Diskuse k článku

Majitelé chtějí zbourat unikátní bývalou Neherovu továrnu v Prostějově

Tři vietnamští majitelé koupili prostějovský dům Dona, který chtějí nechat srovnat se zemí. Už mají demoliční výměr, takže jim v tom nic nebrání. Budova není v památkové zóně, ani kulturní památkou. Vedení radnice to však chce rychle napravit a jeden ze symbolů meziválečného rozmachu města zachránit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bull001@seznam.cz

Co vím, tak tam chtějí tržnici.

Nějak nechápu jejich asijské myšlení, protože určitě bude lepší Donu přestavět na vícepatrovou tržnici, než ji zbourat a postavit plátěné stánky. Asi by bylo rozumné Vietnamce poslat zpět do Vietnamu ;-)

0/0
16.3.2011 15:28

Tereza0020

Ať nám nechaj Donu a celej Prostějov

To je v kelu ty větnamci nás rodilí Prostějováky za chvíly vyštvou a už nám i bourají Donu no to jsme to dopracovaly jim nestačí že se už kvůly nim nehodí do Prostějovského města ani chodit protože jsou na každém rohu rozvalení když to nejsou hadry tak je to restaurace nebo dělaj různé ´´ nehty a masáže,, nebo si už i u nás otevřely večerku katastrofa za chvíly už se naše město nebude jmenovat Prostějov ale Větnamov protože jsou všude i v té Doně dole. A normální Prostějovští podnikatelé krachují protože jsou ve strátách ale Větnamcum se furt dude dařit at si jdou podnikat k sobě do Větnamu a Čechy laskavě nechaj čechům!

0/0
15.3.2011 18:53

filouš

hrůza

Copak asi naši spoluobčané udělají s Donou.Postaví gigantickou pěstírnu konopí nebo výrobnu pančovaných cigaret.Povolit demoliční výměr je čiré šílenství.

0/0
15.3.2011 10:55

MNPV

Než se město rozhoupe,

nevím co na tom nechápete, město objekt prodalo před cca dvaceti lety, bez omezení. Celou dobu je objekt nevyužitý, a teď až majitelé chtějí situaci řešit, tak se město probudilo? Pokud chtěli úředníci s domem disponovat, neměli ho prodávat a ne shrábnout desítky milionů a diktovat jak naloží majitel se svým majetkem. Kde to jsme?

0/0
13.3.2011 12:24

Sidonie_11

Než se město rozhoupe,

tak už to bude srovnaný se zemí... :-/ Nechápu, jak mohli vydat povolení ke sbourání! ;-O

0/0
13.3.2011 12:06

chrobaktruhlik

když

nepovolí zbourání tak to vyřeší stejně jak v Brně

0/0
12.3.2011 20:16

MNPV

Unikátní stavba...

On bude asi velký problém, že bourat a stavět budou Vietnamci. Většina lidí je přesvědčena, že patří na tržnici, a v době krize a nezaměstnanosti v takovém rozsahu investovat to prostě neskousnou.

0/0
12.3.2011 19:45

CaptainTrips(2)

Unikatni stavba...

Co je na ni unikatni... A kdyz uz by byly nastartovany stroje, tak bych k tomu pridal jeste Prior.

0/0
12.3.2011 19:35

MNPV

Město Prostějov

 tuším prodalo objekt v dražbě a samozřejmě o tom, že by mohl být památkově chráněný nebyla řeč.  Téměř dvacet roků je mimo přízemí budova prázdná. Volných bytů je v tomto regionu dost, možná chybí levné malometrážní byty, což by měla být starost města.Pokud město mělo pro objekt využití, neměli ho prodávat. Jinak navrhované řešení, přebudovat stavbu na byty by bylo tak nákladné, že by investici nezaplatili případní nájemníci ani za tisíc let. To může napadnout opravdu jen úředníka. Mají-li zájem o staré nefunkční budovy mají šanci zakonzervovat  celý areál OP.

0/0
12.3.2011 19:30

Baky

A v Prostějově nemají samosprávnou část radnice?

Nebo proč se spoléhají na úřednické vši?

0/0
12.3.2011 18:12

Najdete na iDNES.cz