Jameer Nelson z Orlanda zakončuje, brání ho Kelly Olynyk z Bostonu.

Jameer Nelson z Orlanda zakončuje, brání ho Kelly Olynyk z Bostonu. | foto: AP

Boj ztrápených týmů vyhrálo Orlando. V NBA uspělo po deseti porážkách

• 24
Basketbalisté Orlanda ukončili v NBA hořkou sérii deseti porážek za sebou a dočkali se prvního vítězství v roce 2014. Jejich vzepětí odskákal podobně se soužící Boston, který na Floridě neuspěl po těsném triumfu domácích 93:91.

Výhru Orlanda zařídil dvěma trestnými hody deset vteřin před koncem Tobias Harris. Domácí si vzali oddechový čas, ale nedokázali ani vystřelit. Celtics prohráli pojedenácté z posledních 12 utkání. Trenér Magic Jacques Vaughn na hřišti protočil pouze sedm hráčů.

"Poslední útok zápasu ukázal, jak moc jsme si pomáhali v obraně. A o tom to celé je," řekl Harris, jenž v dresu Orlanda nastřílel 18 bodů. Jeho spoluhráč Arron Afflalo přidal 20 bodů a 13 doskoků. Boston vedl s 22 body Jeff Green.

Nejlepší tým Západní konference San Antonio v pohodě přehrál nejslabší mužstvo celé soutěže Milwaukee 110:82. V sestavě Spurs přitom chyběli Tony Parker, Danny Green, Matt Bonner a Tiago Splitter. Ale i tak se hned sedm hráčů San Antonia dostalo do dvouciferných čísel. Už v první čtvrtině domácí odskočili díky šňůře 15:0.

Kevin Durant s 30 body a devíti asistencemi dovedl Oklahomu k třetí výhře v řadě. Thunder na své palubovce porazili Sacramento 108:93. Kings ještě nikdy na hřišti Oklahomy nevyhráli, tentokrát jim k prolomení této série nestačilo ani 38 bodů Isiaha Thomase.

Hráči Los Angeles Lakers dokázali po měsíci zvítězit dvakrát v řadě. Lakers dobyli palubovku Toronta 112:106, ačkoli ještě ve třetí části prohrávali 56:73. Lakers do utkání nasadili už 21. rozdílnou základní sestavu v této sezoně. Poprvé se na hřišti při úvodním rozskoku objevil nováček Ryan Kelly, jenž se trenéru D´Antonimu odvděčil 17 body. Lakers k výhře dovedl náhradník Nick Young, jenž v poslední čtvrtině nastřílel 11 ze svých 29 bodů.

V posledním nedělním utkání si Phoenix poradil s Denverem 117:103. Suns v utkání ani jednou neprohrávali. Hráčem zápasu byl s 30 body Channing Frye z vítězného celku.