Rapper dostal za napadení lidí šest let. Nejste v akčním filmu, řekla soudkyně

  14:24aktualizováno  14:24
Za loňskou rvačku před klubem v centru města a napadení invalidy si devětadvacetiletý rapper Leo Beránek odpyká šest let ve věznici s ostrahou. Podle senátu Městského soudu v Praze se Beránek dopustil těžkého ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. Beránkovi advokáti se odvolali.

„Soud má za prokázané, že se obžalovaný jednání dopustil. Musel si být plně vědom toho, co mohl způsobit,“ zdůvodnila verdikt soudkyně Veronika Cukerová. 

Fotogalerie

Obviněného usvědčují například výpovědi svědků, anebo záznamy z bezpečnostních kamer.

„Trest považujeme za dostatečný. Obžalovaný by si měl uvědomit, že nežije ve virtuálním světě akčních filmů a podle toho napravit i své chování. Měl by projevit vděk i své rodině, která ho stále podporuje,“ uvedla také soudkyně Monika Cukerová.

Trest v zásadě odpovídá návrhu státní zástupkyně, ta pro Beránka, který za rappovou skladbu Boty získal i hudební anticenu Zlatý David, navrhovala pětiletý trest. „Jeho jednání mám za prokázané,“ uvedla žalobkyně Ladislava Čarvaš. Beránek musí také zaplatit více než 35 tisíc korun.

Obhajoba tvrdila, že ve věci útoku u klubu nešlo o trestný čin, jejich mandant prý jen hájil napadenou ženu, druhý skutek obžalovaný popíral. „Od malička jsem byl vychováván k tomu, že se ženy nebijí,“ hájil se také Leo Beránek, který deset let trénoval thajský box.

Noha mi vyjela

Prvního útoku se obviněný dopustil podle žaloby ráno 1. května 2018 před klubem v Rybné ulici na Starém Městě. Beránek, který měl v sobě několik míchaných drinků několikrát udeřil rukou, na což se napadený snažil reagovat.

Inkasoval však další rány rukou do hlavy. „Po nich poškozený padal k zemi do pokleku, načež ho obviněný kopl pravou nohou do dolní čelisti velkou intenzitou a tak, že obžalovaný padl na kamennou dlažbu s okamžitou ztrátou vědomí,“ uvedla státní zástupkyně Ladislava Čarvaš.

„Já za to opravdu, opravdu nemůžu, že mi noha po týhle kombinaci vyjede. Zlomit čelist jsem mu opravdu nechtěl,“ hájil se Leo Beránek. K dalšímu útoku došlo pět dní po incidentu u klubu na Lhotce v parku.

 Jeho terčem se tentokrát stal muž odkázaný na francouzské hole. „Kopl ho do levé strany v oblasti krku, čímž způsobil pád poškozeného na zem na beton, poté, co opět na lavičku usedl, ho minimálně jednou udeřil pěstí do hlavy,“ řekla žalobkyně.

„Nic takového se nestalo,“ zdůraznil Leo Beránek. Soudu tvrdil, že muže znal ze základní školy. Údajně si od něj i koupil drogy, po nichž měl zdravotní potíže. Podle jedné ze svědkyň to na Lhotce tehdy vypadalo jako z akčního filmu.

Výtržnosti v klubech

„Má snížený práh spouštění agresivního jednání,“ uvedli v expertíze mimo jiné znalci psycholog a psychiatr. Soudní lékař upozornil, že kopanec před klubem mohl muže vážně ohrozit na zdraví. Pro Beránka nešlo o první střet s paragrafy trestního zákona.

Soudkyně citovala dva předchozí rozsudky za výtržnictví. Muž, který vystupoval například v show Hotel Paradise, poté, co dostal zmíněnou anticenu, v kluby Roxy rozbil ocenění, urážel hosty a poplival moderátora.

Incident měl také v klubu Chmelnice, kde se dostal do střetu s hostem i policistou.

Autor:
  • Nejčtenější

Slavia - Barcelona 1:2, parádní výkon na bod nestačil, rozhodl vlastní gól

Slávističtí fotbalisté svedli vyrovnaný boj se slavnou Barcelonou, s fanatickým publikem v zádech v Edenu proti...

Část Pirátů chce sesadit Michálka. Nerezignuje. Jsem tvrdý, přiznal

Mezi Piráty to vře. Část členů strany chce odvolání místopředsedy a šéfa poslanců Jakuba Michálka. Vadí jim jeho...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Teplice - Sparta 1:1, hosté vedli, domácí srovnali minutu před koncem

Třináctý zápas, osmá ztráta. Sparťanští fotbalisté pokračují v klopýtání fotbalovým podzimem. V 13. kole Fortuna ligy...

Lehla si v Černošicích na koleje. Vlak už nedobrzdil, provoz byl zastaven

V Černošicích u Prahy přejel v sobotu vlak ženu, která si lehla do kolejiště. Nehodu nepřežila, šlo pravděpodobně o...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Rozhádaní muži na Florenci hodili kamenem, zranili ženu a dítě v kočárku

Zranění dvouleté holčičky u autobusové zastávky Praha-Florenc vyšetřují policisté. Podle svědků ji zasáhl kámen, který...

Lidé budou smět dva víkendy do Jeleního příkopu, který Hrad uzavřel

Pražský hrad u příležitosti oslav státních svátků otevře veřejnosti na dva podzimní víkendy Jelení příkop, který je...

Chtěl jsem se jen projet, řekl policii muž, který zkratoval vlak tyčí

Pražská policie vypátrala muže, který v polovině srpna vyřadil z provozu vlak na Masarykově nádraží. Na elektrické...

V metru Luka hořel nápojový automat, soupravy stanicí jen projížděly

Ve stanici metra Luka na lince B ráno hořel nápojový automat. Zasahovali hasiči. Stanice byla asi hodinu a půl...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.

Najdete na iDNES.cz