Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Samsung T100 – nejlepší displej v mobilech konečně v Česku!

Do redakce dorazil nový mobilní telefon Samsung SGH-T100. Telefonů nám za poslední dobu prošlo rukama mnoho, ale zatím žádný neměl tak perfektní displej, jako má právě tento Samsung. T100 má displeje dokonce dva, ale ten zajímavější najdete až po rozevření přístroje... a pak se nebudete stačit divit…

Úvodem bychom vás rádi upozornili, že detailní fotografie barevného displeje Samsungu T100 najdete na této samostatné stránce.

Díky vstřícnosti nového distributora telefonů Samsung pro Českou republiku jsme v minulých dnech mohli krátce prověřit schopnosti nového véčka z dílen korejského výrobce - modelu T100. O novém distributorovi telefonů Samsung pro ČR se dozvíte více v průběhu dnešního dne, kdy svoji činnost oficiálně zahájí. Nový Samsung je podle tradic značky rozvírací koncepce, má vcelku kompaktní rozměry (88 x 50 x 23 mm) a se standardní baterií (Li-Ion 650 mAh) váží jen 89 gramů. Na našich obrázcích je však T100 vyobrazena s baterií typu „Extended“, která sice telefon o něco zvětší a i váha stoupne, ale zase o něco déle vydrží. Podle našich informací budou ve standardním balení Samsungu T100 obě baterie, takže si budete moci vybrat, čemu dáte přednost. Jestli rozměrům a váze, nebo výdrži. Zatím si nedovolíme výdrž hodnotit, testovaný telefon byl pouze předprodejním vzorkem, ale pokud vše dobře dopadne, vypadá to, že se Samsung s dřívějšími problémy s výdrží již vypořádal. K testovanému telefonu ještě dodejme, že neměl menu v češtině, ale na CeBITu na stánku výrobce již jedna T100 české menu měla. Bohužel po jeho aktivaci již neměla příliš chuti do života.

Samsung T100 displeje Samsung T100 displeje Samsung T100

Samsung T100 je véčko, taky jak jinak, když je telefon asijského původu. Komu se to nelíbí, si však bude muset rychle zvyknout, protože se stále se zvětšujícími displeji již nezbývá místo na klávesnici, takže se s véčky budeme setkávat stále častěji a ani nebudou muset být asijské provenience. Na fotografii můžete porovnat velikost telefonu s Nokií 8310. V zavřeném stavu jsou oba přístroje zhruba stejně vysoké, když však Samsung otevřete, získáte klávesnici o velikosti téměř celé Nokie 8310 a to samé místo zbude i na displej. Véčka mají prostě budoucnost.  A propos displej. To nejdůležitější na Samsungu T100 je displej. Ne ten vnější na vrchu přístroje, ten je pouze informativní a poměrně špatně čitelný díky slabému modrému podsvícení. Ale ten vnitřní stojí za to. V kostce: rozlišení 128 x 160 obrazových bodů, technologie TFT (Thin Film Transistor), podpora 4096 barev a výsledek? Téměř dokonalý. Vnitřní displej Samsungu opravdu nemá Samsung T100 displejev současné době konkurenci. Čitelnost displeje je perfektní, a to jak při podsvícení, tak bez něj. Každý, komu jsme telefon ukázali, nešetřil chválou, a to včetně majitelů Ericssonu T68(i). U Displeje lze nastavit jak kontrast (použitelný ve všech režimech nastavení), tak délku podsvícení. Detaily displeje můžete posoudit na fotografiích, s kterými jsme tentokrát nešetřili. V reálu je samozřejmě displej ještě zářivější a lépe čitelný. Dodejme, že barevná schémata menu lze měnit,  k dispozici jsou tři kombinace. Množství detailních obrázků displeje najdete na této samostatné stránce.

Samsung T100 Samsung T100 Samsung T100

Když už jsme u displejů, Samsung v jejich barevných variantách vidí budoucnost, a proto se s barevným displejem letos setkáte minimálně v dalších dvou modelech, a to u Samsungu S100 a V100. Oba tyto telefony by měly umět zobrazit až 65 000 barev, v prvním případě při rozlišení 128 x 160 bodů, v druhém dokonce 176 x 220 bodů. V obou telefonech se ale nejedná o TFT technologii a při prezentaci na CeBITu se nám více líbil displej modelu T100. Bohužel, T100 svojí výbavou za oběma výše zmíněnými modely zaostává. Oproti nim mu chybí jak GPRS, tak třeba podpora Java aplikací a o videu na přání, z modelu V100, se mu může jen zdát. Samsung T100 si nehraje na manažerský přístroj, ale na stylový telefon. A když styl, tak s plnou parádou. Design přístroje můžete posoudit z fotografií, dodáváme, že podsvícení klávesnice je jasně modré a velmi výrazné. Barev ale T100 nabízí ještě mnohem víc, a to díky již pro Samsung tradiční diodě, která upozorňuje na příchozí hovor, nebo třeba SMS zprávu až šesti barvami. S touto diodou přímo souvisí vyzváněcí melodie, které jsou polyfonické v MIDI kvalitě. Pokud jste zvyklí na běžná vyzvánění, bude vás T100 asi hodně šokovat. Použité melodie jsou perfektní kvality, ale někomu by se klasická témata nemusela líbit i přes moderní aranžmá. Komu by nevyhovoval svatební pochod jako od oltáře, asi rád využije možnost složení si vlastní melodie, nebo její poslání přes SMS zprávu či stáhnutí přes WAP. Telefon podporuje technologii Smart Messaging, takže lze přijímat i vyzvánění pro telefony Nokia. V SMS zprávě pak můžete přijímat nebo posílat i různé tóny, malé či velké obrázky, vše ve standardu EMS.

Samsung T100 Samsung T100 Samsung T100

Samsungu samozřejmě nemohou chybět ani hry, v T100 jsou tři, z nichž jedna je klasická arkáda s vesmírnou tematikou, druhá je akční variace na hada a třetí je virtuální zvířátko Tamagoči. Hlavní hrdinkou je kočka, o kterou pečujete, dokud nedojde úhony. Možná škoda, že telefon si asi předškoláci nekoupí a Tamagoči letělo tak před třemi lety. První dvě hry jsou zajímavější. Jako obvykle, Samsung boduje i kalendářem či úkolovníkem, vše je perfektně zpracované a skvěle přehledné. Díky dobré klávesnici je poměrně pohodlná i práce s SMS zprávami, ale celá zpráva se na displej nevejde, jak slibovaly první informace, a taktéž zarážející je neschopnost při psaní SMS zalamovat řádky. Nepodařilo se nám zjistit kapacitu telefonního seznamu, oficiální informace hovoří o kapacitě 500 záznamů, testovaný telefon však při této disciplíně stávkoval. To samé pak platí i o kapacitě paměti pro SMS zprávy. Telefonu nechybí ani hlasové funkce pro vytáčení, ovládání telefonu a hlasový zápisník (3x35 sekund záznamu). Samozřejmostí je pak WAPový prohlížeč ve verzi 1.2.1.

Samsung T100 Samsung T100 Samsung T100

Jaký tedy Samsung T100 je? Manažer po něm asi nesáhne, ale zájemce o stylový a luxusní telefon má o dalšího favorita navíc. Absence GPRS je v dnešní době poněkud zarážející, a to i s ohledem, že Samsung s touto technologií nemá žádné problémy. Nikdo ale není dokonalý, takže některé nedostatky můžeme T100 odpustit. Telefon by se u nás měl začít prodávat zhruba za dva měsíce, i když v této chvíli se ještě neprodává nikde v Evropě. Cena nebude nízká, Samsung nikdy nepatřil k firmám, které se podbízejí cenou, takže předpokládaných 18 až 20 tisíc Kč lze považovat za reálnou hodnotu. Komu se to zdá hodně, musí se poohlédnout jinde, kdo dá přednost skvělému displeji, atraktivnímu designu a Samsung T100 displejeskvělému zpracování, bude muset podobnou sumu oželet.

V druhé části článku najdete 27 detailních obrázků vnitřního displeje Samsungu T100. Vyfotografovali jsme pro vás všechny tapety displeje, většinu hlavních položek menu telefonu, displeje pro práci s SMS zprávami a samozřejmě i tři hry.  

Autor:
  • Nejčtenější

Těžko uvěřit, jak šíleně staré mobilní fosilie Češi stále používají

15. června 2024

Premium Jsou přístroje, na které lidé ani po desítkách let nezanevřou. Ať už z nostalgie, nebo ze zvyku. A...

Nový tenký iPhone bude zásadním krokem. Odpovídat tomu bude cena

18. června 2024  7:02

Příští rok bychom se měli dočkat nového iPhonu 17 Slim. Přístroj nebude jen náhradou za model Plus,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Samsung se tenkrát rozhodl správně a tento model se stal legendou

17. června 2024  7:02

Už je to 15 let, co Samsung začal používat operační systém Android. Oproti jiným výrobcům z té doby...

Umělá inteligence táhne. Nové samsungy jsou hit

14. června 2024  7:02

Samsung začátkem letošního roku představil novou generaci svých smartphonů, které využívají umělou...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Díky hodinkám Applu odhalila zloděje svého kufru. Policie jí však vyčinila

15. června 2024

Pro studentku univerzity na Floridě to byla neobvyklá situace. Kufr, který si běžně bere na palubu,...

Nový nejdražší samsung dostane moderní design, s výbavou je to složitější

21. června 2024  7:02

Nový Samsung Galaxy Fold 6 se představí již zanedlouho, premiéra je naplánovaná na 10. července....

Modelový kanibalismus v praxi. Když novinka střídá novinku

21. června 2024

Loni v nabídce moc modelů značky nebylo. Letos Realme znatelně šláplo na plyn a nabídka se značně...

Zajímavý pokus o antismartphone. Dobrý nápad sráží nepřiměřená cena

20. června 2024  14:40

Na trhu je už několik antismartphonů, které mají za cíl omezit uživatelům přístup k internetu a...

Příští fanouškovský samsung povyroste. Bude spíše verzí Plus

20. června 2024  7:02

Samsung chystá další fanouškovskou edici svého vrcholného smartphonu, model FE (Fan Edition) tak...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...