Podívejte se, jak bruneta a blondýna krotí Českého lva v rytmu Abby

  13:55aktualizováno  13:55
Lesklé minižupánky, latexové kozačky, vlající vlasy. Blondýna a bruneta tančí v rytmu Abby a vrhají zářivé úsměvy na kameru. Stop! Bruneta odklopýtá ze scény a ateliérem se nese klení: "Hergot, kdo tohle vymyslel? Pojď si v tom skákat sám!" Takhle vznikla znělka k nominačnímu večeru Českého lva.

Ředitel České filmové a televizní akademie (ČFTA) a jinak také režisér Petr Vachler, který má na natočení znělky k nominačnímu večeru Českého lva už jen něco málo přes hodinu, nekompromisně vrací krásky na plac.

"Tak už aspoň vypněte ten vítr. Vidíš, co mi dělá!" volá na Vachlera bruneta. "My víme, že tě Iva bičuje, ale ty to vydržíš, Esterko," povzbuzuje trpící Ester Kočičkovou režisér a maskérka běží Ivě Pazderkové uhladit vlasy, které ve větru šlehají kolegyni do oka.

Český lev za rok 2008

Slavnostní vyhlášení nominací na výroční ceny ČFTA Český lev proběhne 30. 1. v pražském kině Lucerna, přenášet ho bude druhý kanál České televize.

Udílení cen proběhne 7. března ve Velkém sále Lucerny, živě ho odvysílá ČT1 v přímém přenosu od 20 hodin.

"Ono to navenek vypadá, jako že tu krotím lvice, ale ve skutečnosti jsou obě holky velmi disciplinované," vysvětluje Vachler. "Ester nes...," ozve se z placu. Rozesmáté dámy právě vymyslely hlavní větu nominačního večera.

Blondýnám vstup povolen

Loňské nominace na Českého lva odmoderovala Ester Kočičková sama a do historie lvích galavečerů se zapsala tím, že na pódium vehementně odmítala pouštět ženy.

Letos si naopak jednu přímo pozvala. "Nominační večer se ponese v duchu Abby a v té vždycky vystupovala ne jedna, ale dvě ženy - blondýna a bruneta. Brunetu jsem měl, pro Ester Kočičkovou a její humor mám slabost už dlouho, ale chyběla nám blondýna. Jsem rád, že se nám podařilo získat Ivu Pazderkovou, která mě vždycky bavila jako  'blbá blondýna' v pořadu Na Stojáka," vysvětluje Vachler.

Nápad inspirovat se filmem Mamma Mia!, který se stal horkým favoritem na Českého lva za nejlepší zahraniční film, se prý zrodil už na jeho premiéře v Karlových Varech. "Když jsem viděl Brosnana, jak zpívá písničky Abby, rozhodl jsem se udělat něco podobného. Jen místo Brosnana zpívá Ester," říká Vachler.

Rozhodnutí přizvat k moderování Ivu Pazderkovou už se nicméně zrodilo v hlavě Ester Kočičkové - stejně jako český text ke lví verzi hitu  S.O.S., ke které dámy v úterý odpoledně natáčely klip. Špičkovaly se přitom tak, že je i pobavený režisér musel několikrát usměrňovat.

Největší spor se rozhořel o to, kdo má lepší punčocháče. "Iva má lesklé silonky, zatímco já jen matné, připadám si jako póvl," "stěžovala" si Kočičková. "Matné ale zase neztlušťují nohy. A já na nich navíc měla od začátku oko," kontrovala Pazderková. 

Ta prý navíc při náročném tanci v těžkých botách zvažovala, jestli by se v nich dalo vyjít na Sněžku. "Mně by stačilo vyjít v nich na ulici," smála se Kočičková 

Dvě ženy na pódiu se nedohodnou

Řeč přišla i na společné moderování nominačního večera. "Aby nedošlo k mýlce: dvě ženy se na jevišti nemůžou dohodnout, takže moderovat budu já a Iva bude v podstatě jen takovou asistentkou. Je totiž zřejmé, že ona je tady ta krásná blondýna, takže by měla hlavně nosit ceny a líbat odměněné a nominované," vysvětlovala s vážnou tváří Kočičková a její kolegyně jako správná asistentka pouze horlivě přikyvovala.

"Ano je to tak, jak říká Ester, já budu jenom asistovat." Po delší debatě se nicméně obě dámy shodly, že ve hře je i varianta, že by nakonec moderovaly obě. "Kdo ví, co se může stát, já třeba budu muset odběhnout z jeviště, abych se převlékla, a to bude chvíle pro blondýnu."

Choreografii tance, který Kočičková s Pazderková po vzoru Abby předvádějí v nominační znělce, vymyslely bez jakékoli pomoci ony samy. "Prostě jsme si takhle jednou pouštěly písničku a najednou to bylo."


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

VIDEO: Vrací se Top Gun. Neohrožený Tom Cruise je pořád kapitán

Trailer k filmu Top Gun: Maverick

Herec Tom Cruise překvapil účastníky Comic-Conu v San Diegu svým předem neohlášeným vystoupením, na kterém představil...

VIDEO: Mark Hamill, idol Hvězdných válek, zpívá v roli vraždící panenky

Trailer k filmu Dětská hra

Ve filmu Dětská hra, který do kin vejde 25. července, ožije legendární vraždící panenka z hororové série Chucky. A co...

Zemřela herečka Troškových komedií Alena Karešová, vypravěčka Arabely

Alena Karešová ve filmu Bota jménem Melichar (1983)

V 92 letech zemřela herečka Alena Karešová. „Hrála v mých filmech, v Botě jménem Melichar představovala protivnou...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz