Dálniční křižovatku u Prahy ochromí oprava, v sobotu začínají práce na D1

  17:44aktualizováno  17:44
Rekonstrukce dálnice D1 dosáhla až na práh hlavního města. Od soboty začnou přípravné práce kolem křížení s Pražským okruhem. Rekonstrukce vozovky potrvá do konce května. Oprava má šest etap.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Jaroslav ŠnajdrMAFRA

Stavbaři opraví povrch dálnice zhruba mezi 12. a 9. kilometrem ve směru na Prahu a v úseku mezi 16. do 12. kilometrem obnoví vodorovné dopravní značení a opraví přejezdy ve středním dělicím pásu.

V sobotu a neděli bude kvůli instalaci dopravního opatření vedena doprava ve směru na Prahu dvěma jízdními pruhy, odbočení na kolektor a Pražský okruh má být jedním pruhem. Podle intenzity dopravy bude provoz na Prahu zhruba na hodinu dále omezen na jeden pruh.

„Práce byly rozděleny do 6 navazujících etap dle postupu prací tak, aby byl v místě maximálně možně zachován provoz. Každopádně práce se neobejdou bez dopravního opatření v místě, které zaručí dostatečný a bezpečný prostor pro provedení prací a bezpečnost pracovníků. Proto bychom chtěli požádat všechny řidiče o dodržování stanovených rychlostí,“ sdělila mluvčí stavební firmy Eurovia CS Iveta Štočková.

Od pondělí do čtvrtka je plánována oprava rychlého a část prostředního pruhu mezi 12. a 11. kilometrem ve směru na Prahu. Doprava bude vedena dvěma jízdními pruhy v odstavném pruhu ve směru na Prahu a jedním odbočovacím k Pražskému okruhu.

Dále přijde na řadu rekonstrukce části prostředního a pravého jízdního pruhu v tomtéž úseku. Od 19. do 22. dubna bude doprava vedena levým jízdním pruhem na Prahu a jedním pravým jízdním pruhem ke kolektoru a Pražskému okruhu.

Ve stejném období bude omezen i směr na Brno. Od 19. dubna odpoledne do následujícího dne odpoledne mezi 8. a 12. kilometrem bude provoz na Brno veden dvěma jízdními pruhy. Od 20. dubna odpoledne do 23. dubna večer bude provoz tamtéž stažen kvůli osazování dočasných svodidel do jednoho pruhu.

Mezi 23. a 26. dubnem je plánována oprava odstavného pruhu mezi 12. a 10. kilometrem na Prahu. Doprava bude vedena dvěma jízdními pruhy, třetí se připojí od kilometru 9,6 od Pražského okruhu. Od 27. do 30. dubna se bude opravovat připojovací pruh z Pražského okruhu mezi 10. a 9. kilometrem. Řidiči budou jezdit ve stejném režimu jako v předchozí etapě. Navíc bude uzavřen nájezd z Pražského okruhu a ze silnice II/101 od Říčan a Jesenice na D1 ve směru na Prahu. Objízdná trasa povede přes exit 15.

Od 1. do 14. května přijde na řadu oprava obou jízdních pruhů mezi 12. a 9. kilometrem. Doprava bude vedena dvěma jízdními pruhy, třetí se připojí od kilometru 9,6 ve směru od Pražského okruhu. Do 20. května je pak plánována oprava připojovacího pruhu z Pražského okruhu a z čerpací stanice Shell mezi 10. a 9. kilometrem. Doprava bude vedena ve směru na Prahu stejně jako v předchozí etapě.

Dálnici D1 před Prahou stavbaři opravovali také loni v létě, jde o jeden z nezatíženějších úseků české dálniční sítě.

Autoři: ,

Nejčtenější

Žena odešla na jógu a už se nevrátila, v Šáreckém údolí ji našli mrtvou

V Šáreckém údolí v Praze našli mrtvolu ženy ze Žižkova

V Šáreckém údolí v Praze našli odpoledne policisté mrtvolu ženy ze Žižkova, která byla od neděle pohřešovaná. Odjela...

Pětiletou Sofii vypátrali policisté na vídeňském letišti, únosce zadrželi

Ilustrační snímek

Pětiletou dívku, kterou v úterý unesli v Praze, policisté vypátrali. Dívka je zdravá a v pořádku. Policisté ji našli s...

Je neskutečný podrazák, zaútočil Pirát Ferjenčík na šéfa TOP 09 Pospíšila

Mikuláš Ferjenčík při vystoupení v Poslanecké sněmovně (30. října 2018)

Na lídra TOP 09 Jiřího Pospíšila zaútočil ostře poslanec za Piráty Mikuláš Ferjenčík. „Největší a řekl bych že jediný...

Jágr svítil jako před 20 lety. To sólo jsem předvedl pro kritiky, culil se

Jaromír Jágr oslavuje gól za Kladno v baráži proti Chomutovu.

Z hustého plnovousu, na bradce bělavém, mu stékal pot. V hokejové výstroji vypadal jako hřmotný vikingský bojovník, ale...

Chomutov v problémech, Jágr trefil Kladnu výhru. Pardubice také slaví

Jaromír Jágr se spoluhráči z Kladna slaví vítězství v baráži.

Kladno díky dvěma brankám Jaromíra Jágra porazilo v 7. kole baráže Chomutov 3:1 a odskočilo mu v tabulce o hokejovou...

Další z rubriky

Do sloupku u trati nabourala autem nezletilá s kamarádkou, byly opilé

Dvě podnapilé mladistvé dívky v autě nabouraly do betonového sloupku v...

Středočeští policisté vyjeli brzy ráno k nehodě v Kralupech nad Vltavou. Zjistili, že do betonového sloupku nabourala...

Sběratelka zachraňuje staré kočárky, ten nejstarší ukovali kováři

Většinu kočárků, které Andrea Švarcová Fořtová nyní vystavuje v Muzeu Nové...

Andrea Švarcová Fořtová sbírá od roku 2007 kočárky. „Mám jich doma kolem sto padesáti. Velkých i dětských,“ říká...

Motorkář se na Příbramsku srazil s autem, na místě zemřel

Na Příbramsku se v pátek dopoledne srazil motorkář s autem (19. dubna 2019).

Vážná nehoda se dopoledne stala u obce Drásov na Příbramsku. Motorkář se tu srazil s osobním automobilem, svým zraněním...

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na iDNES.cz