Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nový Siemens M55 - extravagantní a výborně vybavený (preview)

Absolutní novinka Siemensu pro letošní CeBIT se jmenuje M55. Kdo očekával odolnou verzi S55, bude zklamán. Ale kdo chce nadupaný telefon s barevným displejem za rozumnou cenu, bude nadšen. Nový Siemens M55 opravdu stojí za pozornost - prostudujte si jeho detailní technickou specifikaci.

Dosud utajovanou novinkou Siemensu pro letošní CeBIT je model M55. O tomto označení se sice již dříve spekulovalo, ale podle některých zdrojů se očekával i inovovaný Siemens S55i. Nyní je již jasno, novinkou bude model M55, a nám se podařilo s předstihem zjistit všechny detailní informace o tomto telefonu (fotografie výrobci utekly již o víkendu).

Označení M55 by mohlo svádět k domněnce, že se jedná o odolnou verzi modelu S55. Není tomu tak, a ačkoliv je M55 velmi dobře vybavený, model S55 stojí a bude stát v nabídce Siemensu výše. Zatím můžeme jen polemizovat o případné odolnosti telefonu. Zdá se, že se o vyloženě outdoorový model jednat nebude, podle obrázků například chybí pojistka zadního krytu baterie. Označení M55 spíš evokuje zařazení tohoto přístroje do příbuzenského svazku k modelu M/MT50, ačkoliv od něj je výbavou vzdálen velmi daleko. Sám výrobce M55 pasuje na stylový telefon pro mládež, která si potrpí nejen na styl, ale i na technické inovace.

 

Techno vzhled a blikající boky

Oproti jiným modelům Siemensu má M55 výrazně odlišný tvar kláves, které jsou hranaté (špičaté) a mají výrazně odsazené sloupce. Samotný tvar telefonu nevybočuje z běžného stylu výrobce, snad jedině tím, že není tak zaoblený. Zhodnotit vzhled telefonu můžete sami z fotografií, my jen dodáme, že základní barevné kombinace budou v odstínu vzácných kovů, jako je iridium a palladium, a že kryty budou výměnné. Zajímavou funkcí budou průhledné boky přístroje, pod kterými budou červená světýlka, která vás upozorní na příchozí hovor i ve velmi hlučném prostředí. Výrobce udává použití například v tmavém a hlučném nočním klubu. Světélka bude možné kombinovat s vibracemi, a to vše v „dynamickém“ provedení, tedy zřejmě do rytmu s vyzváněcí melodií.

Rozměry telefonu jsou na slušné úrovni: 101 x 46 x 21 mm a hmotnost je 83 gramů. Pro porovnání: Siemens S55 má rozměry 101 x 42 x 18 mm a je o dva gramy těžší.

 

Hudební mixer a sportovní hry

Zaměření na techno generaci evokuje i nová funkce v podobě „hudebního skladatele“, jestli se tak ale tato funkce ještě dá nazvat. Nejedná se totiž o klasický skladatel, tak jak jej známe z jiných telefonů, ale o syntezátor od společnosti Steinberg s názvem Cubasis. Tato značka bude amatérským a i profesionálním hudebním fanouškům dobře známa, a to jak dnes u PC, tak z dřívějška z počítačů Atari. Telefon podporuje šestnáctihlasé polyfonní melodie, které si budete moci nejenom složit, ale i do telefonu nahrát z počítače, nebo z wapu.

 

Zákazníkům toužícím po tomto telefonu by se měly líbit i tři akční hry se sportovní tématikou: Cliff Diving, Skateboarding a Mountain Biking. Výběr her a dalších aplikací ale bude záležet jen na majiteli telefonu, M55 totiž podporuje Javu, takže bude možné do telefonu další aplikace nahrávat. Spojení telefonu s počítačem bude možné jen pomocí kabelu, Bluetooth, nebo infraport tento model nemá. V případě kabelů si pak budete moci vybrat mezi USB a sériovou variantou. Výrobce pak chystá i synchronizační stojánek jako příslušenství.

 

Barevný displej je lepší než u S55

Jak diktují současné trendy, každá trochu lepší novinka musí mít barevný displej. To platí i pro Siemens M55 a jistě dobrou zprávou je, že displej bude podporovat 4 096 barev a bude mít rozlišení 101 x 80 obrazových bodů. Rozměry displeje tak budou stejné jako u modelu S55, ale více barev u novinky bude jistě ku prospěchu. Stejný displej pak bude mít i druhá novinka Siemensu, model SL55, o níž píšeme v tomto článku.

Tři pásma a velmi slušná výbava

 

Siemens M55 je třípásmový (900/1800/1900 MHz), takže s ním bude možné telefonovat i v Americe. Z široké nabídky funkcí jistě stojí za pozornost GPRS v konfiguraci 4+1 timeslot (jak pro wap, tak pro data), e-mailový klient s podporou SMTP, IMAP4 a POP3 protokolů, nebo integrované hands free a možnost hlasového vytáčení, či hlasového ovládání. Telefon nabídne i kompletní paletu manažerských funkcí, jako je kalendář, poznámkový blok, kalkulačka, nebo budík. Naopak spíš mezi stylové než praktické funkce můžeme jmenovat možnost přiřazení obrázků ke jménům v telefonním seznamu, spořiče displeje a jeho tapety. V této chvíli neznáme kapacitu paměti telefonu pro kontakty, Java aplikace, obrázky, či melodie.

MMS a fotoaparát

 

Nový Siemens bude samozřejmě podporovat multimediální zprávy a bude možné k němu i připojit fotoaparát. Na fotografiích výrobce ukazuje poněkud upravený QuickPic, ale s největší pravděpodobností bude možné připojit i ten, který se dnes dodává s modelem S55. Několik MMS a EMS obrázků a animací bude předinstalovaných již v telefonu, další si budete muset stáhnout, nebo nechat poslat. Všechny typy zpráv (MMS, EMS a SMS) bude možné ukládat v telefonu.

Standardní baterie bude mít kapacitu 700 mAh a bude se jednat o Li-Ion článek. Podle výrobce by s ním měl telefon na jedno nabití vydržet na příjmu až 250 hodin, popřípadě až pět hodin hovoru.

 

Nový šampión?

První informace o novém Siemensu M55 naznačují, že právě tento model by se mohl stát velmi úspěšným. K tomu by měla přispět i příznivá cena, kterou odhadujeme na zhruba 8 až 10 000 Kč za nedotovaný přístroj. Pokud se M55 ujmou i operátoři, což lze u této značky předpokládat, můžeme očekávat i velmi nízkou dotovanou cenu, a to i v případě předplacených sad, kam by se M55 mohl dostat. Papírové parametry této novinky jsou velmi ambiciózní a již tento týden snad budeme mít možnost je ověřit i ve skutečnosti. Siemens M55 by se měl stát jednou z hlavních hvězd veletrhu CeBIT, kde si jej snad budeme moci vyzkoušet. První dojmy z něj vám pak ihned přineseme na stránkách našeho serveru.

Autor:
  • Nejčtenější

Těžko uvěřit, jak šíleně staré mobilní fosilie Češi stále používají

15. června 2024

Premium Jsou přístroje, na které lidé ani po desítkách let nezanevřou. Ať už z nostalgie, nebo ze zvyku. A...

Nový tenký iPhone bude zásadním krokem. Odpovídat tomu bude cena

18. června 2024  7:02

Příští rok bychom se měli dočkat nového iPhonu 17 Slim. Přístroj nebude jen náhradou za model Plus,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Samsung se tenkrát rozhodl správně a tento model se stal legendou

17. června 2024  7:02

Už je to 15 let, co Samsung začal používat operační systém Android. Oproti jiným výrobcům z té doby...

Umělá inteligence táhne. Nové samsungy jsou hit

14. června 2024  7:02

Samsung začátkem letošního roku představil novou generaci svých smartphonů, které využívají umělou...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Díky hodinkám Applu odhalila zloděje svého kufru. Policie jí však vyčinila

15. června 2024

Pro studentku univerzity na Floridě to byla neobvyklá situace. Kufr, který si běžně bere na palubu,...

iPhony budou vypadat jinak. Budou co nejtenčí a co nejlehčí

22. června 2024

Nový tablet iPad Pro ukázal nový designový styl Applu, který se postupně dostane na počítače...

Novinky nástupce Nokie nedávají smysl, jsou totálně nudné. Jenže tu je háček

22. června 2024

Premium Společnost HMD opustila ve smartphonech značku Nokia a představila první vlastní smartphony....

Nový nejdražší samsung dostane moderní design, s výbavou je to složitější

21. června 2024  7:02

Nový Samsung Galaxy Fold 6 se představí již zanedlouho, premiéra je naplánovaná na 10. července....

Za deset tisíc toho dostanete dost, ale drobný příplatek se velmi vyplatí

21. června 2024

Loni v nabídce moc modelů značky nebylo. Letos Realme znatelně šláplo na plyn a nabídka se značně...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...