Diskuse k článku

Petici za dostavbu dálnice D1 u Přerova už podepsaly tisíce lidí

Petici za dostavbu chybějící části dálnice D1 z Říkovic do Lipníku nad Bečvou podepsalo už zhruba patnáct procent obyvatel Přerova. Městu by totiž výrazně zlepšila dopravní situaci, která je už roky kritická, na jinak připravenou dostavbu ale nejsou peníze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

prasák

mačák

Tady čtu, že náměstek hejtmana snad odkýval seznam staveb bez dokončení D1. Tak to by bylo tak na demisi.  

http://olomouc.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A110111_1512917_olomouc-zpravy_sot

0/0
15.3.2011 20:53

prasák

sliby ODS

Je třeba připomenout, že ODS slibovala dokončení tohoto úseku jako samozřejmost ve volebním programu 2006 do roku 2010. Stavba byla připravena k zahájení již v červnu 2010, pak odsunuta na 2012 a nakonec  neuvěřitelně na rok 2025. Stavba D1 u přerova má přitom zpoždění už nyní několik let. Je to dálnice evropského významu, součást transevropského dálničního koridoru a její výstavba zachrání především přerov a výrazně ulehčí všem obcím kolem R46, která je zrůdně vystavěna místy doslova pod okny domů (zejména v prostějově, kde je její brutální vedení přes město raritou možná středoevropskou)  a je v současné době užívána neuvěřitelně jako součást transevropského dálničního koridoru. Bárta jenom přihrál peníze na jiné staby (předpokládám v čechách) pod směšnou záminkou, že D1 se přeprojektuje, aby byla levnější (jestli možná ani ne o půl miliardy, že škrtnou dva nájezdy). Pevně věřím, že bárta nezpůsobí odsunutí této připravené stavby, v opačném případě padnou ihned žaloby na hluk z R46.

0/0
15.3.2011 19:46

Jan Pavelka

Je smutné, že primátor

svou minulou laxnost k výstavbě dálnice teď tak populisticky nabízí formou petice. Na jedné straně je špatná doprava v Přerově a na druhé straně je alibismus neschopné radnice, která se teď schovává za podpisy obyvatel města... Když se občané v petici před lety bouřili proti výstavbě Penny Marketu, tak to radnici vůbec nezajímalo a petice pro ně byla jen cár papíru... To by si měly uvědomit všechny ovečky, než to Jirkovi podepíšou...

0/0
15.3.2011 18:20

nemorose

Re: Je smutné, že primátor

na nějaké silnice nebyl čas, bylo třeby stavět jinde a něco jiného, třeba bazének, či co...

0/0
15.3.2011 23:59

Najdete na iDNES.cz