Řešte stížnosti s obchodníky přes web a najděte si kvalitní hlídačku

aktualizováno 
Na webu Vašestížnosti.cz najdete novou službu pomáhající najít smír při sporech s obchodníky. Potřebujete-li pohlídat dítě, nechte si doporučit hlídačku od rodičů, kteří ji již vyzkoušeli. A MusicJet.cz je česká on-line služba pro poslech hudby zdarma.

Foto: SXC.hu | foto: Creative Commons

Řešení stížností na obchodníky

Vašestížnosti.cz – www.vasestiznosti.cz

Nejste-li spokojeni s prodejcem, u kterého jste nakoupili zboží, či s dodavatelem služeb a on vaši výtku neuzná, můžete se obrátit na novou službu portálu dTest.

Do něj sepíšete stížnost na konkrétní subjekt, kterou si přejete smírně vyřešit. dTest vypracuje k vaší stížnosti stanovisko a předá ji konkrétnímu podnikateli k vyřešení. Způsob, jakým podnikatel na stížnost zareaguje, uvidí všichni návštěvníci služby, a tak by podnikatelé měli být motivování k tomu, aby tyto nedostatky odstranili. Služba je spotřebitelům i podnikatelům k dispozici zdarma. Databáze případů obsahuje jak samotné stížnosti a postup řešení, tak i hodnocení, jaké dali spotřebitelé příslušným prodejcům nebo dodavatelům.

Vašestížnosti.cz
Podobné weby
Asociace-sos.cz – sdružení obrany spotřebitelů

Hlídání dětí ověřené rodiči

Hlídačky.cz – www.hlidacky.cz

Máte doma malé ratolesti a zrovna nikoho po ruce, kdo by je pohlídal, a vy byste si s partnerem chtěli vyrazit do kina, divadla, na večeři, anebo někam jinam? Ne, tentokrát nemusíte sedět doma, máme pro vás tip.

Na webu Hlídačky.cz najdete chůvu na plný úvazek nebo hlídačku dětí. V databázi se nacházejí stovky hlídaček z celé České republiky, samozřejmě ve větších městech je výběr mnohem větší. Jistě vás napadne otázka, zda nevyzkoušené hlídačce lze věřit, proto se na portále nachází také hodnocení jednotlivých hlídaček. Ty tam vkládají ostatní rodiče, kteří je již vyzkoušeli. Nechybí ani rady ohledně prvního hlídání. Samotné vyhledávání je díky databázi snadnou záležitostí. Stačí zadat město a zobrazí se výsledky. Zpřesnit je můžete podle dalších polí (nastavit lze věk hlídačky, jazykové dovednosti a požadovaný čas hlídání). U detailu hlídačky kromě hodnocení naleznete, jaké má zkušenosti s hlídáním (zda hlídá nemluvňata, větší děti atd.), speciální dovednosti či kurzy a samozřejmě od kolika hodin hlídá, kam jezdí hlídat či zda je možné nechat hlídat děti ve vlastních prostorech. Nechybí ani informace o hodinové sazbě. Poté můžete nahlédnout do jejího kalendáře, abyste zjistili, zda je volná ve vámi požadovaný čas, a následně jí zavolat či kontaktovat zprávou. A pokud se naopak chcete stát hlídačkou, portál uvítá i vás.

Hlídačky.cz
Podobné weby
Dětihlídání.cz – inzeráty na hlídání dětí
Pohlídání-dětí.cz – adresář agentur na hlídání dětí

Hudba on-line a zdarma

MusicJet.cz – www.musicjet.cz

Také u nás již vznikají služby pro poslech vámi vybrané hudby přímo z webového prohlížeče. Jednou takovou je MusicJet.cz.

Umožňuje přístup k milionům skladeb, a to bez nutnosti stahování na pevný disk. Hudbu lze poslouchat na PC či mobilním telefonu (Android, Symbian, Windows Mobile a iOS). Skladby můžete poslouchat jak s připojením na internet, tak bez internetu (playlist si musíte nastavit do off-line módu). Díky funkci Můj DJ se písničky budou automaticky řadit do playlistu podle toho, jaký hudební žánr máte rádi. Informace o poslouchaných skladbách lze sdílet na sociálních sítích, a tak dát vědět přátelům, co rádi posloucháte. Službu lze využívat zdarma (zobrazuje se reklama) anebo si ji předplatit.

MusicJet.cz
Podobné weby
Deezer.com – 25 milionů písniček zdarma
Grooveshark.com – jedna z nejlépe hodnocených služeb pro poslech hudby

Uwwwízlo v síti

Weby Vratné peníze a  Zuprofit.cz je jakousi nákupní galerií, kde najdete odkazy na desítky internetových obchodů. Pokud se na portále zaregistrujte a prokliknete se skrz něj k nákupu konkrétního zboží, máte možnost dostat část svých peněz z tohoto nákupu zpět díky tzv. cashbacku.

Potřebujete si vytvořit smyšlený profil? Potom by vám mohl pomoci generátor jmen Fakegenerator.com. Stačí si vybrat, jakého jste pohlaví, odkud pocházíte, vygenerovat informace jako jméno, kde bydlíte, pro koho pracujete atd.

Jste majitelem lesa, lesní hospodáři, obchodníci se dřevem anebo se naopak zajímáte o dopravu dřeva? Potom právě vám je určen web Dřevoz.cz. Jde o místo, které si klade za cíl usnadnit práci hajným, dispečerům, vlastníkům lesa i všem dalším, kdo se starají o odvoz dříví do místa určení. Již tak není nutné hledat dopravce dřeva, ale stačí si vybrat v databázi.

Dřevoz.cz

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Další z rubriky

Webové stránky prodejce CZC.cz šířily vir. Mohl za to reklamní systém

Ransomware je velmi nepříjemným druhem virů.

Návštěvníci webových stránek prodejce elektroniky CZC.cz mohli za určitých okolností čelit útoku vyděračského viru....

Facebook uvede „stabilní“ kryptoměnu. Má silné partnery a globální ambice

Facebook oznámil novou kryptoměnu Libra. Spolupracuje na ní s velkými firmami...

Společnost Facebook představila plány spustit novou kryptoměnu Libra v roce 2020. Je založena na principech uzavřeného...

Za velký výpadek služeb Google mohl přehmat, vysvětlil viceprezident

Výpadek služeb Google v Česku

Viceprezident společnosti Google se omluvil za výpadek, který postihl služby Google Drive a YouTube v USA a v Evropě....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz