Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Motorola U6 Pebl – další bomba po Razru, tentokrát jinak

Dalším horkým želízkem Motoroly v boji o náročné zákazníky je luxusní stylový model U6 Pebl. Ví se o něm dlouho, ale teprve nyní se blíží jeho zahájení prodeje. Telefon překvapí výrazně zaobleným tvarem a několika špičkově provedenými detaily, které z něj dělají exkluzivní zboží.

Motorole se před rokem povedl tah z luxusním stylovým modelem V3 Razr. Ač se jednalo o velmi drahý mobil, jeho prodeje z něj dělají bestseller a to nejen mezi aktuálními telefony ale i v absolutním měřítku.

Úspěch zaručila jedna vlastnost - design. Motorola zavčas pochopila, že slušnou výbavu má dnes leckterý mobil, a tak jednou z možností jak je rozlišit je právě vzhled. Navíc na tuto vlastnost zákazníci stále více slyší, možná mnohem více, než na počet pixelů na displeji a snímači fotoaparátu.

Motorola Pebl, neboli oblázek

Razr bude mít své následovníky, píšeme o nich v tomto článku. A bude se jednat jak o véčka, tak o klasicky koncipované mobily. Kdyby se náhodou tenký design zákazníkům přejedl, má Motorola v záloze úplně něco jiného - model U6 Pebl, nebo-li oblázek. Anglické slovo Pebble je pouze zkráceno z marketingových účelů.

  

Motorola U6 Pebl je zaoblený mobil, na kterém není žádná hrana, nepočítaje okraje vnitřních částí telefonu. Design je povedený, nezvyklý, konkurovat mu mohou jen některá véčka Samsungu, především dámský model E530. Ten ale cílí jinou skupinu zákazníků. Na fotografiích je vyobrazena černá varianta telefonu s praktickým pogumovaným povrchem. Ač ten se používá u jiné sorty mobilů, i u tohoto luxusního přístroje je jeho použití šťastným krokem. Komu se totiž nelíbí lesklý povrch první varianty telefonu, může najít v černém Peblu svého favorita.

  

Tmavá verze je praktičtější

Na černém mobilu nezůstávají v takové míře otisky prstů jako u lesklé stříbrné varianty. Ta úspěšně imituje kov, jedná se ale o plast se speciální povrchovou úpravou. Motorola mluví o technologii tekutého kovu. Lesklá varianta je na první pohled atraktivnější než černá, ovšem je také mnohem méně praktická. V prodeji budou obě verze, ovšem nevíme, jestli obě zároveň, nebo se na trh dostane nejdřív je jedna z nich.

  

Než se dostaneme k atraktivní leptané klávesnici, musíme nejdřív telefon otevřít. Jenže to není tak snadné, pouhá snaha o odchlípnutí obou částí telefonu nestačí. Chybí i jakékoliv tlačítko pro mechanické otevření. Mechanismus otvírání telefonu je důmyslnější. Je třeba odsunout přední kryt telefonu o pár milimetrů dolů a následně pružina telefon otevře. Je to nezvyklé a elegantní řešení, které se perfektně hodí k stylu tohoto luxusního mobilu.

  

Klávesnice je zcela plochá a je zřejmé, že se inspirovala u Razru. Horizontálně dělí klávesy prohnuté linky, které tak částečně slouží i pro vertikální rozdělení kláves. Je to efektní ale o trochu méně praktické řešení. Po hmatu se kláves rozeznávají špatně, bez nejmenších problémů je na tom jen ovládací kříž, který je vyprofilovaný dostatečně. Klávesnice měla u prvních prezentovaných fotografií jiný tvar, nakonec se Motorola přiklonila ke tvaru klávesnice jakou najdeme u modelu Razr a u jeho následujících klonů.

  

Stylový je i vnější displej telefonu. Je velmi malý a jeho rozlišení je 96 x 80 obrazových bodů. Displej je orientován na výšku a informace zobrazuje nad sebou. Zobrazení je inverzní a je velmi dobře čitelné. Hlavní displej je kvalitní, pravděpodobně se jedná o stejný displej, jaký najdeme třeba u Motoroly V635. Jedná se samozřejmě o aktivní barevný displej, který při rozlišení 176 x 220 obrazových bodů dokáže zobrazit 262 000 barev.

Výbava neohromí, bude to vadit?

Výbava není u takto koncipovaného telefonu příliš důležitá a i nová Motorola Pebl to dokazuje. Ne snad, že by nic neuměla, ale za současnou špičkou již notně zaostává. Fotoaparát má jen rozlišení VGA. Ve výbavě zaujme snad jen Bluetooth, GPRS třídy 10 a obvyklá nabídka funkcí, kterou známe třeba ze staršího modelu Motoroly V620.

 

Motorola U6 Pebl se začne prodávat ještě letos a ve stejné době by měla být dostupná i na našem trhu. Přesnou cenu výrobce zatím nestanovil, ale lze předpokládat, že bude vyšší než 10 000 Kč za nedotovaný telefon. I přes vyšší cenu si tento stylový mobil jistě najde zákazníky a čas ukáže, jestli jich bude takové množství, jako u modelu Razr.

Motorola Pebl by se měla v této variantě brzy objevit v nabídce operátora T-Mobile. Svědčí o tom upoutávka na jeho oficiálních stránkách. - více na T-Mobile.com...

Autor:
  • Nejčtenější

Těžko uvěřit, jak šíleně staré mobilní fosilie Češi stále používají

15. června 2024

Premium Jsou přístroje, na které lidé ani po desítkách let nezanevřou. Ať už z nostalgie, nebo ze zvyku. A...

Nový tenký iPhone bude zásadním krokem. Odpovídat tomu bude cena

18. června 2024  7:02

Příští rok bychom se měli dočkat nového iPhonu 17 Slim. Přístroj nebude jen náhradou za model Plus,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Samsung se tenkrát rozhodl správně a tento model se stal legendou

17. června 2024  7:02

Už je to 15 let, co Samsung začal používat operační systém Android. Oproti jiným výrobcům z té doby...

Umělá inteligence táhne. Nové samsungy jsou hit

14. června 2024  7:02

Samsung začátkem letošního roku představil novou generaci svých smartphonů, které využívají umělou...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Díky hodinkám Applu odhalila zloděje svého kufru. Policie jí však vyčinila

15. června 2024

Pro studentku univerzity na Floridě to byla neobvyklá situace. Kufr, který si běžně bere na palubu,...

iPhony budou vypadat jinak. Budou co nejtenčí a co nejlehčí

22. června 2024

Nový tablet iPad Pro ukázal nový designový styl Applu, který se postupně dostane na počítače...

Novinky nástupce Nokie nedávají smysl, jsou totálně nudné. Jenže tu je háček

22. června 2024

Premium Společnost HMD opustila ve smartphonech značku Nokia a představila první vlastní smartphony....

Nový nejdražší samsung dostane moderní design, s výbavou je to složitější

21. června 2024  7:02

Nový Samsung Galaxy Fold 6 se představí již zanedlouho, premiéra je naplánovaná na 10. července....

Za deset tisíc toho dostanete dost, ale drobný příplatek se velmi vyplatí

21. června 2024

Loni v nabídce moc modelů značky nebylo. Letos Realme znatelně šláplo na plyn a nabídka se značně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...