Praha nabízí podnikatelům z metropole finanční vouchery

  18:00aktualizováno  19:35
Pražský magistrát podpoří začínající podnikatele celkem 480 miliony korun v rámci projektu Pražský voucher. Peníze jsou určeny hlavně malým a středním podnikům, další kolo příjmu žádostí odstartuje už v říjnu.

Pražská radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková a ředitel odboru projektového řízení pražského magistrátu Jan Dobrovský hovoří o projektu Pražský voucher. (5. září 2018) | foto: Magistrát hl. m. Prahy

Praha představila projekt na tiskové konferenci, které se zúčastnila radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková. Na navazující odborné konferenci se v panelové diskusi na téma podpory malých a středních firem setkali rektor ČVUT Vojtěch Petráček, viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář, šéf CzechTrade Radomil Doležal, výkonný předseda Asociace komunikačních agentur Marek Hlavica, koučka EMCC Czech Republic Lenka Mrázová nebo Karel Havlíček z Asociace malých a středních podniků. iDNES.cz konferenci vysílal živě.

Předností Pražského voucheru je dostupnost, pravděpodobnost získání financí je vyšší než v jiných dotačních či grantových programech pro podnikatele. Dotace navíc pokrývá až 85 procent nákladů. Byrokracie spojená s žádostí je minimální – stačí elektronicky vyplnit několik krátkých formulářů.

Druhé kolo výzev na příjem žádostí odstartuje v říjnu, uveřejněny budou na prazskyvoucher.cz. „S největší pravděpodobností půjde o poslední vlnu výzev. Zájem žadatelů byl totiž v prvním kole až nečekaně veliký. Očekáváme, že zbývající finanční prostředky v druhém kole rozdáme. Podnikatelům doporučuji neotálet,“ řekl ředitel odboru projektového řízení magistrátu Jan Dobrovský.

Žádat o podporu mohou malé a střední podniky zaměstnávající méně než 250 lidí a s obratem nepřesahujícím 50 milionů eur ročně. Další podmínkou je sídlo v hlavním městě.

„Podpora jde do oblastí, které podnikatelé často opomíjejí. Rozhodujícími faktory rozvoje a úspěchu podniku jsou také inovační aktivity, propagace v moderním střihu, rozvoj vlastních zkušeností, získání zahraničního know-how a investorů či účast na zahraničních veletrzích. To vše nabízí Pražský voucher,“ popsala Irena Ropková.

Jednou z podporovaných oblastí je tvorba reklamy. „Je skvělé, že se dostalo podpory i na marketing a komunikaci. Všichni se shodují, že právě tohle je slabina řady podnikatelských projektů. Podpora profesionálních marketérů může malým a středním podnikům překonat hranici, ke které dnes jen vzhlížejí,“ říká výkonný předseda Asociace komunikačních agentur AKA Marek Hlavica.

Pražský voucher je spolufinancován z evropských fondů. Podpora má formu zpětně proplácených dotací a pohybuje se od 75 tisíc do dvou milionů korun na projekt v závislosti na rozpočtu projektu. Povinností žadatele je spolufinancování ve výši 15-25 procent u projektů do 500 tisíc korun a 50 procent u projektů nad 500 tisíc korun.

Autor:

Nejčtenější

Sparta - Bohemians 1:0, pískot po výhře, rozhodla penalta v nastavení

Adam Hložek ze Sparty (vlevo) sleduje, zda si Vladislav Ljovin z Bohemians v...

Sparťanští fotbalisté zahájili jarní část sezony vítězstvím 1:0, po kterém publikum na hráče pískalo a vyhánělo trenéra...

Sparta se dohodla s Che-nanem, Dočkal míří do Číny ukončit kontrakt

3:0! Sparťanský záložník Bořek Dočkal mohutně oslavuje závěrečný gól 281....

Fotbalová Sparta zásadně pokročila k angažování Bořka Dočkala. Překonala nejsložitější překážku, definitivně se...

Školačky zbily kvůli údajné pomluvě spolužačku, kopaly ji do hlavy

Kyberšikana

Mladoboleslavská policie vyšetřuje jednání dvou dívek ze základní školy, které zbily spolužačku. Když upadla na zem,...

Slavia - Genk 0:0, tyče i spousta šancí, domácí ale gól nedali

TVRDÝ STŘET. Brankář Genku Danny Vukovic se pokouší vyboxovat míč ve vzdušném...

Mnoho příležitostí měli fotbalisté Slavie v úvodním utkání play off Evropské ligy proti Genku, jenže ani jednu...

Pro kvalitní čokoládu či kazeťák museli lidé do Tuzexu. Bony nabízela mafie

V Tuzexu u budovy Transgas (na snímku pohled z tehdejší třídy Lidových milicí,...

Dlouhé fronty před obchody, kolem kterých se nenápadně pohybovali překupníci neboli veksláci. Ti nabízeli bony neboli...

Další z rubriky

Začala demolice Transgasu na Vinohradech, budova je ale na prodej

Na pražských Vinohradech začala plánovaná demolice souboru budov Transgas. (15....

V pátek začala plánovaná demolice souboru budov Transgas na Vinohradské třídě v Praze. Jeden z menších objektů začal...

Nehoda sedmi aut uzavřela dálnici D10, jeden člověk se zranil

Ilustrační snímek

Dálnice D10 byla na dvou místech na Mladoboleslavsku uzavřena. Na 46. kilometru ve směru na Prahu havarovalo sedm...

Pražské kanalizace dostaly pokutu kvůli odkališti v Drastech

Jak si čistírna stojí co do kvality vyčištěné vody? Vyhovuje čtyřem z pěti...

Česká inspekce životního prostředí pokutovala společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK), která podle ní neměla...

Najdete na iDNES.cz