Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co by koupili redaktoři Technetu. Vybíráme dárky na poslední chvíli

Možná stále ještě tápete, co vše nadělit pod stromeček. Ale naštěstí jsme tu my, redaktoři Technetu, abychom vás na poslední chvíli zachránili. A tím i vaše Vánoce, díky našim pravidelným tipům.
Interaktivní kniha ZA z vydavatelství POP-PAP.

Interaktivní kniha ZA z vydavatelství POP-PAP. | foto: POP-PAP

Tipy od Honzy Kužníka

Knihu i audioknihu

Kniha je vždycky dobrý nápad na dárek. U sebe dám letos přednost audioknihám z produkce One Hot Book (novinky od Petera Maye a Jussi Adlera Olsena). Nejvíc se těším na vždy skvěle odborně zaznamenané vyšetřování komisaře Wistinga od Jørn Lier Horsta z produkce Audioteka.cz.

Těžší bylo vybrat knižní dárek pro syna. Nabídka je bohatá i kvalitní  a větší značky, jako je třeba Baobab, mají „reklamy“ všude dost. Proto sem dám dva tipy na doslova maličká vydavatelství, která se však výrazně vymykají běžné produkci.

Prvním budiž POP - PAP, které se specializuje na interaktivní knihy a vše, co vydávají, si také sami tisknou ve spřátelené tiskárně. Ke knížce dostanete také vždy něco navíc, hru, hříčku nebo třeba speciální dopisní papíry i s obálkou. Záleží pochopitelně na obsahu knihy. Pro syna jsem vybral dvě.

První se jmenuje ZA, která těží ze zajímavého optického klamu. V červených kresbách jsou vtipně ukryté modré kresbičky, které dotváří příběh, ale dítě je na první pohled nevidí. Teprve přes přiloženou obří červenou lupu, je vše krásně patrné. Součástí je i speciální pexeso, které funguje na stejném principu.

Kniha ZA z vydavatelství POP-PAP.
Kniha ZA z vydavatelství POP-PAP.
Kniha ZA z vydavatelství POP-PAP.

Novinkou je rozkládací knížka Oskare plav (viz obrázky). Součástí balení je i populární Myriorama, kdy můžete z jednotlivých obrázků skládat a neustále vyprávět nové a nové příběhy.

Vydavatelství POP-PAP, leporelo Oskare plav.
Vydavatelství POP-PAP, leporelo Oskare plav.
Vydavatelství POP-PAP, leporelo Oskare plav.
Vydavatelství POP-PAP, leporelo Oskare plav.

POP-PAP vyrábí i velmi vtipná „animovaná“ přání pro nejrůznější příležitosti. Fotografie dalších knížek najdete v galerii.

Vydavatelství POP-PAP, přání k narozeninám.
Vydavatelství POP-PAP, přání k narozeninám.
Vydavatelství POP-PAP, přání k narozeninám.
Vydavatelství POP-PAP, přání k narozeninám.

Další knížkou, na níž se může syn letos těšit, je Řez kočkou od vydavatelství Běžíliška. Právě z jeho produkce pochází například Vynálezárium od Robina Krále, které v roce 2016 "oživlo“ na Technetu a vyhrálo Magnesii Literu.

Kniha Řez kočkou od vydavatelství Běžíliška.
Kniha Řez kočkou od vydavatelství Běžíliška.

Časopis Raketa sice není kniha, ale sem patří. Vychází čtvrtletně a každé číslo je věnováno jednomu tématu. Výhodou je, že bude vaše děti bavit, ať už umí číst, nebo se zatím chtějí jen kochat obrázky. Vtipný podtitul „časopis pro děti chytrých rodičů“ vám pak může příjemně polechtat ego.

Lístky na festival „fantazie“

Co by partneři se naše redakce letos podílela na prvním ročníku veletrhu Maker Faire v Praze. Akce od kutilů pro kutily a celou rodinu měla obrovský úspěch. Největší vzduchové dělo nebo třeba skláře, který vyrábí skleněné parní stroje, vidělo za dva dny na pražském Výstavišti přes 10 000 lidí.

Dobrou zprávou je, že akce se bude konat i příští rok a vy můžete svým známým (a samozřejmě sobě) přislíbit lístky už nyní. Do kalendářů si poznačte 1. - 2.6.2019. Když si stáhnete tento dárkový poukaz, už na nákup lístků nezapomenete. Prodej začne začátkem příštího roku a ceny se budou pohybovat stejně jako letos kolem 200 Kč. Technet.cz bude samozřejmě opět u toho.

Korálkový mozek, projekt spolku Žádná věda na Maker Faire 2018.
Maker Faire 2018 v Praze
Maker Faire 2018 v Praze
Maker Faire 2018 v Praze

Sluchátka do hlučné doby

Často létám a do práce dojíždím vlakem. Sluchátka jsou tedy mým každodenním partnerem a útěkem před okolním hlukem. Mám jich doma celou řadu, ale zatím žádné s aktivním systémem pro potlačení hluku. Letos bych si tedy přál právě ty. Zvažuji buď Panasonic RP-HD605N nebo Sony WH-1000X S3. Panasonic skvěle hrají a jsou levnější, dražší Sony pak ještě lépe odstraňují okolní hluk. 

Při výběru vám pomůže Vaškův podrobný test. Oboje sluchátka jsou vybavena cestovním pouzdrem a odpojitelným kabelem, kterým je ke zdroji zvuku připojíte i v případě, že jim po více než dvaceti hodinách provozu dojde energie.

Panasonic RP-HD605N

Sony WH-1000X M3

Abychom nikdy nezapomněli!

Toto není dárek, který bych si přál, protože už jsem si ho nadělil, ale mohu ho doporučit. Členství v Klubu přátel Paměti Národa je povznášející a zároveň poučné. Příspěvek může být i velmi nízký, ale i díky němu bude moci organizace Post Bellum nadále sbírat a zachraňovat svědectví pamětníků, kteří už tu s námi brzy nemusí být. 

Přímo na stránkách Paměti Národa si můžete jejich příběhy poslechnout. Některé jsou hrdinské, jiné naopak. Vrací se do doby nacistické i komunistické totality. Díky členství v Klubu budete například zváni na pravidelné společenské akce, komentované prohlídky a výlety do míst, kde se příběhy odehrály.

Zuby a myš

Philips Sonicare 9500 DiamondClean Smart

A ještě dvě věci bych k Vánocům chtěl. Nejprve sonický zubní kartáček. Nejenže celý proces čištění urychlí, ale i zdokonalí. Philips nabízí ucelenou řadu Sonicare. Nejvyšší model má ve výbavě i odolní cestovní pouzdro s integrovanou USB nabíječkou. Nejen hračičkové využijí mobilní aplikaci, se kterou kartáček komunikuje skrze Bluetooth. Zaznamenává počet použití jednotlivých hlavic a včas dá vědět, kdy je potřeba je vyměnit.

Počítačová myš je zařízení, bez kterého se neobejdu. Dobrá myš dokáže doslova divy. Logitech MX Master 2s je už druhou generací nejvyššího modelu značky. Zásadní výhodou je to, že funguje prakticky na jakémkoliv povrchu. Ať už s ní jezdíte po klíně nebo třeba hrubém koberci. 

Logitech MX Master 2S

Má plně programovatelná všechna tlačítka a v kombinaci se softwarem Options umí měnit funkce podle právě používaného programu. Ve Wordu tak můžete pouhým otočením kolečka přecházet mezi styly písma, v Chromu mezi jednotlivými taby, ve Photoshopu si lze také nastavit vlastní potřeby, atd. Seznam spolupracujících programů se stále rozrůstá. Pokud často pendlujete s notebookem například mezi prací a domovem, oceníte univerzální USB donglík, který se doma připojí třeba k myši MX Master 2S a v práci k její cestovní verzi MX Anywhere 2s.

Tipy od Vaška Nývlta

Předplatné Tidal nebo Spotify

Aplikace Tidal.

Podle mě stále nejlepší dárek pro hudební nadšence. Za měsíční poplatek dostane k dispozici více hudby, než do dalších Vánoc stihne poslechnout. 

V případě Tidal je hudba navíc v bezztrátově komprimované podobě, takže kvalitativně uspokojí i hodně náročné posluchače a posluchačky. 

Poslouchat může na cestách z chytrých telefonů (vybraná alba si můžete dopředu uložit pro offline poslech) i doma. Spousta mikrosystémů, soundbarů, AV receiverů a stremerů se navíc naučila k serverům těchto služeb přistupovat rovnou a tak je uřídíte i jedním dálkovým ovladačem.

Chytrá žárovka TP-Link LB-130

TP-Link LB-130

Možná vám to připadá jako nesmysl, ale jen do momentu, než si na ni zvyknete. Z obrovské škály barev si vyberete tu, kterou chcete místnost osvítit, a intenzitu, která vám bude příjemná - například tmavě oranžovu na 6 procent výkonu - a máte krásné ambientní osvětlení. 

Můžete si nastavit čas, kdy se světlo vypne, takže pokud neradi usínáte ve tmě, ale nechcete svítit celou noc, na pár kliknutí v aplikaci to nastavíte. Stejně jako světelný budík, pokud neradi vstáváte do tmy. A pokud odjedete na dovolenou, můžete nechat světla svítit podle programu nebo je na dálku zapínat a vypínat a tvořit tak iluzi přítomnosti. 

Oproti populárnímu Philips Hue je výhodou přímé wi-fi spojení s routerem, takže pokud si koupíte jednu dvě, nepotřebujete drahou gateway. Na druhou stranu se Hue umí spojit s osvětlením televizoru Ambilight, nebo udělat „party“ osvětlení reagující na hudbu.

Síťové úložiště QNAP TS-251B

QNAP TS251B

Toto je dárek spíše „celorodinného“ typu, ale podle mne dává dobrý smysl. Zejména proto, že selhání paměťových médií je kvůli jejich rostoucím velikostem (a tedy množství uloženého obsahu) stále bolestnější a ne každý je ochotný všechna data nasypat „někam do cloudu“. 

Síťové úložiště je krabice, která je doma, je připojena k internetu, jsou v ní optimálně alespoň dva disky (tak, aby se data zrcadlila a v případě poruchy jednoho šla zachránit z druhého) a na ty synchronizujete data z telefonů, tabletů, notebooků.

Do složek pro ukládání i čtení souborů můžete přistupovat jak z domácí sítě, tak přes internet, uložené soubory podle úvahy sdílet jak mezi lidmi doma, nebo prostřednictví odkazu s kýmkoli. TS-215B lze navíc použít i jako multimediální přehrávač k televizoru, nebo na něm můžete virtualizovat celý počítač a pracovat pomocí vzdáleného přístupu. NAS máme nyní v testu s dvojicí 10TB disků WD RED, recenzi dokončíme a vydáme příští rok.

Kniha Bruce Springsteen - Born to run

Toto je dárek který si letos přeji od Ježíška já. 

Born to Run

Raději nechme hovořit oficiální anotaci: „V roce 2009 vystoupil Bruce Springsteen se svou kapelou E Street Band v poločasovém programu Super Bowlu, finálového ligového zápasu v americkém fotbalu. Byl to tak neobyčejný zážitek, že se o tom rozhodl napsat. A pak v tom pokračoval dál a dál, až z toho vznikla tahle autobiografie. V knize popisuje dětská léta v katolickém prostředí městečka Freehold v New Jersey, kde zažil „velký třesk“ aneb první vystoupení Elvise Presleyho v televizní show Eda Sullivana. (...) S odzbrojující upřímností se vůbec poprvé dělí i o soukromé zážitky a trampoty, které inspirovaly jeho nejlepší písně. Mimo jiné se v knize píše, co vše se skrývá v legendární skladbě Born to Run, jež dala celému příběhu jméno.“

Born to Run pro nakladatelství Jota přeložil kamarád novinář a překladatel Rani Tolimat a pokud kniha ve čtenáři vyvolá stejné nadšení, jako vyvolala v překladateli, bude to skvělé čtení.

Nový život pro staré elektro

Možná máte doma, ve sklepě, na půdě, u rodičů, nebo třeba na chatě již roky nepoužívanou elektroniku, která tam čeká, až jednou „dostane nožičky“ a vydá se na cestu na sběrný dvůr. Spousta těchto věcí by přitom s patřičnou údržbou a případně modifikací mohla dostat nový život. Například leckteré staré zesilovače a reprosoustavy mají zvukově co říci i dnes - pokud je opraví a seřídí dobrý servisní technik. A pokud k nim připojíte vhodný zdroj, například Chromecast Audio, můžete všechny moderní služby z chytrého telefonu a tabletu poslouchat ze staré sestavy, která vás zvukově může příjemně překvapit.

Trochu extrémní příklad je zrestaurování opravdu hodně staré elektroniky - v mém případě to je rozhlasový přijímač s vestavěným gramofonem Tesla 1002A Maestro, vyráběný v letech 1958 - 1960 v Kolíně. Na tomto konkrétním gramorádiu poslouchal hudbu můj děda a pohádky můj táta. Posledních mnoho let strávil přístroj zabalený ve fólii, až jsem jej letos, před několika týdny, dovezl k Martinovi Hájkovi do Retro-radio servisu na zotavenou.

Tesla Maestro

Maestro prošlo kompletní rozborkou, vyčištěním, proměřením a výměnou vadných součástek (především vyschlých elektrolitických kondenzátorů), opětovným smontováním a sladěním. Protože v době vzniku se na VKV (FM) vlnách vysílalo v jiném frekvenčním rozsahu, byl do rádia vestavěn takzvaný VKV konvertor, který vysílání na dnešních frekvencích převede do pásma, se kterým si poradí i šedesátiletý superhet. Nyní Maestro funguje jako zamlada, elektronky žhnou, magické oko zeleně indikuje naladění stanice a zvuk je velkým překvapením pro každého, kdo jej slyší - mnohá moderní rádia mu nemohou konkurovat.

Je mi jasné, toto nebyl dárek na poslední chvíli, ale nesmíme zapomínat na to, že Vánoce tu budou i za rok.

Tipy od Romana Všetečky

Chytrý květináč

Chytrý květináč

Nebuďte skety a nechtějte výdobytky chytré domácnosti jen pro sebe. Pořiďte něco chytrého i svým květinám. V nabídce obchodů je hned několik modelů, některé se starají jen o samostatné zavlažování, jiné dodají květině či nějaké jiné rostlině i potřebné osvětlení. Jen  musíte počítat s tím, že ceny začínají nad tisíci korunami, ale vaše flóra je bude milovat.

Vybavení pro hráče počítačových her

Dobrý hráč potřebuje dobré vybavení, protože u řady her rozhodují o výhře zlomky sekundy. Zde máte poměrně široké pole působnosti. Od počítačových komponent, které zrychlí běh systému, až po speciální podložku pod myš, díky které bude lépe reagovat.

Testovací počítač ALZA s monitorem Acer Predator a klávesnicí a myší Logitech

Hodit se mohou dobrá sluchátka s mikrofonem, která mají vlastní zvukovou kartu a připojují se přes USB. Podsvícená klávesnice, která má navíc programovatelná tlačítka, umožní hraní ve tmě a ještě umožní lepší ovládání her. Zapomenout by se nemělo ani na myš s kvalitním senzorem.

Na poslední chvíli - Dárkový poukaz

Pokud opravdu nemůžete nic vybrat, nebo jste nestihli dodání do Vánoc, můžete na poslední chvíli darovat poukaz na nákup produktů některého z e-shopů, takže si obdarovaný může koupit dárek hned rozbalení poukazu. Většina obchodů s elektronikou a dalším zboží vydává digitální poukazy, které si lze vytisknout. Jiné je lze koupit i v některých prodejnách potravin a dalších podobně, jako třeba předplacené telefonní karty. Platí to především pro Amazon.

Tipy od Matouše Lázňovského

Protože jsem jako obvykle přišel k článku až těsně před uzávěrkou, kolegové mi tip či dva vystříleli. Jen zopakuji, že i podle mého názoru dobrá kniha rozhodně nezarmoutí. 

Protože letos řešíme na Technetu dárky na poslední chvíli, dovolím si navrhnout dárek velmi nenáročný: vstupenku do některého z českých science-center. Ta větší dárkové poukazy nabízejí online (plzeňská Techmania, brněnská VIDA!, liberecká IqLandia), takže můžete ještě teď reálně leccos „zachránit“. Neříkám, že česká science-centra jsou vždy a ve všem dokonalá, ale na blátivé zimy je to jeden ze zajímavějších programů pro celou rodinu.

Můj druhý návrh je ještě méně konkrétní: recyklujte. Tím nemyslím, že byste měli rodině naservírovat pod stromeček to, co se vám v loňském roce nelíbilo, spíše radím ponořit se poněkud dále do minulosti. Třeba věnovat potomkům vaši oblíbenou knihu z mládí, ale i staré rodinné album, které mají určitou historickou hodnotu. 

Můžete sáhnout i po nějakém „technickém“ veteránovi. Dovolím si tvrdit, že nedostatek praktičnosti lze poměrně jednoduše vynahradit příběhem, o který dar bezesporu doplníte. Navrhuji vám přiložit k dárku „průvodní list“ s jeho historií a bude to s mírnou nadsázkou řečeno, jako byste dávali „něco ze sebe“. 

Šance na úspěch podle mne nejsou úplně malé. Věcí bez historie dostaneme každé Vánoce celou řadu, přitom nejde jen o svátek nových začátků, ale i ohlédnutí a spojení s naším okolím a minulostí. Nemluvě o tom, že si třeba uděláte trochu místa ve sklepě.

Tipy od Pavla Kasíka

Vánoce, svátky shonu, nakupování, konzumu a obžerství (dříve známé také jako oslava narození Spasitele), dávají obvykle obchodům vydělat tak, jako celý zbytek roku dohromady. Některé výzkumy ale naznačují, že Češi dávají oproti zbytku Evropy mnohem raději dárky praktické. V takovém případě je ale podle mého velmi těžké darovat někomu elektroniku jako překvapení. Věci jako notebook, chytrý telefon nebo fotoaparát by měly být kupovány na míru potřebám uživatele, což z nich nedělá ideální dárky pod stromeček. Už tradičně tedy budu doporučovat spíše dárky „naivně altruistické“ až „beznadějně idealistické“.

Kniha nebo předplatné časopisu 

Každý rok mi někdo udělá radost knihou, o které jsem do té doby nevěděl, ale která mne nesmírně potěší a rozšíří moje obzory. Poslední dobou si také dáváme v rodině k Vánocům předplatné magazínů nebo příspěvek na nezávislé mediální projekty (konkrétně např. NPR nebo Wikipedia). Doporučení dávat nebudu, ten výběr musí být v tomto případě opravdu hodně na míru obdarovanému.

Dar na charitu

Vánoce jsou ideální příležitost poohlédnout se po charitě nebo neziskové organizaci, která podle vás dělá dobrou práci, a v této práci jí podpořit. Obvykle můžete příspěvek zaslat i jménem obdarovaného. Moje tipy: Člověk v tísni, Dobrý anděl, Dignity, UNICEF

Poukázka na kurz on-line

Poslední dobou jsem si oblíbil videokurzy on-line. Jejich nabídka je ohromná, sám se v nich zatím snažím zorientovat, ale třeba poukaz na kurz z on-line akademie Udemy.com nebo Naučmese.cz mi přijde jako dobrý nápad na dárek pro někoho, kdo se rád učí nové věci.

Bezdrátová sluchátka

Prý musím dát tip na nějaký elektronický dárek, tak teda bezdrátová sluchátka. Dlouho jsem říkal, že je to nesmysl, a teď je dva měsíce mám, zatím jsem je neztratil a jsou skvělá. Kolega jim rozumí lépe, tak si raději přečtěte jeho článek.

Chytrý reproduktor

Po roce používání digitálního asistenta Google Home mohu tento chytrý reproduktor doporučit domácnostem, které nemají problém mluvit anglicky a mít v obýváku mikrofon napojený na největší vyhledávač na světě. Ať už bude budoucnost chytré domácnosti utopická nebo dystopická, toto je celkem zajímavá ochutnávka budoucnosti. Navíc mají povedenou vánoční reklamu.

Mikroskop za babku

Mikroskop lze snadno připnout na kamerku mobilního telefonu.

Za nejlepší dárek pořád považuji maličký mikroskop z Číny, který už jsem doporučoval v roce 2016. Musím říci, že jej i po dvou letech pořád nosím v batohu a pořád jsem překvapen, jak často jej „využívám“, i když je to spíše využití pro zábavu než při práci. Mikroskop lze snadno připnout na kamerku mobilního telefonu a fotit s ním, co vás napadne. Fotky nejsou zrovna kvalitní, protože je to přeci jen levná plastová optika, ale na hraní je to výborné.

Potištěný papír pod levným mikroskopem

Lístek pod levným mikroskopem

Tipy od roku 2008 - 2017

2008: Dokonalý zvuk, dokonalý obraz, let do vesmíru

Každý z pěti redaktorů vybral deset dárků a pak už stačilo jen čekat. Na seznamu byly skromné exempláře: digitální foťák, MP3 přehrávače a fotografické rukavice. Ale také let do vesmíru, ohromná plazmová televize a dokonce některé redaktorky. Asi netřeba říkat, že seznam účinkoval stěží na 20 procent.

Technický pokrok za pět let učinil většinu zmíněných dárků zastaralými, ale kupříkladu frisbee, chytré oblečení nebo „opravdu rychlý internet“ nestárnou. A na seznamu se poprvé objevil tablet, dva roky roky před iPadem.

2009 - Solární elektrárna, fotografování, běhání a filmy

Ani další rok jsme se nedrželi při zemi. Kolega Roman zkusil naskočit na vlnu solárních elektráren a do zálohy si přál i tryskový batoh, jako by předvídal, že solárníkům žně jednou skončí. Honza a Pavel se potřebovali všem svěřit, že začali běhat a při běhu potřebují měřit každý krok. A Miloš Čermák se odpovědi rozumně vyhnul. Technické dárky si zásadně kupuje sám.

Každý redaktor na seznam zařadil i nějakou nekomerční věc, ale nenechte se zmást. Pokud chcete udělat někomu radost, musíte investovat peníze a koupit mu něco na baterky, to je jasné.

2010 - Výběr dárků: Technet vs. OnaDnes

Nejen pánové mají v oblibě drahé dárky. V roce 2010 jsme napsali společný článek s redakcí OnaDnes. Zatímco pánové si přáli čtečky, rádia, televize nebo tablet, dámy si přály kupodivu herní konzole, myši, foťáky a notebooky. Inu, rovnoprávnost.

A zvláště u tohoto článku jsme se všichni (pánové i dámy) shodli: při kupování dražšího technického dárku se raději s obdarovávaným poraďte. Možná zjistíte, že bude chtít něco ještě dražšího.

2011 - Kolo, kávovar, knihy, mixér

V roce 2011 jsme udělali reklamu pár konkrétním značkám a produktům, které jsme si v tom roce oblíbili, třeba životopisu Steva Jobse nebo skládacímu kolu Strida. Ale jinak toho moc extravagantního nebylo a konzumenti byli při hledání obzvláště drahých dárků odkázáni sami na sebe.

2012 - Tablety, foťáky, energie na cesty

Tehdejší tipy na dárky ovládly tablety s klávesnicí, protože to je věc, která redaktory vždy fascinuje. Ale ukazuje se, že většinový trh těmto přístrojům přichází na chuť zatím jen pomalu. Honza zopakoval doporučení kola Strida, přitom vzápětí si přál i 3D tiskárnu, na které si přece může kolo vytisknout. Vašek se svěřil s objevem fotoaparátu, který mu pro většinu situací plně nahradil zrcadlovku.

2013 - Malá úvaha

V roce 2013 jsme vás místo dárků obšťastnili malou úvahou. A mimochodem, všimli jste si, jak často pro tyto články používáme ilustrační fotografii nešťastného mladíka s ponožkami?

2014 - Předplatné, knihy i zmrzlinovač

Téměř dvacítka dárků, pro muže, ženy i dětské duše všech věků, to byly naše tipy na dárky v roce 2014. Řada z nich je stále aktuální, tak se můžete inspirovat.

2015 - Společenská hra i kurzy

Kreativní společenská hra, kurz fotografování, minimalistická turistika nebo šikovný hlavolam. To a ještě více jsme vám radili v roce 2015.

2016 - Pomalý hrnec i hudba ve sprše

I redaktoři pomalu stárnou, a tak jsou jejich nápady na dárky o něco konzervativnější a spíše než nové modní výstřelky doporučují kvalitu. V roce 2016 jsme radili vyzkoušet 4K rozlišení nebo televizi šířenou po internetu. Ale zabrousili jsme i mimo náš záběr, doporučovali jsme tak například hrnec na pomalé vaření nebo ruční práce.

2017 - Kryptoměna nebo nastavení systému

Pokud jste nechali zlákat a nakoupili podle našeho loňského doporučení nějakou kryptoměnu a nestihli ji do jejího nedávného propadu prodat, pak vám nezbývá než doufat, že současný růst bude ještě chvíli trvat. Jinak jsme vám nabídli řadu audioproduktů, bezdrátových přenašečů zvuku i obrazu, ale třeba i praktický nápad na nastavení a vybavení nového zařízení pro rodiče či prarodiče.

Autor:
  • Nejčtenější

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním systémem Windows do „modré obrazovky smrti“. Ani po restartu se nespustí. Některé...

19. července 2024  11:01,  aktualizováno  18:52

Padouši dostali další balík ukradených hesel. Není tam náhodou i to vaše?

Aktualizovaná databáze deseti miliard ukradených hesel koluje po internetu a je k dispozici kyberpadouchům. Ověřte, zda tam není i vaše heslo. V textu vás naučíme používat jedinečná a silná hesla,...

15. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KOMENTÁŘ: Požárů fotovoltaik může přibývat. Rizikoví jsou patlal a kutil

Požár nebo výbuch je asi to poslední, co by si majitel rodinného domu přál. V příštích letech jich může přibývat v souvislosti s tím, jak budou stárnout některé nepovedené fotovoltaické instalace ze...

15. července 2024

Vyzkoušeli jsme 3D tiskárnu pro děti. Je to hračka, která tiskne hračky

Pod značkou Kidoodle míří na trh 3D tiskárna určená přímo pro děti. Spoustu hotových modelů připravených k tisku k ní výrobce přibalil, tisknout však můžete i vlastní výtvory. Má své mouchy, ale...

19. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak dlouho budou naše stopy na Měsíci ještě patrné? 55 let od Apolla 11

O tom, jak důležitý okamžik nastal v oblasti vesmírného výzkumu před 55 lety, když člověk poprvé přistál na Měsíci, máme možnost se opakovaně přesvědčovat i v současnosti, kdy se ukazuje, že i s...

20. července 2024

Mistr vedlejších rolí Krška hrál geniálně alkoholiky a muže zlomených osudů

Herec Vladimír Krška, který se narodil před 100 lety, byl téměř čtyři desítky let členem souboru pražského Divadla na Vinohradech. Na jeho scéně vytvořil na osmdesát rolí.

22. července 2024

Barbone. To jsou extrémně výkonné počítače pro gamery i revoluční PC s nano nástřikem

Advertorial

Stolní počítače si na trhu udržely své místo i přes masivní nástup levných notebooků. Mezi přední značky stolních počítačů na českém trhu patří značka Barbone od společnosti T.S.BOHEMIA, která letos...

22. července 2024

Sloužil bez ní 41 let. Poznámkový blok ve Windows se dočkal významné funkce

Premium

Je léta spojený s operačním systémem Windows. A možná jste si toho zatím nevšimli, ale Poznámkový blok nyní dostal další velkou aktualizaci včetně funkce, kterou dosud nedisponoval. Pojďme se na...

22. července 2024

CIA dostala varování, že Sověti misi překazí. Zákulisí prvního letu na Měsíc

Ve dnech 55. výročí prvního přistání člověka na Měsíci listujeme vzpomínkami a texty publicisty Karla Pacnera, které v minulosti o misi Apollo 11 pro Technet psal. Ve druhé části se zaměříme na...

21. července 2024

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...