Zajímavé weby: obchodní rejstřík nebo netradiční pracovní portál

aktualizováno 
Na Obchodnírejstřík.cz najdete potřebné informace o živnostnících a podnikatelských subjektech. Hledáte-li práci a neradi procházíte textové inzeráty, potom na to zkuste jít jinak díky Cliqjobs.com. A Předvolby.net zase obsahují databázi různých telefonních předvoleb.
Zjistěte si včas, zda za firmou, od níže něco chcete, nestojí podovodníci

Zjistěte si včas, zda za firmou, od níže něco chcete, nestojí podovodníci | foto: Profimedia.cz

Prověřte si firmu či živnostníka

Obchodnírejstřík.cz – www.obchodnirejstrik.cz

Potřebujete zjistit, zda je firma, se kterou chcete obchodovat solventní? To vám s přesností nikdo neřekne, ale můžete se podívat, zda náhodou již nyní není v insolvenci.

Tento web nabízí stejné informace jako rejstřík vedený Ministerstvem spravedlnosti na webu Justice.cz. Výhody, které alternativní přístup poskytuje, jsou zejména v našeptávači a jednotném poli pro hledání podle IČ nebo jména společnosti. Vítanou je i možnost zdarma hlídat zápisy a změny v rejstříku automatizovaným způsobem. Pro využití této služby se stačí registrovat. K dispozici jsou i další služby jako prověřování vazeb jednatelů podnikatelských subjektů, spolehlivost plátce DPH či bonita firmy.

Obchodnírejstřík.cz
Podobné weby
Justice.cz – nejen obchodní rejstřík 
MFČR.cz - registr ekonomických subjektů

Poznejte telefonní předvolby

Předvolby.net – www.predvolby.net

K dispozici je šest sekcí. Nabízí informace o tom, z jakého města v Česku v rámci pevné sítě se vám někdo pokouší dovolat, případně z které volá země a v neposlední řadě také v jaké mobilní síti bylo vydáno konkrétní telefonní číslo. Užitečná je i možnost vyhledávat v telefonním seznamu (vyhledají se pouze čísla zanesená v oficiálním telefonním seznamu) jak podle jména, tak telefonního čísla. Nechybí ani informace o krizových a zelených linkách, kde se snadno dozvíte, kam lze volat zdarma.

Předvolby.net
Podobné weby
Seznam.1188.cz – telefonní seznam

Vizuální pracovní portál

Cliqjobs.com - www.cliqjobs.com

V Česku je v současné době přes 550 tisíc nezaměstnaných. Práce se dá najít několika způsoby a pokud vás již nebaví pročítat desítky inzerátů, zkuste na to jít jinak.

Portál Cliqjobs.com totiž umožňuje vybírat práci doslova očima. Místo textových inzerátů totiž láká návštěvníky webu k detailu nabídky obrázek. Takže například v případě inzerce automechanika zobrazí automobil, v případě telefonního operátora zobrazí šanony, u prodavače košilí zobrazí košile atd. V detailu nabídky je kromě obrázku také krátká anotace pracovní pozice, kde je uvedena lokalita zaměstnavatele, informace o platu a pracovním úvazku.

Pro poptání práce se musíte zdarma registrovat a následně pouze kliknete na "Odeslat požadavek" a zaměstnavateli od vás přijde vše potřebné. Vkládání nabídek práce je stojí 29 korun na den. Nechybí ani možnost vyhledat práci podle různých kritérií.

Cliqjobs.com
Podobné weby
Jobdnes.cz – místo, kde se chytnete
Práce.cz – hledejte tam, kde vás hledají

Uwwwízlo v síti

Potřebujete v textu doplnit háčky a čárky, ale nechce se vám to dělat ručně? Tomu věříme. Proto zkuste vyzkoušet službu na této internetové adrese. Stačí vložit text a kliknout na "Odeslat" a okamžitě se objeví text i s diakritikou.

Řídímdobře.cz je projekt, který má pomoci snížit nehodovost. Díky speciální samolepce na vozidle začne pracovat podprahový efekt. Řidič totiž nikdy neví, kdo ho sleduje. A postupně řídí bezpečně, nejen když vidí policistu, ale po celou dobu.

Naše platy nejsou velké, ale jsou mnohem větší než ty v rozvojových zemích. Podívejte se, jak jste bohatí a v porovnání s nimi. Na Globalrichlist.com vyberte Českou republiku, zadejte svůj roční čistý příjem a dozvíte se, do jaké skupiny bohatých patříte, ale také kolik vyděláte za jednu hodinu proti průměrnému dělníkovi v Zimbabwe, kolik let na váš roční hrubý plat vydělá Ghaňan či za jak dlouho si vyděláte na kolu.

Globalrichlist.com

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Další z rubriky

Tipy na weby: interaktivní mapa poštovních schránek či situace v dopravě

Schránky.nastojte.cz

Najít poštovní schránky České pošty pomůže mapa na webu Schránky.nastojte.cz. Vytvořit a zkompletovat vzpomínky o svém...

Šéf Facebooku varuje, že je síť slabá v boji proti ruským dezinformacím

Mark Zuckerberg na konferenci Aspen Ideas Festival

Americká vláda by měla mnohem více tlačit na Rusko, aby přestalo s dezinformačními kampaněmi. Facebook podle jeho...

Facebook uvede „stabilní“ kryptoměnu. Má silné partnery a globální ambice

Facebook oznámil novou kryptoměnu Libra. Spolupracuje na ní s velkými firmami...

Společnost Facebook představila plány spustit novou kryptoměnu Libra v roce 2020. Je založena na principech uzavřeného...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz