Karel Černoch vydává vánoční písně

Stovky vydaných titulů na gramofonových deskách, kazetách, CD nosičích a desítky televizních pořadů - to je Karel Černoch, zpěvák, moderátor a herec. Nyní v předvánočním čase vychází jeho nové album Strom vánočních přání, které obsahuje 14, povětšinou méně známých vánočních písní a koled. Najdeme však na něm i známé melodie jako Chtíc, aby spal, Já bych rád k Betlému či Jak jsi krásné, neviňátko.

Karel Černoch pracoval v šedesátých letech jako rekvizitář na Barrandově ve Filmovém studiu, a přestože byl obklopen uměleckým světem československé kinematografie, zaměřil svou energii na dráhu zpěváka a hudebníka.

Začínal jako rock'n'rollový zpěvák v kabaretu VOJ - J.Grossmana a M.Šimka, svůj domov načas nalezl na pódiích malých divadel a rockových klubů se skupinami Donald, Juventus, Shut Up, Pop Messengers, které ve své době byly líhní nových pěveckých talentů a osobitých písniček. Prošel etapou zpěváka takzvaného středního proudu a stal se hvězdou první velikosti na tehdejším nebi československé populární hudby. Významně se podílel na vytváření hudebního stylu skupiny Juventus i jako skladatel a tak jsou jeho písně neodmyslitelnou součástí naší populární hudby.

Na počátku sedmdesátých let vlivem „takzvané politické normalizace ČSSR“ dostal zákaz koncertní činnosti za vítěznou píseň na festivalu Bratislavská Lyra 1969. Následovala krutá léta šikanování, perzekuce, zákazu vysílání ve všech médiích a zrušení všech smluv spojených s jeho uměleckou činností. V roce 1972 pomohla vyřešit tuto bezvýchodnou situaci nabídka Josefa Máry - tehdejšího ředitele divadla Ateliér ve Spálené ulici. Prosadil u tehdejšího Státního divadelního studia angažmá Karla Černocha do divadla Ateliér pro pořad Narozeniny s Evou Olmerovou. V divadle Ateliér pak K.Černoch vystupoval i v  mnoha hudebních pořadech za doprovodu vlastní skupiny Akvarel s Josefem Dvořákem, Evou Olmerovou, Ivanem Vyskočilem, Jaromírem Hanzlíkem a Jiřím Krampolem až do roku 1976. Souběžně s tím zpíval i v souboru divadla Semafor, kde po boku J.Suchého, J.Dvořáka, J.Molavcové hrál ve hře Zuzana v lázni.

Karel Černoch
Strom vánočních přání

1 Dej Bůh štěstí
2 Strom vánočních přání
3 Jak jsi krásné, neviňátko
4 Prima koleda
5 Já bych rád k Betlému
6 Lásky tvář
7 Kristus pravdu měl
8 Bůh se dívá
9 Opus vánoční
10 Chtíc, aby spal
11 Syn boží se stal člověkem
12 Aby nás Pánbůh miloval
13 Vejdi dál
14 Ať v příštím roce máme starostí míň
Ve druhé polovině sedmdesátých let, po ukončení zákazu koncertní činnosti, odešel z divadelního angažmá a začal se opět věnovat koncertování. Vystupoval i jako host v programu Hany Hegerové. Následovala pěvecká spolupráce na koncertním programu s orchestrem Luďka Švábenského a se zpěváky Jaromírem Majerem, Antonínem Gondolánem a Naďou Urbánkovou. Další léta jsou již ve spojení s Country Beatem Jiřího Brabce po boku Nadi Urbánkové. V roce 1985 založil opět vlastní skupinu po názvem Bonton, s níž koncertoval až do roku 1991.

V průběhu posledních let vystupoval nejen ve svých hudebních pořadech, ale i jako host v mnoha velkých zájezdových show, jakým je třeba recitál Marty Kubišové nebo vánoční koncert Heleny Vondráčkové. Věnoval se nejen profesi koncertního zpěváka, moderátora a hudebníka, ale i dalším činnostem, jakými byly třeba titulní role Jeana Valjeana ve slavném  muzikálu Les Misérables nebo v českém muzikálu 451 stupňů Fahrenheita. Od roku 1998 účinkuje v roli Augustina Magaldiho v dalším slavném muzikálu Evita.

Karel Černoch na koncertě Králové muzikálu v opeře.

Karel Černoch - Obal alba Strom vánočních přání.