Tipy na weby: střih videa on-line, energetická poradna a bezpečnost na síti

aktualizováno 
Tvorba videa z klipů je dnes možná nejen v programu, ale také přes internetový prohlížeč. Podívejte se, co nabízí služba WeVideo.com. Energetickáporadna.cz potom pomůže s výběrem nejvhodnějšího dodavatele plynu či elektřiny. A E-Bezpečí.cz pomáhá s bezpečností na internetu.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Videoeditor on-line

WeVideo.com – www.wevideo.com

Cloud computing dobývá další mety. Důkazem je tato služba, která umožňuje pomocí internetového prohlížeče nahrát video, sestříhat ho a exportovat na nějaký stream server či si ho uložit zpět do PC (placená služba).

Pokud ovšem nemáte dostatečně rychlé připojení k internetu, budete klipy odesílat dlouhou dobu, což je největší nevýhoda střihu videa v prohlížeči. Jakmile ho tam však dostanete (lze importovat i videa z Dropboxu, Google Drive a dalších služeb), můžete v editoru dělat podobné věci, jako kdybyste používali klasický střihový program. Nechybí mu časová osa, na které lze klipy skládat vedle sebe, ani obrazové a zvukové efekty, přechody, témata atd.Samotná editace klipů je snadná.

Vytvořená dílka lze uložit přímo ve službě (lze je sdílet), nebo na Disk Google a to do maximálního rozlišení 480p a délky 15 minut. Pokud zvolíte placenou verzi, máte možnost videa ukládat i na jiné služby, s vyšším rozlišením a k dispozici je i více jak 5 GB úložného prostoru s libovolnou délkou videa. Nechybí ani aplikace pro iOS a Android.

WeVideo.com
Podobné weby
YouTube.com – zpracujte video na YouTube 
Magisto.com – vytvořte svůj film on-line

Energie levněji

Energetickáporadna.cz – www.energetickaporadna.cz

Také jste v minulých týdnech dostali do schránky dopis s nabídkou fixace ceny elektřiny či plynu? Nevíte, zda se vám vyplatí na několik let upsat k jednomu dodavateli a zda byste náhodou jinde neplatili méně? Potom pro vás máme tip, který to rozlouskne za vás.

Na stránkách Energetickáporadna.cz najdete dvě energetické poradkyně, které se oblastí cen a úspor energií zabývají. Nepatří tedy mezi dodavatele energií, ale bedlivě sledují vývoj cen obou komodit u více než 25 energetických společností, které dnes působí na českém trhu.

Jediné, co budete pro analýzu potřebovat, je faktura za energie. Tu můžete poslat e-mailem (stačí ji naskenovat). Díky tomu máte možnost získat přesné výpočty jednotlivých dodavatelů pro vaši domácnost a nechybí doporučení toho nejvhodnějšího. Abyste nemuseli nic zařizovat, tak můžete využít opět služeb této poradny, která v případě zájmu zařídí přechod k jinému dodavateli za vás. Vše je přitom bezplatné, protože poradna získává finance formou provize za to, že vás převedou k jinému dodavateli.

Energetickáporadna.cz
Podobné weby
Cenyenergie.cz – porovnání ceny plnu a elektřiny
Srovnejteenergie.cz – nezávislý energetický poradce

O hrozbách na internetu

E-Bezpečí.cz – www.e-bezpeci.cz

Tento projekt je realizován Centrem prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého ve spolupráci s dalšími organizacemi. Najdete zde nejen články, ale také vzdělávací kurzy, které mohou například dětem či seniorům pomoci zorientovat se v džungli internetu, a tak neskočit každému na špek. Mezi články nechybí výzkumy, témata věnovaná kyberšikaně, sextingu, sociálnímu inženýrství, rizikům spojeným se sociálními sítěmi či speciálně rodičům, učitelům a žákům. A kdyby i to bylo málo, tak je možné využít poradnu, kde stačí položit dotaz a počkat na odpověď.

E-Bezpečí.cz
Podobné weby
Saferinternet.cz – internetové nástrahy
Bezpečně-online.cz – bezpečně na internetu

Uwwwízlo v síti

Web Awallpapermill.com přináší celou řadu spořičů monitoru, které však můžete nastavit na pracovní plochu. Stačí si vybrat z kategorií a po stažení provést instalaci. Díla jsou placená, lze je však v rámci demoverze vyzkoušet.

Přemýšlíte o odchodu z nějaké webové služby a chcete přitom smazat i svůj účet s veškerou aktivitou? Že nevíte, kde formulář pro zavření účtu najdete? Potom zkuste web Justdelete.me, který přináší odkazy na smazání profilů z desítek služeb.

SportCentral.cz pomáhá sportovcům najít spoluhráče a kamarády na sportování, zapojit se do týmů, vybrat si místo pro sportování a zúčastnit se sportovních akcí. Již tak nemusíte neustále hledat někoho, s kým byste si dnes zahráli fotbal nebo zapinkali badminton.

SportCentral.cz

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Byl mocný a vlivný. Poprvé můžete vidět, jak se v Evropě zatýká diktátor

Zadržení Slobodana Miloševiče

Když přistáli v Bosně, Milošević si demonstrativně utřel kapesníkem boty, jakoby mu je tento stát zamazal něčím...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Silnice budoucnosti se stává minulostí. Proč solární projekt neuspěl

Solární silnice u obce Tourouvre-au-Perche v Normandii

Nejdelší úsek silnice osázené fotovoltaikou na světě, který se nachází ve Francii, má po pár letech provozu problémy....

Další z rubriky

Střelec vyvěsil manifest na „doupě zločinu“. Bylo správné 8chan smazat?

Web 8chan zmizel z internetu poté, co byl opakovaně spojen s americkým „domácím...

Společnost Cloudflare, která zajišťuje webové služby, vypověděla po útocích v El Pasu služby diskusnímu fóru 8chan. Na...

Webové stránky prodejce CZC.cz šířily vir. Mohl za to reklamní systém

Ransomware je velmi nepříjemným druhem virů.

Návštěvníci webových stránek prodejce elektroniky CZC.cz mohli za určitých okolností čelit útoku vyděračského viru....

Google spouští nové Nákupy. Nabídne i garanci správného doručení

Nákupy Google

Google ve Spojených státech nyní nabízí upravenou službu Nákupy. Ta pracuje s personifikovanější nabídkou na základě...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz