Členem poroty je například Stéphane Arnaud (1972) se narodil v Paříži. Vystudoval žurnalistiku a historii. Pracoval jako obrazový redaktor francouzského deníku Liberation, fotoagentury Imapress a agentury AFP, kde je od roku 2005 zástupcem šéfredaktora zodpovědným za sekce fotek a videí.
Ředitel britské agentury Panos Pictures Adrian Evans se po studiích nejprve živil jako grafik na volné noze, až potom přešel do fotooddělené agentur. V Panos Pictures nejprve vedl archiv, v roce 1997 v ní koupil většinový podíl. Je členem poroty World Press Photo a přednáší o vizuální komunikaci.
Miriam Halwani pochází z americké Filadelfie, studovala ovšem dějiny umění na univerzitách v Saarbrückenu, Frankfurtu a Hamburku. V německých muzeích také následně pracovala a od roku 2013 je kurátorkou fotografické sbírky Musea Ludwig v Kolíně nad Rýnem.
James R. Hugunin založil dva časopisy o umění a vydal řadu knih. V roce 1983 získal cenu za objevný nový přístup k psaní o fotografii. Jako kritik publikoval přes dvě stovky esejí a je autorem tří knih věnovaných fotografické kritice. Navíc je napsal čtyři ceněné experimentální romány.
Český fotograf Petr Josek pracuje od roku 1990 pro agenturu Reuters. K ní se dostal přes různá zaměstnání – od asistenta kamery a filmové a televizní produkce až po laboranta a fotoreportéra ČTK. Fotografoval dramatické události v Bosně, oba převraty v Rusku nebo život v Iráku těsně po svržení Saddámova režimu. Je držitelem řady novinářských ocenění, Czech Press Photo vyhrál v roce 1997.
Fotograf a kurátor Péter Korniss se narodil v Rumunsku, od dětství však žil v Maďarsku. Jako dokumentární fotograf strávil přes čtyřicet let zachycováním mizejícího vesnického života a kultury. V roce 2007 byl zakládajícím členem britské Sony World Photographic Academy a je jediným trvalým zahraničním členem mezinárodních porot Czech Press Photo.
Porotci vybírají z došlých fotografií.
Heidi Levine je jednou z mála válečných fotografek. Víc než tři desetiletí se věnuje zachycování izraelsko-palestinského konfliktu, ale dokumentovala i revoluce v Egyptě, Libyji a Sýrii. Její tvorba se představuje v pražské Nikon Photo Gallery, více o výstavě čtěte zde.
V porotě jsou rovněž dva slovenští zástupci. Marian Pauer také přešel k focení od práce asistenta kamery. Je autorem a spoluautorem více než dvou desítek knih o fotografii, kurátorem dvou set výstav doma a v zahraničí, laureátem Ceny Egona Erwina Kische a dalších ocenění. Andrej Reiser v roce 1968 emigroval do Německa. Jako fotoreportér pracoval pro časopisy Stern, Geo, Der Spiegel. V letech 1996–2011 byl předsedou mezinárodních porot Czech Press Photo.
Herbert Slavík založil a do roku 2002 vedl fotoodělení deníku MF DNES. Od 90. let se věnuje portrétování českých osobností v rámci dlouhodobého projektu Tváře. V roce 2010 rozšířil tuto kolekci o české vojáky působící v zahraničních misích.
Posledním z hodnotitelů letošní soutěže je prezidentka Centra dokumentární fotografie Barcelony Laura Alonso.