Rozlučte se osobně s Jacksonem. Nabízíme lístky na film s králem popu

Doporučujeme   7:25aktualizováno  7:25
Další kapitolou v posmrtném uctívání krále popu Michaela Jacksona je film zachycující jeho poslední dny. Do kin vstoupí ve středu a bude se hrát dva týdny. Nebude to jen další průšvih? Hrajte s portálem iDNES.cz o volné vstupenky.

Hrajte o lístky na film Jacksonem

Portál iDNES.cz přidá i knihu o králi popu

Problémy, které doprovázely Michaela Jacksona v posledních letech jeho života, jako by se přenesly i na události po jeho smrti (zemřel letos 25. června v necelých jedenapadesáti letech).

Zmatky ohledně času a místa konání posledního rozloučení, dva měsíce trvající pitva, zkoumající, na co vlastně zemřel, několikrát měněné datum pohřbu, chaotická a ve finále s ostudou zrušená pocta hvězd ve Vídni, kniha, ve které se Michael svěřuje, že by přemluvil Hitlera, aby nebyl tak zlý... Rozhodně se nedá říct, že by loučení s králem popu probíhalo za dvakrát důstojných podmínek.

Zpěvák Michael Jackson při posledních zkouškách 23. června 2009 ve Staples CenterFilm Michael Jackson’s This Is It to má změnit. Má být poctou Jacksonově práci v posledních měsících zpěvákova života, důkazem, že nebyl tou na tišících prostředcích závislou psychopatickou anorektickou troskou s mnohokrát přešitým tělem a obličejem, kterou vykreslují některá svědectví a bulvární média.

Chce ukázat, že byl naopak ve své padesátce vitálním a tvrdě pracujícím umělcem, který chtěl završit svou neuvěřitelnou kariéru velkolepými koncerty v londýnské O2 Areně, na které se chystaly přijet desítky tisíc fanoušků z celého světa.

Jenomže když se před týdnem v rádiích jako upoutávka na film a jeho soundtrack s pompou rozezněla nová skladba nazvaná This Is It, zase to nebylo bez problému. Z Kanady se totiž ozval zpěvák Paul Anka a záhy se zjistilo, že je spoluautorem a ta písnička vlastně vznikla už v roce 1983 - a že ji dokonce už jednou a pod jiným názvem nazpívala zpěvačka Safire.

I přes čínského cenzora

Film Michael Jackson’s This Is It vstoupí do kin po celém světě ve středu 28. října. Bude se promítat pouhých čtrnáct dní a ještě během předvánoční sezony by se měl objevit i v obchodech na DVD a Blue ray discích.

Michael Jackson - This Is It

Podobně jako ostatní události kolem Jacksona, také film obestírá aura pěstovaného tajemství kombinovaná s pocitem obrovské improvizace. A rovněž si nemůže stěžovat na nezájem fanoušků. Americká kina hlásí, že lístky, jejichž předprodej začal před měsícem, už jsou z osmdesáti procent pryč. Snímek se bude promítat dokonce i v čínských kinech, do kterých může za rok vstoupit jen dvacítka zahraničních filmů.

Autoři říkají, že půjde vlastně jen o sestřihaný materiál ze zkoušek, které probíhaly v losangeleské hale Staples Center, mimochodem místě, kde se veřejnost loučila se zavřenou rakví s Jacksonovým tělem.

Jackson: Hitler byl geniální řečník

Michael Jackson při své návštěvě Prahy v roce 1996"Madonna je sprostá čarodějnice; kdyby nebylo dětí, raději bych zemřel; Thriller byl hrozný, nechtěl jsem ho vydat." To jsou věty, které v nové knize známého amerického rabína Shmuleye Boteacha pronáší zesnulý zpěvák Michael Jackson. A došlo i na Hitlera, jehož rétoriku zpěvák obdivuje.

Nahrávalo se vše od počátečních příprav produkce po technické zkoušky v losangeleském Staples Center. Ukážeme Michaela, jaký doopravdy byl, kreativně zapojeného do každého z aspektů produkce. Od choreografie po hudbu, světla, koncepci krátkých filmů a projekcí na pozadí," říká o snímku jeho režisér Kenny Ortega, choreograf, který s Jacksonem spolupracoval i na comebackových koncertech a stál i za jeho předchozími turné.

"Přestože představení nebylo dokončené, myslím, že záznam ukáže, že proces vzniku byl něčím, co si Michael hluboce užíval," slibuje Ortega.

Skutečnost, nebo pouhý pomníček?

A zase tím vzbuzuje řadu otázek. Podle některých zpěvákových blízkých to byl přece právě stres z příprav a ohromný tlak, pod kterým evidentně dezorientovaný umělec byl, když se dozvěděl, že místo pár koncertů jich má zahrát více než padesát, co přispělo k jeho smrti, která byla podle soudního lékaře zabitím.

Film This Is It bude zcela určitě nablýskanou oslavou hudby Michaela Jacksona. Bude to dost možná nejsledovanější hudební dokument vůbec. Ale až premiéra přísně střeženého snímku, který předem nesmějí vidět ani novináři, ukáže, zda alespoň napoví, jaký byl doopravdy Michael Jackson na sklonku života, nebo jestli se dočkáme jen šikovně sestříhaného, téměř dvě hodiny trvajícího pomníčku.


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

Tarantino v Česku zabírá, na Tenkrát v Hollywoodu přišlo 118 tisíc lidí

Brad Pitt a Leonardo DiCaprio ve filmu Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Novinka Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu rozčeřila stojaté vody prázdninové návštěvnosti kin, za první víkend ji...

TELEVIZIONÁŘ: Klidně už můžete říkat černý. Zlatý Morgan Freeman

Morgan Freeman ve filmu Kouzlo Belle Isle

Letmá statistika sobotního programu nabízí dva více méně již omšelé junáky – jsou jimi Mladý Montalbano a Mladý Karl...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz