Diskuse k článku

Kvůli zateplování fasády žili studenti na kolejích měsíc jako v kobce

Stovky vysokoškoláků přebývaly na kolejích v centru Olomouce kvůli zateplování fasády budovy zhruba měsíc v celodenním přítmí. Podle právníka sice mají právo na slevu, škola jim ji ale sama nenabídne, a je jen na studentech, zda na tuto informaci přijdou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

krobotak

špatný přístup

Přesně tak, nejde tu o pohodlí ale o princip. Dělnické práce měly být hotové už na konci srpna a je konec října a stále se pracuje...teda občas, většinou kouří a melou pantem a práce žádná. Ono není příjemné, když vám tam celý den vrtají, všude je prach a špína, přítmí a bahno od neustále projíždějících dodávek. Nehledě na to, že zkřivili zábradlí, prostě do něj jeden naboural a odjel, jako by se nechumelilo.

Pro pana "LukassssP": vzhledem k tomu, že ty koleje nejsou z nejlevnějších by to byla už drzost. Za lůžko v buňce platím nějakých 2500, je to v podstatě 1+1 a kuchyň je předělaná na další lůžkáč. Takže za pokoj 1+1 mají přes 10 000. Najděte mi někoho, kdo by tohle dal za panelákový byt o stejné velikosti! Ale to je jiná věc, nechci si tu stěžovat, jen jak se tu pan ohlížel zdražením za zateplení....

Takže závěr je jasný: práce jsou OK ale ne, pokud mají takovéhle zpoždění

0/0
30.10.2011 11:51

LukassssP

Re: špatný přístup

Taky jsem zateploval panelák a taky jsem bydlel několik let na kolejích. Zpoždění je bohužel nepříjemné, ale správný investor by si to měl ošetřit ve smlouvě formou penále za nedodržení termínu. Co mě spíš zaráží, je Váš pláč nad výší kolejného. Nechápu, proč nejdete bydlet do podnájmu. Např. jen zde: http://www.sreality.cz/search?category_type_cb=2&category_main_cb=1&price_min=&price_max=&region=Olomouc&distance=0&usable_area-min=&usable_area-max=&floor_number-min=&floor_number-max=&age=0&extension=0&sort=0&perPage=10&hideRegions=0&discount=-1 máte 550 nájmů jen v Olomouci. Pokud se Vám cena na kolejích zdá vysoká, tak běžte jinam.;-)

0/0
30.10.2011 18:23

krobotak

Re: špatný přístup

Ne, moje "remcání" nad výšší kolejného tu bylo z jiného důvodu :-) a to toho, že pokud by si chtěla škola později účtovat "vyšší nájemné" kvůli zateplení, tak by musela slevnit jinde :-) Privát mě vyjde levněji ale přesto radši zůstanu na koleji. Prostě to bylo myšleno trošku jinak, než jste to možná mohl pochopit ;-)

0/0
30.10.2011 20:27

LukassssP

To je nářez

Místo toho, aby byla studentka ráda, že má zateplené koleje, tak bude vyskakovat, že chce slevu kvůli snížení komfortu v průběhu zateplení. Vyčúranost některých lidí nezná mezí. Studentce bych samozřejmě slevu poskytnul na jeden měsíc v průběhu výstavby, na druhou stranu bych jí zvedl nájem po zbytek studia díky zvýšenému komfortu, který jí zateplení přineslo. :-)

0/0
27.10.2011 18:50

Inginka

Re: To je nářez

A víte, že dělníci 2x promeškali termín, do kdy měly být koleje hotové? Viděl jste je denně jak v pracovní době sedí před budovou, kouří a povídají si? Jak po sobě řvou, že maká jeden člověk a ostatní nic nedělají? Jak obtěžovali studentky nevhodnými řečmi? Jak si museli všichni dávat neustále pozor aby si někde nenechali něco cenného? Slyšela jsem dokonce, že min. jeden pokoj byl dokonce vykradený. Víte o tomhle všem? Nejspíš ne, jinak byste mluvil jinak.

0/0
27.10.2011 20:07

Bitterfeel

Re: To je nářez

Možná kdyby článek nebyl o studentce, která má nepohodlí kvůli zataženým žaluzkám, ale o tom, že jak stavební firma prodlužuje realizaci a ještě její zaměstnanci dělají problémy, tak by se na to dalo adekvátně reagovat. Takhle se nedá reagovat na nic jen na tu požadovanou slevu.

0/0
28.10.2011 8:54

torong

Re: To je nářez

A víte, že studenti už stačili několik fasád poničit např. sprejem na boty, vylitou kávou, pošlapat je když lezli do pokojů přes okno, ohnout hromosvody a dokonce vytrhnout jedny dveře? Voni maj studenti zase docela úctu k práci druhých... dřív bylo terno se na koleje vůbec dostatRv

0/0
28.10.2011 22:18

Krak

Re: To je nářez

Myslíš, že se zatepluje aby se studentům zvedl komfort nebo aby provozovatel snížil náklady na vytápění? :-/

0/0
9.11.2011 2:21

Bitterfeel

Nepochopím

Já tomu taky nerozumím. Tak snad, když to má firma udělat, tak musí ti lidi na tom lešení pracovat. Přesně tak to probíhalo i na brněnských kolejích a nikdo se nad tím nepozastavoval. Voni taky nemakali od svítání do setmění. Takže odpoledne se dalo normálně žaluzky vytáhnout, když šli chlapi domů.

A je snad jasný, že si budu dávat bacha, že mám zavřený okno když jdu pryč. To s tím upozorňováním je jak kdyby každej dělník na lešení byl automaticky zloděj. Rv

0/0
27.10.2011 18:22

Ch3sss

Re: Nepochopím

Ale makali, makli tu od 6 od rána do 22:00 a to i o víkendy a státní svátky, takže když člověk zůstal na kolejích, aby si odpočinul, tak už od časnýho rána bylo slyšet vrtačky.

0/0
9.11.2011 1:33

Corsini

Haby sa nepokakáli...

8-o

0/0
27.10.2011 18:01

tomas__marny

?

To jsem nějak nepobral. Firma postavila lešení a zateplovala. Kdo chtěl, tak si zatáhl žaluzie. Tečka. Jak se práce na této budově liší od jiných? To se bude psát o každé opravě domu? Když nám dělali fasádu, tak také po lešení chodili zedníci. Nepříjemné, ale jak jinak to udělat. A to jsem si myslel, že okurková sezóna je jen přes léto.

0/0
27.10.2011 16:35

Najdete na iDNES.cz