Eric Lockett (vpravo) z Nymburka v zápase s Ústím, brání ho Johan Haiblík.

Eric Lockett (vpravo) z Nymburka v zápase s Ústím, brání ho Johan Haiblík. | foto: David Šváb / ERA Basketball Nymburk

Nymburk se o výhru bál i proti Ústí, hosté přišli o naději v poslední čtvrtině

• 0
Nymburští basketbalisté se v domácí soutěži vrátili na vítěznou cestu a v dohrávce 2. kola porazili Ústí nad Labem 83:69. Úřadující šampioni zabrali po dvou porážkách za sebou, neuspěli v Lize mistrů a v předchozím ligovém duelu s Děčínem.

Oslabená Sluneta sváděla v Nymburce s domácími favority vyrovnaný souboj až po poslední čtvrtiny. Úvodní část hosté vyhráli 23:17, v poločase vedli o tři body a do závěrečné čtvrtiny vstupovali jen s bodovým mankem. Koncovku ale Nymburk ovládl 23:10 a další překvapení nedopustil.

Nymburk střelecky táhli Gerel Simmons a Sterling Gibbs, kteří dali po patnácti bodech. Eric Lockett k devíti bodům přidal deset doskoků a pět asistencí.

Středočeši ještě nemohou nasadit novou akvizici na rozehrávku Marka Klassena, zraněný Kamau Stokes jim již v tomto roce nepomůže.

Nejlepším střelcem zápasu byl hostující Kris Martin s 21 body. Jordan Callahan přispěl 14 body a sedmi asistencemi. Ústí, které dva dny před zápasem propustilo Stevena Haneyho a v úterý přišlo o zraněného Spencera Svejcara, prohrálo i potřetí v sezoně.