Podívejte se, jak bruneta a blondýna krotí Českého lva v rytmu Abby

  13:55aktualizováno  13:55
Lesklé minižupánky, latexové kozačky, vlající vlasy. Blondýna a bruneta tančí v rytmu Abby a vrhají zářivé úsměvy na kameru. Stop! Bruneta odklopýtá ze scény a ateliérem se nese klení: "Hergot, kdo tohle vymyslel? Pojď si v tom skákat sám!" Takhle vznikla znělka k nominačnímu večeru Českého lva.

Ředitel České filmové a televizní akademie (ČFTA) a jinak také režisér Petr Vachler, který má na natočení znělky k nominačnímu večeru Českého lva už jen něco málo přes hodinu, nekompromisně vrací krásky na plac.

"Tak už aspoň vypněte ten vítr. Vidíš, co mi dělá!" volá na Vachlera bruneta. "My víme, že tě Iva bičuje, ale ty to vydržíš, Esterko," povzbuzuje trpící Ester Kočičkovou režisér a maskérka běží Ivě Pazderkové uhladit vlasy, které ve větru šlehají kolegyni do oka.

Český lev za rok 2008

Slavnostní vyhlášení nominací na výroční ceny ČFTA Český lev proběhne 30. 1. v pražském kině Lucerna, přenášet ho bude druhý kanál České televize.

Udílení cen proběhne 7. března ve Velkém sále Lucerny, živě ho odvysílá ČT1 v přímém přenosu od 20 hodin.

"Ono to navenek vypadá, jako že tu krotím lvice, ale ve skutečnosti jsou obě holky velmi disciplinované," vysvětluje Vachler. "Ester nes...," ozve se z placu. Rozesmáté dámy právě vymyslely hlavní větu nominačního večera.

Blondýnám vstup povolen

Loňské nominace na Českého lva odmoderovala Ester Kočičková sama a do historie lvích galavečerů se zapsala tím, že na pódium vehementně odmítala pouštět ženy.

Letos si naopak jednu přímo pozvala. "Nominační večer se ponese v duchu Abby a v té vždycky vystupovala ne jedna, ale dvě ženy - blondýna a bruneta. Brunetu jsem měl, pro Ester Kočičkovou a její humor mám slabost už dlouho, ale chyběla nám blondýna. Jsem rád, že se nám podařilo získat Ivu Pazderkovou, která mě vždycky bavila jako  'blbá blondýna' v pořadu Na Stojáka," vysvětluje Vachler.

Nápad inspirovat se filmem Mamma Mia!, který se stal horkým favoritem na Českého lva za nejlepší zahraniční film, se prý zrodil už na jeho premiéře v Karlových Varech. "Když jsem viděl Brosnana, jak zpívá písničky Abby, rozhodl jsem se udělat něco podobného. Jen místo Brosnana zpívá Ester," říká Vachler.

Rozhodnutí přizvat k moderování Ivu Pazderkovou už se nicméně zrodilo v hlavě Ester Kočičkové - stejně jako český text ke lví verzi hitu  S.O.S., ke které dámy v úterý odpoledně natáčely klip. Špičkovaly se přitom tak, že je i pobavený režisér musel několikrát usměrňovat.

Největší spor se rozhořel o to, kdo má lepší punčocháče. "Iva má lesklé silonky, zatímco já jen matné, připadám si jako póvl," "stěžovala" si Kočičková. "Matné ale zase neztlušťují nohy. A já na nich navíc měla od začátku oko," kontrovala Pazderková. 

Ta prý navíc při náročném tanci v těžkých botách zvažovala, jestli by se v nich dalo vyjít na Sněžku. "Mně by stačilo vyjít v nich na ulici," smála se Kočičková 

Dvě ženy na pódiu se nedohodnou

Řeč přišla i na společné moderování nominačního večera. "Aby nedošlo k mýlce: dvě ženy se na jevišti nemůžou dohodnout, takže moderovat budu já a Iva bude v podstatě jen takovou asistentkou. Je totiž zřejmé, že ona je tady ta krásná blondýna, takže by měla hlavně nosit ceny a líbat odměněné a nominované," vysvětlovala s vážnou tváří Kočičková a její kolegyně jako správná asistentka pouze horlivě přikyvovala.

"Ano je to tak, jak říká Ester, já budu jenom asistovat." Po delší debatě se nicméně obě dámy shodly, že ve hře je i varianta, že by nakonec moderovaly obě. "Kdo ví, co se může stát, já třeba budu muset odběhnout z jeviště, abych se převlékla, a to bude chvíle pro blondýnu."

Choreografii tance, který Kočičková s Pazderková po vzoru Abby předvádějí v nominační znělce, vymyslely bez jakékoli pomoci ony samy. "Prostě jsme si takhle jednou pouštěly písničku a najednou to bylo."


Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

La Putyka zestárla. Málem jsme letos úplně skončili, přiznává Rosťa Novák

Z generálky představení Black Black Woods

Nechybělo mnoho a oslava deseti let Cirku La Putyka by byla tím posledním, co by novocirkusový soubor okolo Rosti...

Další z rubriky

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

V 96 letech zemřel Franco Zeffirelli, režisér nejslavnější verze Romea a Julie

Italský režisér Franco Zeffirelli na tiskové konferenci během Mezinárodního...

Legendární italský režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Režisér a bývalý senátor se proslavil zejména...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Najdete na iDNES.cz