Siemens včera představil nové DECTy

aktualizováno 
Siemens v tureckém Istanbulu představil tři nová řešení pro domácí komunikaci. Jde o dva bezdrátové telefony standardu DECT a systém domácí bezdrátové sítě umožňující přístup na internet až osmi lidem najednou.

Nový DECT - Gigaset 200 - jednoduše pro všechny

Skupina Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) včera uvedla zařízení, které nabídne začínajícím uživatelům DECT možnost volat po celém bytě či domě, kdykoli se jim zachce.

siemens_gigaset_200 Jednoduchý design telefonu Gigaset 200 je příjemný a jeho intuitivní ovládání poskytne uživatelům snadný přístup k jeho funkcím. Díky prostému designu klávesnice, informačním znakům na displeji, deseti možným rychlovolbám a opakovanému vytáčení posledních pěti čísel se Gigaset 200 ihned začlení do rodiny.

Díky funkci CLIP (Caller Line Identification Presentation - identifikace volajícího) uživatelé poznají, kdo jim volá. Alfanumerický displej se skládá z řádky pro 12 znaků a jedné řádky pro symboly. Dosah je až 30 metrů od základnové stanice uvnitř a 200 metrů mimo budovu. Osmidenní pohotovostní doba znamená, že s nabíjením si uživatel nemusí dělat příliš starostí. Díky patnáctihodinové výdrži při hovoru může i nejupovídanější uživatel rozmlouvat, jak dlouho chce.

Gigaset 200 se bude v Evropě prodávat od září 2001. Ceny jsou v příslušných zemích k dispozici. Cenová hladina bude podobná cenové hladině předchůdce Gigaset 100. Půlnočně modré přenosné sluchátko a základnová stanice (s přípojkou ke zdroji elektrického napětí) budou dodávány se dvěma akumulátorovými NiCd bateriemi (AA) a lze si je zakoupit u maloobchodních prodejců telefonů Siemens Gigaset nebo na internetu na stránce www.my-siemens.com.

Mezi DECTem a mobilem - Gigaset 4010/4015 Micro

Gigaset 4010/15 je jedním z nejmenších a nejlehčích telefonů ve své třídě a první DECT telefon se samostatnou základnovou stanicí, kterou lze snadno schovat. Kombinuje v sobě úhledný design a vylepšené funkce, včetně vibračního vyzvánění, hlasového vytáčení a zabudované hlasité hands-free. Typ 4015 obsahuje i integrovaný záznamník.

siemens_gigaset_4010 Jeho nezávislost na základnové stanici nabízí uživatelům svobodu skoro jako u mobilu. Mohou řídit všechny funkce přímo z přenosného sluchátka (handsetu). K jedné základnové stanici se může přihlásit až šest přenosných sluchátek a každé toto sluchátko může být současně přihlášeno ke čtyřem základnovým stanicím. Použití funkcí vysílačky a dětského telefonu (až do 300 metrů) je velice snadné a není zpoplatněno žádnou částkou za využití linky. Vnější linka přitom může být současně využívána.

Hlasové vytáčení je snadným způsobem volání bez použití klávesového číselníku - stačí vyslovit jméno osoby, které chceme zavolat. Funkce hlasového oznámení volajícího oznámí uživateli jméno volajícího. Telefon je schopen uchovat v paměti až 20 jmen. Funkce SMS umožňuje uživateli posílat krátké textové zprávy na základě nabídky v přenosném sluchátku do jiných telefonů Gigaset 4000 Comfort nebo Micro v pevné síti a jakémukoliv mobilnímu telefonu v síti GSM.

Nahrávací čas záznamníku v telefonu Gigaset 4015 Micro je 15 minut při optimální kvalitě zvuku. Po uplynutí této doby (je-li například uživatel na dovolené) je možné vytvořit nahrané oznámení, které podá volajícím informace.

Přenosné sluchátko má funkci schůzek a funkci CLIP (Caller Line Identification Presentation - identifikace volajícího), která umožňuje uživatelům identifikovat všechny volající. Podsvětlený displej (podsvětlený je i klávesový číselník) ukazuje dobu trvání a vyúčtování každého hovoru, čímž zamezuje možnosti neočekávaných poplatků na účtu za telefon. Ukazatel LED upozorní uživatele na příchozí hovory a zprávy během hovoru s jinou osobou.

K nabídce 15 hodin hovoru nebo 250 hodin pohotovostního času si připočtěte ještě telefonní seznam pro 200 záznamů a funkci upozornění na výročí. Při aktualizaci z Gigaset 3000 Comfort nebo Micro nebo jiného Gigaset 4000 Comfort je možné přenést do Gigaset 4000 Micro celý telefonní seznam.

Dodávka produktu Gigaset 4010/4015 Micro zahrnuje přenosné sluchátko, základnovou stanici, stolní nabíječku, NiMH baterii a úchytku na pásek. Od září bude prodáván v půlnočně modré metalíze.

K internetu se dostanete kdekoliv doma

Siemens představuje vysokorychlostní a snadno ovladatelnou technologii, díky které bude moci celá rodina brzy souběžně a bezdrátově přistupovat na internet z jakéhokoliv místa doma. Siemens představil první tři produkty HomeRF (Home Radio Frequency), které využívají jednoho širokopásmového spojení přes DSL nebo kabel. Být doma mobilní znamená, že každý člen rodiny získá souběžný bezdrátový přístup na internet pomocí různých PC, notebooků a jiných síťových zařízení.

siemens_homeRF_cele

Končí rodinné boje o to, kdo bude právě na internetu. Produkty Gigaset H48data přinášejí řešení podobných situací, a to nejen proto, že umožňují všem členům rodiny, aby byli připojeni na internet současně; až osm uživatelů se navíc může libovolně pohybovat po bytě (dosah sítě je až 30 metrů uvnitř a 300 metrů venku).

Siemens vytvořil první komplexní mobilní řešení pro domácnosti v Evropě, které se skládá ze tří produktů: základnová stanice (Gigaset H4800data), která je připojená k DSL nebo kabelovému modemu; USB adaptér (Gigaset H487data), který bezdrátově propojuje počítač nebo notebook k síti, a PC karta (Gigaset H488data), která je kompatibilní s každým notebookem i s ostatními síťovými zařízeními (např. SIMpad) se standardním slotem pro PC kartu.

Informační zařízení, jako je např. SIMpad, mohou být do těchto výrobků snadno integrována a uživatelé budou brzy moci začlenit i televizi a internetové rádio, takže celá rodina bude mít přístup k nejpokročilejším aplikacím budoucnosti. Současné bezdrátové domácí telefony lze také snadno do sítě integrovat, což umožní souběžné hovory a přístup na internet.

siemens_homeRF_PCCard

Instalace je rychlá a snadná. Celá domácnost může být propojena během několika minut. Další výhodou přístroje HomeRF je, že spolehlivě pracuje i v prostředí s vysokou hustotou rádiového provozu, aniž by v domácnosti rušil jiné frekvence (např. mikrovlny).

Siemens Gigaset H4800data (základnová stanice), Gigaset H487data (USB adaptér) a Gigaset H488data (PC karta) se začnou v Evropě distribuovat na začátku října 2001. Cena HomeRF se pohybuje ve středním pásmu cen bezdrátových výrobků.

Autor:

Nejčtenější

Neomezená data pobláznila Čechy. Vysoký zájem ochromil web operátora

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Od čtvrtka dává T-Mobile na léto neomezená mobilní data. Čerpat je lze nejen s tarify, které obsahují mobilní data, ale...

T-Mobile dává na léto neomezená data. Zadarmo pro tarify i předplacenky

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Překvapivou nabídku připravil na léto T-Mobile. Od čtvrtka si zákazníci budou moci aktivovat zdarma balíček s...

Bez těchto aplikací na dovolenou nejezděte. Můžou ji zachránit

Ilustrační snímek

Chytrý telefon je naším společníkem i v době letních dovolených. Nemusí přitom sloužit pouze ke spojení s rodinou a...

Ředitel O2: Chystáme nové tarify a 5G může zcela změnit mobilní trh

Novým generálním ředitelem O2 je Jindřich Fremuth

Generální ředitel operátora O2 Jindřich Fremuth v rozhovoru pro Mobil.iDNES.cz potvrzuje přípravu nových tarifů a...

KOMENTÁŘ: Konečně máme neomezená data, radujme se. Anebo raději ne?

ilustrační snímek

Polovina června 2019 posunula Česko mezi moderní mobilní země. Tak by optimista mohl reagovat na první neomezené...

Další z rubriky

Huawei preferuje Android. Už ale oznámil, kdy bude mít vlastní systém

Operační systém Huawei Hongmeng

V rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou se do prekérní situace dostal zejména současný druhý největší...

Má obrovskou konkurenci, ale snaží se. Test Samsungu Galaxy A20e

Samsung Galaxy A20e

Levné samsungy jsou už delší dobu na ústupu a výrobce se zaměřuje spíše na vyšší střední a prémiovou třídu. Mezi...

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz