Jeho děti nečetly textovky. Tak vymyslel aplikaci, kterou nejde ignorovat

  19:12aktualizováno  19:12
Tuto situaci zná spousta rodičů. Napíšou textovou zprávu potomkovi, ale odpověď nepřichází. Přitom však ví, že mobil drží v ruce prakticky nepřetržitě. Otec od rodiny proto vymyslel aplikaci, která nedovolí zprávy rodičů ignorovat.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Brita Nicka Herberta už nebavilo, že syn věčně nečte jeho textovky. Místo toho, aby jej neustále přemlouval, že má na zprávy dávat větší pozor, vymyslel aplikaci. Pojmenoval ji ReplyASAP. Název v překladu znamená „odpověz, co nejdřív to půjde“.

Rodiče vychovávají mobilní závisláky. Neumí omezit přístup k obsahu

Ilustrační snímek

Aplikace je určena pro operační systém Android a má jednoduchou funkci. Umožňuje posílat zprávy mezi lidmi, kteří se v ní vzájemně propojí. V případě, že rodič skrze ni zašle zprávu, tak příchozí textovku doprovází neustálé vyzvánění, dokud si ji příjemce nepřečte. Zpráva se navíc zobrazuje přes rozhraní čehokoliv, co je na mobilu příjemce zrovna spuštěno.

Potvrzení o přečtení rodiče upozorní, že zprávu jejich potomek viděl a mohou mít tak alespoň částečný klid na duši. Aplikace umí zaslat polohu na mapě, kde se příjemce textovky nachází. 

Děti už se tak díky neustálému vyzvánění nemohou vymlouvat, že upozornění na zprávu neslyšely. Rodič tedy může jednoduše rozlišit situace, kdy skutečně nemá příjemce telefon po ruce, nebo se jim jen vyhýbá.

Na druhou stranu je trochu nedomyšlený fakt, že se vyzvánění přehrává i pokud je na telefonu nastavený tichý režim, který mnozí zapínají například při vyučování ve škole. Pokud se tak rodič trefí zrovna do takového momentu, asi mu potomci moc nepoděkují.

Aplikace ReplyASAP se těší popularitě, autor hlásí sto tisíc stažení. Mnozí si však stěžují, že trochu mate stažením zdarma, jenže samotné používání (posílání zpráv) je zpoplatněno. Autor to zdůvodňuje tím, že je primárně určena pro kontakt mezi rodičem a dítětem a stačí, když si provoz zaplatí pouze rodič. Odpovídání na zprávy je zdarma, takže děti nic neplatí.

Poplatky činí jednu britskou libru (asi 30 korun) za možnost posílat zprávy jednomu kontaktu, dvě a půl libry (asi 75 korun) pak zaplatíte za možnost posílat zprávy čtyřem kontaktům, sedm liber (asi 200 korun) deseti a třináct liber (377 korun) dvaceti kontaktům. Použití posledního balíčku se hodí například do firmy, kdy nadřízený potřebuje nutně předat informace svým podřízeným.

Autor:
 

Nejčtenější

Cena přijatelná, výkon špičkový. Těšit se můžeme na nový malý iPhone

iPhone 8 Plus má 5,5palcový displej z produkce společnosti Japan Display

Apple podle všeho vyslyší volání o pokračování výroby malého iPhonu. Ale zapomeňme na čtyřpalcový displej a na dnešní...

Na tento smartphone jste čekali, pro mnohé je ideálem. Test Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e

Velký displej a přitom kompaktní rozměry. Špičková výbava a výkon a přitom žádné experimentální prvky, které by mohly...

Za tento telefon nabízí Honor 130 000 korun. Ztratil se v pondělí

Huawei P30 Pro

Německá pobočka Honoru má problém. Jeden z jejích zaměstnanců ztratil v pondělí ve vlaku prototyp telefonu. Firma ho...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Nechtěný digitální půst. Tříletý syn zablokoval iPad na téměř půl století

Ilustrační snímek

Nikdy nenechávejte své děti bez dohledu s vašimi mobilními zařízeními. Doporučení, které po vlastní zkušenosti bude...

Další z rubriky

Ruská luxusní značka ukazuje Applu, jak má vypadat skládací iPhone

Designový koncept skládacího iPhonu od ruské společnosti Caviar

Aby udržel krok s konkurencí, bude muset i Apple dříve či později představit skládací iPhone. Podle ruské lifestylové...

Huawei se může účastnit budování 5G sítí v Británii. Ale s omezením

Ilustrační snímek

Společnost Huawei, kterou americké úřady podezřívají ze špionáže pro čínskou vládu, se bude moci účastnit budování...

Samsung odkládá prodej revolučního mobilu na neurčito

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

Problémy s displejem revolučního skládacího mobilu Galaxy Fold nebere Samsung na lehkou váhu. A to natolik, že zrušil...

Najdete na iDNES.cz