Zpověď v show Nic než pravda už vynesla peníze

  0:01aktualizováno  0:01
Jmenuje se Martina a od včerejška je o něco bohatší. Stálo ji to soukromý výprodej. V novém pořadu Primy Nic než pravda při natáčení v dusném studiu před svou matkou, dvěma kamarádkami a diváckým komparzem nesměla zalhat.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda - Pořadem provází moderátor Petr Šiška. | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaPřiznala, že by chtěla mít jinou rodinu, že na internetu hledá lechtivá témata, že zažila přepadení, že hraje počítačové hry plné násilí, že někomu přála smrt a že prohrává velké peníze. Všechny její odpovědi se dočkaly zhodnocení: Je to pravda. Pak si vzala výhru s tím, že pokračovat k ještě vyšším částkám už nechce.

"To se tu často nestává, většinou se soutěžící namlsají, věří si a pak spadne gilotina," říká moderátor pořadu Petr Šiška, který by prý do horkého křesla soutěžících nešel ani za nic.

. Petr Šiška hostem pořadu Na skok

Moderátor soutěže popisuje základní pravidla hry, která se na obrazovce poprvé objeví 25. srpna. "Nic než pravda nepůjde na dřeň," tvrdí. Podívejte se na video.

"Jsem typický Čech: lžu," směje se. Nicméně podle amerického poradce hry, která se ve Státech vysílá pod názvem Moment of Truth, jsou Češi nezvykle pravdomluvní. V přípravné fázi na detektoru lži spotřebují ve srovnání s Američany víc otázek, než se najde skulinka.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda

Kuchař i učitelka
Jak vypadá cesta, na jejímž konci může být pět milionů korun, ale také rozpad vztahu, vyhazov z práce či ztráta přátel? Hráč nejprve neveřejně projde "výslechem" na detektoru lži, kde se otázky v různých kombinacích třikrát opakují.

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaVyberou se ty, na které vždy odpověděl stejně; detektor vyhodnotí, zda mluvil pravdu, nebo lhal. Ale výsledky z přístroje, podle Šišky "malé krabičky se čtyřmi šlaufy, kterou přivezou vždy na pár dní z Maďarska", neznají soutěžící ani moderátor, jenž má jen hráčův životopis.

Tak může nastat situace jako při pondělním natáčení, kdy soutěžící Petr pravdivě odpověděl, že sbírá pornočasopisy a nesprchuje se každý den – ale na otázku, zda někoho miloval víc než svou manželku, odpověděl ne.

"To je lež," zaznělo vzápětí a Šiška dodal: "Z režie mi oznamují, že na detektoru jste na tutéž otázku třikrát odpověděl ano."

. Rozpad manželství za pět milionů

Kolik odpovědí stačí k tomu, abyste si zničili manželství, zajistili si veřejnou ostudu či se stali hrdinou, co vyzrál na detektor lži?

Z desítek zemí, které pořad převzaly, přicházejí historky o pozdních slzách. Třeba o ženě, jež před manželem přiznala bývalému partnerovi, že by se k němu vrátila. Prima sice teprve začíná, ale také už nasbírala řadu jedinečných příběhů.

Z natáčení nové reality show Nic než pravdaTočili dívku, která muslimského přítele zaskočila výrokem, že by si ho nevzala. Nebo kuchaře, který přiznal, že plival do jídla a vařil z kradených surovin.

Uvolněte se; za peníze
Do soutěže se hlásí tisíce lidí od dělnických profesí přes podnikatele po učitelku. Někdo se udrží dlouho, někdo vypadne u druhé otázky, někdo si ve zkratu neuvědomí, že třeba dotaz na nevěru se netýká jen současného partnera.

Z natáčení nové reality show Nic než pravda

"Pokud mají něco společného, pak je to pro mě překvapivý fakt, že jsou vesměs normální, zvědaví lidé. Čekal jsem víc těch, co se před kamerou chtějí předvádět nebo si tak řešit nějaký mindrák," říká Šiška.

Viděl několik zahraničních variant pořadu od "levnějších" po americký model, kterého se drží Prima. "Ale česká verze nejde tak přímočaře jenom k sexu, máme cit pro dvojsmysly a květnatý humor. Líbila by se mi podoba úsměvné razantní týdenní talkshow jako Uvolněte se, prosím, kde navíc rozdávají peníze," slibuje Šiška. Poprvé vysílá 25. srpna.


Nejčtenější

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Avengers se stali nejvýdělečnějším filmem všech dob. Překonali Avatara

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů, se v neděli stal...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Od prádelny až po stodolu. Kde se vzal Hollywood

Hollywoodští producenti připravují film o záchraně thajských chlapců ze...

Zatímco ostatní kanály přinášejí prázdninově vyčichlou přehlídku konců, kam až továrna na sny doklopýtala, nedělní ČT...

RECENZE: Šarm francouzské komedie utopí Ibiza v názorné močůvce

Z plakátu filmu Ibiza

Americká série Bláznivá dovolená putující s filmovou rodinkou Griswoldových se nikdy netvářila hlubokomyslně, ale na...

VIDEO: Ad Astra. K výročí Apolla 11 poletí Brad Pitt ke hvězdám

Brad Pitt ve filmu Ad Astra

Jeho otec byl na jednosměrné misi k planetě Neptun, nejvzdálenější v naší sluneční soustavě. Roy McBride, kterého...

Byt 3+1 po rekonstrukci
Byt 3+1 po rekonstrukci

Za Bažantnicí, Děčín - Děčín VI-Letná
2 194 000 Kč

Najdete na iDNES.cz