Bedáňová na Capriatiovou nevyzrála

28 2002
Londýn - Překvapení se nekonalo, Dája Bedáňová se přes 3. kolo slavného Wimbledonu neprodrala. Bariéra v podobě suverénní ranařky Capriatiové, nasazené turnajové trojky, se ukázala příliš pevnou a česká hráčka přes sympatický výkon zejména v první sadě prohrála 4:6, 2:6. S turnajem se loučí další z vysoko nasazených mužů. Ruse Kafelnikova zničil skvělý Belgičan Malisse. Až nečekaně tvrdě musela o postup bojovat Serena Williamsová, když Belgičanku Callensovou udolala až ve dvou tie-breacích. V turnaji pokračuje šampion z roku 1996 Richard Krajicek. Uspěly nasazené hráčky Jelena Dokičová i Daniela Hantuchová.ČTĚTE O ČTVRTEČNÍCH ZÁPASECHDiváci se smějí, pořadatelé trnou

Mauresmová se Pierceové nedočkala
Amelie Mauresmová mohla ve 4. kole sehrát krajanské derby s Mary Pierceovou, ale druhá jmenovaná tuto výzvu zhatila. Pierceová totiž nedokázala po prvním vyhraném setu dotáhnout dobře rozehraný zápas s Američankou Laurou Granvilleovou. To turnajová devítka Mauresmová si s osmnáctou nasazenou Myškinovou poradila bez potíží a postupuje výsledkem 6:4, 6:2 právě na Granvilleovou.

Rusedski diváky nadchl, Argentinec spěchal
Greg Rusedski nadchl britské fanoušky. V duelu dvou kanonýrů přehrál domácí tenista nebezpečného Andyho Roddicka až nečekaně hladce 6:3, 6:4, 6:2. Celých 84 minut zápasu byl Rusedski jasně lepší a mladého Američana k ničemu nepustil. Málokdo by čekal mezi posledními šestnácti jméno Davide Nalbandian. Argentinský hráč ovšem popřel dogma, že Jihoameričané vyznávají pouze antuku. Útočným tenisem plným přesně zakončovaných náběhů na síť naprosto vymazal Švýcara Bastla výsledkem třoikrát 6:2.

Rozjetý Malisse vyprovodil Kafelnikova
Dvě sady Jevgenij Kafelnikov alespoň bojoval, ovšem v té třetí, poslední, vzal vše do rukou Xavier Malisse. Belgický tenista navázal na své dosavadní skvělé výkony a ukončil vystoupení pátého nasazeného ve 3. kole. Výtečný servis a také větší přesnost ozdobily výkon čerstvě dvaadvacetiletého hráče, který do letoška nepřekonal na Wimbledonu 2. kolo.

Tie-breaková přestřelka poslala dál Arthurse
Velká tie-breaková bitva, tak by se dal nazvat střet dvou ranařů. Wayne Arthurs udolal Američana Denta v zápase, ve kterém každý ze čtyř setů skončil až ve zkrácené hře. Dvaatřicet es na straně přemožitele Jiřího Nováka nakonec převážilo v Arthursův prospěch, ovšem v konečném účtování dělilo oba tenisty pouze osm míčků.

Bedáňová - Capriatiová (3-USA) 4:6, 2:6
Odvážně se vrhla do zápasu proti velké hvězdě Dája Bedáňová. Agresivní hrou založenou na dobrém podání a častých nábězích na síť dokázala soupeřku zatlačit a dokonce i při servisu Capriatiové česká hráčka udávala tón. Narodilo se tak překvapivé vedení 2:0, jež ovšem Američanka dokázala svou strojovou hrou od základní čáry smazat. Dlouhé výměny očividně více vyhovovaly mimořádně fyzicky disponované Capriatiové, ovšem Bedáňová potěšitelně stíhala a diváci měli čemu tleskat. Na třetí nasazené hráčce bylo zřejmě, že hra na síti není její doménou, nepůsobila tak hbitým dojmem jako její soupeřka.  Devátá hra přinesla nepříjemnou ztrátu. Nekompromisně tvrdé returny připravily Bedáňovou o servis a Capriatiová podávala na výhru v setu. Ani dva brejkboly pak nepomohly a první sada připadla americké hráčce.

První game přinesl pohodový nástup české hráčky, ale vzápětí také velké trápení. Za stavu 40:0 měla Bedáňová bodovat, ale místo toho přišla po nepřesnostech ztráta gamu. Když se Capriatiová rozjede, těžko jí zastavovat. Body naskakovaly na konto americké hráčky a Dája Bedáňová vypadla ze hry. Hrála pod tlakem, zakřiknutě a často chybovala. Naději přinesla čtvrtá hra, kdy se povedlo po několika shodách konečně získat brejk a stáhnout na 1:3. Vzápětí předvedla Bedáňová několik velice chytrých volejů a uhrála své podání. Její projev se v této fázi výrazně zlepšil. Jenomže v ten moment opět nabila Capriatiová ostrými a projektily z její rakety tepaly trávu prvního kurtu. Česká tenistka už neměla sílu na tomto trendu cokoli změnit.

Serena Williamsová se musela bát
Tolik se Serena Williamsová na letošním Wimbledonu ještě nezapotila. Druhá nasazená musela s Belgičankou Callensovou hned dvakrát bojovat o své setrvání v turnaji ve zkrácené hře, než vydřela postup s výsledkem 7:6, 7:6. Callensová byla překvapivě často aktivnější, útočnější než její slavná soupeřka čerstvě ověnčená titulem z Roland Garros. Obrovská bitva trvala 99 minut.

Krajicek prochází dál s grácií
Poslední wimbledonský šampion, který zbyl v turnaji, nečekaně pokračuje ve svém skvělém rozletu. Richard Krajicek poslal ze hry Agassiho přemožitele Paradorna Srichaphana a jeho zmrtvýchvstání pokračuje. Šampión z roku 1996 vyhrál jasně ve třech setech, i když tentokrát nepředvedl při svém podání takovou střelnici. Nizozemský hráč by se mohl při současné konstalaci dostat hodně daleko (viz. PAVOUK MUŽSKÉ DVOUHRY)
Čtěte: ´Létající Holanďan´ se vrátil stylově: 30 es

Dokičová na centrkurtu dominovala
Jelena Dokičová ve Wimbledonu umí a 3. kolo nemohlo být pro tuto tenistku metou, s níž by se spokojila. Sedmá nasazená Jugoslávka měla na centrálním kurtu potíže s Francouzkou Dechyovou pouze v úvodní sadě, kterou vyhrála 7:5. Pak už jasně dominovalo její tvrdé první podání a větší odvaha při zakončení.

Hantuchovou chyby nepotopily
Daniela Hantuchová už se etablovala mezi světovou špičkou, byť její duel proti Slovince Matevzičové přinesl slovenské hráčce hodně starostí s vlastními chybami. Hantuchová, nasazená jedenáctka, nastřádala 30 nevynucených chyb, tedy třikrát více než soupeřka. Favoritka ovšem dokázala toto mínus vyrovnat dobrým útokem, který na trávě rozhoduje.

První uspěla Rubinová
Chanda Rubinová má na trávě skvělou formu a ani 3. kolo tento fakt nepokazilo. Američanka prodloužila svoušňůru vyhraných zápasů, která se táhne od turnaje v Eastburne. Tam si šestadvacetiletá hráčka přes Dáju Bedáňovou došla až pro titul. Ruskou tenistku, nasazenou jako číslo dvacet jedna, předčila zejména na podání. V dalším kole by mohla potkat Serenu Williamsovou.


Výsledky:
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Malisse (27-Belg.) - Kafelnikov (5-Rus.) 7:6 (7:4), 7:5, 6:1, Rusedski (23-Brit.) - Roddick (11-USA) 6:3, 6:4, 6:2, Lapentti (22-Ekv.) - Pavel (15-Rum.) 3:6, 3:6, 7:6 (7:2), 6:4, 6:2, Nalbandian (28-Arg.) - Bastl (Švýc.) 6:2, 6:2, 6:2, Philippoussis(Austr.) - Kiefer (Něm.) 3:6, 6:3, 6:4, 6:2, Krajicek (Niz.) - Srichaphan (Thaj.) 7:6 (7:5), 6:4, 6:2, Arthurs (Austr.) - Dent (USA) 7:6 (7:2), 7:6 (7:3), 6:7 (4:7), 7:6 (7:5), Clément (Fr.) - O. Rochus (Belg.) 6:0, 7:5, 6:3
Čtyřhra - 2. kolo:
Damm, Suk (7-ČR)
- Knowle, Kohlmann (Rak./Něm.) 6:4, 6:4, 6:7 (2:7), 6:3, Rikl, Prinosil (8-ČR/Něm.) - Haggard, Trifu (JAR/Rum.) 7:5, 6:3, 6:7 (9:11), 7:5, Gambill, Oliver (USA) - Novák, Štěpánek (10-ČR) 6:7 (6:8), 7:6 (7:4), 6:4, 7:6 (7:5),
Knowles, Nestor (2-Bah./Kan.) - Cibulec, Friedl (ČR) 6:3, 6:4, 3:6, 6:1, Boutter, Schalken (14-Fr./Niz.) - Škoch, Petrovic (ČR/Austr.) 6:4, 6:4, 7:5

Ženy:
Dvouhra - 3. kolo:
Capriatiová (3-USA) - Bedáňová (26-ČR) 6:4, 6:2, S. Williamsová (2-USA) - Callensová (Belg.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:2), Dokičová (7-Jug.) - Dechyová (25-Fr.) 7:5, 6:2, Mauresmová (9- Fr.) - Myskinová (18-Rus.) 6:4, 6:2, Hantuchová (11-SR) - Matevžičová (Slovin.) 6:4, 6:4, Rubinová (USA) - Panovová (Rus.) 6:4, 6:1, Daniliiduová (Řec.) - Oremansová (Niz.) 7:6 (7:5), 6:4, Granvilleová (USA) - Pierceová (Fr.) 3:6, 6:4, 6:1

Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Hrdličková, Damm (15-ČR) - Neffaová-De Los Riosová, Arnold (Par./Arg.) 6:1, 6:1, Bedáňová, Pála (ČR) - Tatarkovová, Olchovskij (Ukr./Rus.) 7:5, 6:2, Vinciová, Vízner (14-It./ČR) - Rodionová, Suk (Rus./ČR) 6:1, 6:2, Ventová-Kabchiová, Orsanic (Ven./Arg.) - Martincová, Cibulec (ČR) 6:4, 6:4, Coetzerová, MacPhie (13-JAR/USA) - Husárová, Fukárek (SR/ČR) 6:2, 6:3, Oremansová, Haarhuis (Niz.) - Pučeková, D. Vacek (Běl./ČR) 7:6 (7:3), 6:3, Prakusyaová, Adams (Indon./JAR) - Grandinová,
Luxa (JAR/ČR) 6:7 (2:7), 6:4, 9:7

Andy Roddick přemýšlím jak vyzrát na Brita Rusedského v zápase 3. kola Wimbledonu

Greg Rusedski dobíhá míček v duelu s Andy Roddickem

"Co to se mnou je?" ptá se Serena Williamsová v duelu 3. kola Wimbledonu proti Belgičance Callensové

Ve třetím kole skončila ve Wimbledonu česká tenistka Dája Bedáňová. Ve dvou setech prohrála s favoritkou Capriatiovou.

Jugoslávská kráska Dokičová se raduje, právě porazila Dechyovou z Francie a postupuje do osmifinále.

Ruský tenista Kafelnikov se chystá odpálit míček ve třetím kole Wimbledonu, kde narazil na Belgičana Malisse.

Autor:

US Open 2019

Tenisový US Open se hraje ve Flushing Meadows v New Yorku na tvrdém povrchu DecoTurf od 26. srpna do 8. září. Vítězství z roku 2018 budou obhajovat Novak Djokovič a Naomi Ósakaová..

Nejčtenější

Střílí, střílí a střílí. Stomilionový Stanciu už táhl Slavii

Slávistický záložník Nicolae Stanciu

Požádal o číslo sedm, což slávistické fanoušky nijak zvlášť nepotěšilo. Spíš naopak. Sedmička je...

Srazil McGregora, pak vycítil zradu UFC a tři roky mlčel. Teď je Diaz zpět

PORAŽENÝ KRÁL. Conor McGregor (na zemi) vzdal zápas a rozhodčí ho ukončil....

VIDEO S poklonou vchází na pódium, hulákajícímu davu ukazuje svaly... Jenže náhle překvapuje. Místo...

Fotbalové Česko vykročilo do evropského suterénu. Lepší je i Andorra

Hráči Plzně po ztraceném postupu.

Teď to mrzí. Štve. Ale bohužel bude hůř, protože pohárový koeficient, ze kterého těžil český...

Vrba po remíze v Teplicích: Vy tomu říkáte krize, já tomu říkám fotbal

Pavlu Vrbovi se výkon plzeňské Viktorie evidentně nezamlouvá.

VIDEO Dietnější časy ve fotbalové Plzni. Třetí ligový zápas bez vítězství v řadě musela skousnout v...

Bohemians - Olomouc 3:2, velký obrat domácích, v nastavení rozhodl Bartek

David Houska z Olomouce napadá Ibrahima Keitu z Bohemians.

Byť nebyli výrazně horší než jejich soupeř, prohrávali o dva góly a půlhodiny před koncem byli na...

Další z rubriky

Plíšková udolala Petersonovou a je ve čtvrtfinále v Cincinnati

Karolína Plíšková v duelu s Rebeccou Petersonovou.

Česká tenistka Karolína Plíšková postoupila po vydřené výhře 7:5, 6:4 nad Švédkou Rebeccou...

Jak Federer vyhučel za hodinu. Z výkonu mladého Rusa byl ohromený

Andrej Rubljov se raduje v duelu s Rogerem Federerem na turnaji v Cincinnati.

Ruskému tenistovi Andreji Rubljovovi stačilo ve čtvrtek k nečekanému vítězství nad Rogerem...

Čtrnáctiletá Fruhvirtová i Forejtek na Pardubické juniorce dominovali

Linda Fruhvirtová na Pardubické juniorce

Další, v pořadí již dvaadevadesátý ročník legendárního tenisového turnaje Pardubická juniorka má po...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz