-S. Vousy stínají čtyři ostré břity a holit dokáží prý i pod sprchou. Uvidíme po Vánocích.


Naše kolegyně z OnaDnes by pod stromeček rády ...

Nintendo Wii Fitt

Petra Barochová

Přeje si: Nintendo Wii Fit
Tohle si přeju já a moje dvě děti. Já si zacvičím a oni se pořádně vyřádí. A po vánočních svátcích plných obžerství se to bude určitě hodit :-) (více najdete zde).

Johana Barvínková

myš Fleur Dark z Fantasy Collection od LogitechuPřeje si: myš s "tetováním"
Počítačová myš je zdánlivě jen praktická věc bez nároku na vzhled. Ale když už je mou společnicí víc než osm hodin denně, tak chci, aby nejen dokonale "myšovala", ale taky aby byla pěkná. S mojí motorkářskou duši nejlépe koresponduje bezdrátová "potetovaná" myš Fleur Dark z Fantasy Collection od Logitechu.

Lucie Formáčková

HP Mini 210-1099EC Vivienne Tam EditionPřeje si: dámský netbook - HP Mini 210 Vivienne Tam Edition
Motýlí netbook od návrhářky Vivienne Tam je zároveň elegantním módním doplňkem. A proč si nezpříjemnit chvilky s počítačem, který nejenže všechno zvládne, vejde se do kabelky, je lehký, ale navíc i skvěle vypadá. A kromě motýlků a krásné zlaté barvy má i "funkci" zrcátka :-)

Veronika Veselá

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC WX5Přeje si: fotoaparát SONY Cyber-shot DSC-WX5
Doteď jsem vše zachycovala na mobil, případně na vypůjčený přístroj, ráda bych tedy měla konečně svůj. Foťák je ve zlatavé barvě, která mi připadá ženská, ovšem ne tak infantilní jako růžová. Klidně bych si nechala s výběrem poradit, ovšem myslím, že tento fotoaparát se skvěle hodí na moje běžné focení momentek z dovolených, večírků či výletů.

Pavla Matějů

Počítač v akciPřeje si: přepisovač mluveného slova
Přála bych si přepisovač mluveného slova, abych nemusela trávit hodiny a hodiny přepisováním rozhovorů z diktafonu. Zpovídaný by mluvil do přístroje, který by jeho řeč rovnou zapisoval do elektronické podoby (více o "přepisovači" najdete zde).

Autoři: , , ,
  • Nejčtenější

I v Čechách existují anomálie, co se nedají snadno vysvětlit, popisuje ufolog

Premium Jednou z nejhezčích věcí na ufologii je, že se člověk pořád vzdělává, říká ufolog skeptik Vladimír Šiška. „Jednou...

Sonda přivezla vzorky z planetky, která by v budoucnu mohla narazit do Země

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír v neděli provedla jedinečný manévr. Ve výšce 102...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Šance na přežití se blíží nule. Sedm nejtragičtějších leteckých havárií

Letecká technika způsobila v dopravě ještě větší revoluci než železnice o století dříve. Letadla jí sice nemohla...

KVÍZ: Zbraně na obranu republiky. Vyhrajte knihu o největším českém esu

Znáte nejen letadla a tanky, ale i další zbraně československé armády, kterými na podzim 1938 mohla bránit ohroženou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Usnadní práci všem. Balík nástrojů od Microsoftu vám provětrá počítače s Windows

Premium Balík aplikací PowerToys se skládá ze škály užitečných nástrojů a funkcí. Lze je využít k usnadnění a optimalizaci...

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

Slavná britská pára obrazem. Divoká kachna ukázala Němcům, zač je toho loket

Sláva britských proudnicových parních lokomotiv LNER třídy A4 vystoupala div ne ke hvězdám. Na svém kontě si jedna z...

Česká firma vyrobí z neprodaných pouzder obaly na iPhony, rozdíl nepoznáte

Do testovací fáze se v Česku dostala linka, která bude ze starých neprodaných krytů na mobily a tablety dělat obaly...

OBRAZEM: S prvním bizjetem přišli v roce 1954 Francouzi, ale měl jednu vadu

Business jet, nebo také bizjet, je proudové letadlo určené pro privátní lety v neveřejné letecké dopravě. Zpočátku to...

Středozemní moře přeletěl v kombinéze, kterou si vycpal novinami

Jméno Roland Garros je dnes neodmyslitelně spojeno s tenisem. Pravdou ale je, že slavný turnaj uctívá slávu muže mnoha...

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...