Sony Ericsson J300i – stylová novinka s velkým uchem

aktualizováno 
Pohledný low-end Sony Ericssonu, model J300i, nepřehlédnete. Má velké ucho, barevné kryty a zajímavý tvar. Výbava telefonu odpovídá ceně přístroje, drobný příplatek si výrobce účtuje za vyhraněný styl.
Sony Ericsson J300i

Sony Ericsson J300i

Sony Ericsson nepatřil mezi výrobce s bohatým portfoliem telefonů low-endové kategorie. Dlouhou dobu na našem trhu nabízel jen dva levnější modely, T100/105 a T230. Oba mají již několik křížků na krku a tak se jen stěží dnes mohou měřit s konkurenčními telefony své kategorie.

Nyní, zdá se, se Sony Ericsson rozhodl opět výrazněji vstoupit do kategorie low-endů a představil hned několik nových modelů. První z nich, model T290 se již na našem trhu prodává. Další model J200 se u nás asi vůbec prodávat nebude a tak nám zbývá nejnovější low-end Sony Ericssonu, model J300. Ten byl představen minulý týden a výrobce jej zařadil mezi prémiové modely své nejnižší řady.

   

Sony Ericsson J300 nebude úplně levný telefon, jeho předpokládaná cena je stanovena na 4 000 Kč, což jej řadí na pomezí low-endové a střední třídy. Podle výrobce se jedná o stylový mobil, hlavní důraz je kladen na design.

Novinka se ostatním modelům výrobce sice podobá, ale nejblíže má k véčku Z200. S tím má podobnou anténu, která tvoří na vrchu telefonu velké poutko. Při návrhu telefonu se ale výrobce pravděpodobně nejvíce inspiroval u svého modelu Premini, určenému pro japonský trh. I tento telefon má anténu stylizovanou do velkého poutka na vrchu přístroje.

 

Nový Sony Ericsson J300 umožňuje snadné přizpůsobení stylu majitele, jelikož má výměnné kryty Style-up. Na výběr jsou kryty ve třech barevných provedeních: černé, bílé a růžové. V budoucnu jistě budou k dispozici i kryty v jiných barevných kombinacích. Kryty drží na telefonu velmi dobře, zadní je jištěn pojistkou ve spodní části telefonu. Novinka je poměrně malá a lehká, hmotnost ale výrobce neudává, jedná se jen o náš subjektivní dojem. Rozměry telefonu jsou 99,1 x 42,6 x 18,2 milimetru.

 

Pochválit můžeme i klávesnici. Jednotlivá tlačítka jsou dostatečně velká a i jejich stisk je přesný. Výhrady nemáme ani ke zpracování telefonu. Použité materiály ale nejsou tak kvalitní, jako třeba u telefonů Panasonic ve stejné třídě.

 

Novinka J300 má, oproti modelu T290, displej s větším rozlišením. Displej nového low-endového Sony Ericssonu má rozlišení 128 x 128 obrazových bodů a dokáže zobrazit 65 000 barev. Zobrazovací schopnosti displeje jsou na slušné úrovni, odpovídají kategorii, kam telefon patří. 

 

Ačkoliv telefon nemá integrovaný fotoaparát, nabízí podporu multimediálních zpráv MMS. Telefon umožňuje přehrávání videa, které je možné vložit do MMS zprávy. Ve výbavě také nechybí e-mailový klient a klient pro Instant Messaging. Telefon podporuje datové přenosy GPRS a má vestavěný modem. Pro prohlížení wapových stránek má nový Sony Ericsson připravený prohlížeč ve specifikaci 2.0. Telefon nemá infračervený port a tak je telefon možné připojit k počítači pouze přes datový kabel.

Paměť telefonu má slušnou hodnotu 12MB. Telefon nabízí podporu Javy a předinstalované hry. Ve výbavě dále najdeme kalendář, stopky, budík, úkolovník, časovač a kalkulačku. Telefon podporuje dvě pásma GSM (900/1800 MHz). Technické parametry telefonu najdete zde.

 

Sony Ericsson J300i je zajímavý low-endový mobil se slušnou výbavou a nevšedním designem. Nebude to asi prodejní trhák, na to je jeho cena příliš vysoká, ale své zákazníky si určitě najde. Novinka se začne prodávat na přelomu červa a července a jak již bylo uvedeno, cena byla předběžně stanovena na 4 000 Kč včetně DPH.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

Samsung stále vládne Androidu. Galaxy S10+ překonal v prodejích ostatní

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Samsung je sice stále světovou jedničkou na poli smartphonů, ale v poslední době se mu tolik nedařilo. Prodeje klesaly,...

Kompromisy: Samsung Galaxy A50 fotí jako čtyři roky stará špička

Samsung Galaxy A50

Testem organizace DxO Mark prošel možná trochu překvapivě model střední třídy Samsung Galaxy A50. U něj je jisté, že se...

Cibule a česnek. Slavný japonský designér stvořil nový vzhled smartphonů

Realme X Master edition by Naoto Fukasawa

Levná značka Realme možná naznačuje další trend v designu chytrých telefonů. Vzhled zad nového dostupného modelu...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz