Tv tipy na víkend: Boky, vanilkou i láskou se dá vrtěti

  16:28aktualizováno  16:28
Během prvního májového víkendu můžete u televize hříšně tančit, lovit zabijáka, který loví delikventy a když zbude chvilička, také vrtěti psem. A to všichni. Do jednoho.

Hříšný tanec | foto: archiv iDNES.czMF DNES

PÁTEK 1. KVĚTNA
Hříšný tanecPři prvomájovém večeru si můžete poplakat s - dá se říci - romantickou klasikou. Instruktor Johnny Castle se tancem živí. A tancuje tak krásně, že se do něj Baby zamiluje a objeví kouzlo lásky v rytmu vášnivého tance. A nejen vášnivého, bez nadsázky Hříšného tance (Nova, 20:00)!

Film o lidské touze, lásce a odpovědnosti k bližnímu na pozadí konce 2. světové války, kdy zemi osvobozovali Američané. To je Vůně vanilky (ČT1, 20:55), dramatický příběh v režii Jiřího Stracha. A jak je u Stracha typické, snímek je skvěle obsazený.

Flegmatický neúspěšný spisovatel pozve svého přítele, béčkového herce, který má před svatbou, na exkurzi do vinic. Ve společnosti krásných žen jim víno obzvlášť chutná. Svatba se blíží a s tím zároveň i jistota, že se přátelé nevrátí do Los Angeles takoví, jací byli. Pokud se vůbec vrátí. Pokud jste ještě výtečnou komedii Bokovka (Prima, 21:15) neviděli, napravte to!

SOBOTA 2. KVĚTNA
Z filmu Den potéDen poté (Prima, 20:00) je vydáván za katastrofický film s dechberoucími zvláštními efekty. Vypráví trable lidí, které zaskočí nečekaně rychlý nástup nové doby ledové. Když už je řeč o efektech, všimněte si, že ve snímku odehrávajícím se převážně hluboko pod bodem mrazu nejde hrdinům pára od úst. Evidentně jim práce trikařů vzala dech také.

Dva milenci ze dvou znepřátelených rodin. Montekové a Kapuleti. Moderní verzi nesmrtelného příběhu Romeo a Julie (ČT1, 21:20) natočil už před třinácti lety australský režisér Baz Luhrman a opravdu stojí za vidění. I přes to, že třeba nemáte rádi Leonarda DiCapria.

Z filmu PustinaOtrlejší by se zase měli podívat na Pustinu (Nova, 23:35), nekompromisní horor z čím dál silnější "britské vlny". Popisuje trable mladých delikventů přivezených do nápravného zařízení na pustý ostrov, kde si na ně různé ostré hračky brousí psychopatický vrah.

NEDĚLE 3. KVĚTNA
Americký prezident je obviněn ze sexuálního zneužívání. Narychlo sestavený tým poradců má za úkol uměle vytvořit další aféru a tím odvést pozornost médií. Prostě Vrtěti psem (Prima COOL, 20:15).

Do velké sklepní místnosti je zavřeno šest účastníků podivné reality-show nazvané Všichni za jednoho. A mají vydržet spolu ve stísněných podmínkách nejméně po dobu jednoho měsíce. Na konci je čeká milionová odměna. Problém ale je, že pravidla hry nejsou tak docela jasná. Všichni do jednoho (ČT2, 22:45).

Z filmu Osudový dotekMladý fyzik Evan Treborn se vydává na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z ruky a následky jsou hrůzostrašné. A to stačí jen jedíný, zato Osudový dotek (Nova, 23:05).

SERIÁLY
Ulice
(pátek, Nova 18:30)
Ranč U Zelené sedmy (pátek, ČT1 20:00)

Televizní program na 7 dní pro více než 50 stanic


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

DO KINA: Proti pěti soupeřům nastoupí vyměnění Muži v černém

Z filmu Muži v černém: Globální hrozba

Ze šesti nových titulů týdne zní většině diváků povědomě jenom jediný: Muži v černém, tentokrát s podtitulem Globální...

VIDEO: Zrychlený dech a běh o život. Představuje se Nabarvené ptáče

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

Je dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý, skoro němý a dokončený bez kompromisů. Tak charakterizuje...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR ŘÍDÍCÍCH SYSTÉMŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 28 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz