Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sony Ericsson S700 - mobil nebo fotoaparát? (dojmy)

Pravděpodobně nejlepší displej současnosti mezi mobily pro GSM bude mít Sony Ericsson S700. Stylový mobil s megapixelovým fotoaparátem by se měl začít prodávat na podzim.

Japonské "mobilní" manýry v Evropě. To je Sony Ericsson S700. Díky Samsungu a LG jsme si již zvykli na předělávky korejských telefonů standardu CDMA pro evropské sítě GSM. Nyní je v podobě Sony Ericssonu S700 příležitost ochutnat pro změnu japonské mobily přímo v Evropě. Japonsko i Jižní Korea, ač s rozdílnými standardy, mají před Evropou v mobilních komunikacích náskok. To, co se v Evropě objeví jako novinka, je na tamních trzích již hezkou chvíli v prodeji. 

Dobrým příkladem je právě i nejnovější Sony Ericsson, který odpovídá zhruba rok starému japonskému modelu SO505i. Mezi tím se ale již v Japonsku prodává novější model SO505iS, který má dvoumegapixelový fotoaparát (fotografie obou japonských modelů najdete zde). S ohledem na to, že evropská verze S700 se začne prodávat až na podzim, můžete si snadno udělat obrázek, jak daleko za Japonskem v Evropě jsme. Jsme pozadu minimálně o jednu a půl generaci.

 Sony Ericsson S700 Sony Ericsson S700

S tím ale nic nenaděláme, takže se pojďme pokochat jedním z prvních funkčních vzorků Sony Ericssonu S700. Telefon jsme si mohli krátce vyzkoušet na veletrhu CeBIT, a to stranou ruchu v místnosti pro novináře. Přímo na stánku bychom telefon vyfotografovali jen stěží. Výrobce ukazoval jediný kus, který byl neustále v obležení davu návštěvníků.

 Sony Ericsson S700 Sony Ericsson S700 

Sony Ericsson S700 je pořádný kus. Jeho rozměry (107,5 x 49 x 24,5 milimetrů) jsou hodně nad běžným průměrem a to samé platí o hmotnosti 134 gramů, kterou se dnes chlubí jen některé chytré mobily. Na druhou stranu, je to zhruba stejně, kolik má Nokia 3310. Díky poměrně velkým rozměrům je klávesnice telefonu velmi pohodlná. Sony Ericsson u tohoto modelu klade největší důraz na fotoaparát. Proto také telefon v zavřeném stavu vypadá spíš jako přístroj pro fotografování než jako mobil. Ač je objektiv poměrně malý, tak je zakomponován do velkého okruží, které má připomínat právě solidní digitální fotoaparát.

 Sony Ericsson S700 Sony Ericsson S700

Telefon se v při fotografování v zavřeném stavu drží na šířku, tedy opět jako běžný "digitál". Spoušť je na vrchní straně telefonu, na zadní je pak obrovský displej špičkové kvality. Displej je samozřejmě aktivní, umí zobrazit 260 000 barev a má rozlišení 240 x 320 obrazových bodů. S přehledem se jedná o nejlepší displej, jaký jsme u mobilu pro GSM kdy viděli. To platí jak pro grafiku menu, tak pro obrázky a také pro obraz z hledáčku fotoaparátu. Pokud je telefon otevřený, tak s ním lze fotografovat i v běžné pozici na výšku. Obraz na displeji se automaticky překlopí.

 Sony Ericsson S700

Sony Ericsson S700

Kvalita fotografií by měla být již velmi slušná. Výrobce na stánku měl několik vytisknutých fotografií ve formátu 10 x 15 cm a nutno podotknout, že kvalita již stačí na běžnou archivaci snímku z dovolené. Samozřejmě že se nevyrovná kvalitě snímků z dnes nejlevnějších značkových digitálů s minimálně dvojnásobným rozlišením, ale běžný digitál zase neumí telefonovat. Zde platí, že kdo chce kvalitní fotky pořizované v různých režimech, koupí si samotný fotoaparát, pro příležitostnou fotografii mu ale bohatě vystačí mobil, který bude mít pravděpodobně téměř vždy u sebe. To o samotném fotoaparátu platit asi nebude. Fotografie pořízené japonskými mobily s dvoumegapixelovým fotoaparátem s autofokusem se pak vyrovnají fotografiím z nejlevnějších digitálů. Výrobci samotných fotoaparátů by s tímto trendem měli počítat, za dva tři roky by totiž taky nemuseli v základní třídě mít co prodávat. Trend jasně směřuje k přesunu jednoduchým fotoaparátů do mobilů, ať se to někomu líbí, či nikoliv.

Sony Ericsson S700 Sony Ericsson S700

Ale zpátky k Sony Ericssonu S700. Pokud vás zajímá, jak vypadá menu telefonu a jak se s mobilem pracuje, tak vězte, že nás to zajímá také. Testovaný vzorek byl totiž velmi syrový a vlastně uměl jen fotografovat. Funkční klávesy pod displejem nebyly popsané a zobrazit šlo jen hlavní menu a i to jen s velkými obtížemi. Funční pak byl ještě prohlížeč obrázků. To je asi také důvod, proč se tento telefon bude prodávat až na podzim. Asi nejkontroverznější položkou bude cena telefonu. Sony Ericsson tvrdí, že cena bude zhruba stejná jako u modelu P900, tedy asi 24 000 Kč včetně daně. To je opravdu hodně a konkurence s megapixelovým fotoaparátem bude mnohem levnější, v některých případech až o 10 000 Kč. Nyní nelze hodnotit, jestli bude fotoaparát S700 o tolik lepší, než konkurenční megapixelové fotoaparáty v mobilech. Cenový rozdíl je ale  příliš velký absolutně. Další technické parametry Sony Ericssonu S700 najdete v tomto článku

 Sony Ericsson S700 Sony Ericsson S700

Sony Ericsson S700 Sony Ericsson S700

Autor:
  • Nejčtenější

Chtěla si vyfotit selfie s parní lokomotivou. Bylo její poslední

7. června 2024  7:02

Selfie s projíždějící parní lokomotivou stálo mladou ženu z Mexika život. Na sociálních sítích...

Výrobci si nařízení Unie vyložili po svém. A zákazníky to stojí peníze

8. června 2024

Premium Výrobci mobilních telefonů v uplynulých letech odstranili z balení s přístroji nabíjecí adaptéry....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Tak levný supersmartphone jinde nepořídíte. Test Motoroly Edge 50 Ultra

9. června 2024

Modely s přívlastkem Ultra jsou většinou záležitostí té nejvyšší cenové kategorie. Ne však u...

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Seberu vám iPhony a zavřu je do klece. Elon Musk se opřel do Applu

11. června 2024  11:34

Krátce po odhalení nové umělé inteligence určené pro zařízení Applu se na sociální síti X ohradil...

Umělá inteligence táhne. Nové samsungy jsou hit

14. června 2024  7:02

Samsung začátkem letošního roku představil novou generaci svých smartphonů, které využívají umělou...

O jednostranné změně tarifu musí operátor informovat. Včas a srozumitelně

14. června 2024

V souvislosti s již probíhajícími či v nejbližší době chystanými změnami některých tarifů u...

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

Skvěle vybavená střední třída atakuje top modely. V akci se slevou a dárky

13. června 2024

Honor představil v Paříži nový model 200 Pro. Telefon patří v hierarchii značky do střední třídy,...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Za srážku vlaků únava nemohla, ukázalo šetření. Strojvůdce si chybu uvědomil

Strojvedoucí havarovaného rychlíku RegioJet, v kterém minulý týden zemřeli v Pardubicích čtyři lidé, si těsně před...