Filmové premiéry: Noc patří ďábelskému Kotkovi

  9:57aktualizováno  9:57
Vojta Kotek běží závod o čas s vlastními spermiemi, vrahoun Johnny Depp zpívá. Navíc drama a kriminálka. Mezi novými filmy si stačí jen vybrat.

O život - snímek z filmu | foto: Hollywood Classic Entertainment

SWEENEY TODD: ĎÁBELSKÝ HOLIČ Z FLEET STREET (premiéra 7. 2.)
více o filmu zde − recenze zde
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Johnny DeppSweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Helena Bonham Carter a Johhny DeppSweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Helena Bonham Carter a Johhny DeppSweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Johnny Depp
Spojení vizuálního maniaka Tima Burtona a herce Johnnyho Deppa se osvědčilo už několikrát − vzpomeňme na Ospalou díru, Střihorukého Edwarda nebo Karlíka a továrnu na čokoládu.

Tentokrát mnohými filmovými fanoušky oblíbený tandem servíruje filmovou verzi slavného muzikálu o pomstě muže, který se rozhodl povraždit holičskou břitvou všechny, co mají podíl na jeho životním neštěstí.

Drtivá většina kritik i diváckých reakcí filmu blahořečí, i když ve všech se dá vysledovat stejná výtka − Burtonovy obrazové orgie jsou dohnány k dokonalosti, příště by to prý chtělo změnu.

O ŽIVOT (premiéra 7. 2.)
více o filmu zde − recenze zde
O životO životO životO život
Stane se − jdete si užít party na chalupu, tam potkáte dívku, která vám sice nic moc neříká, ale i tak se s ní vyspíte a praskne vám kondom. Nezbývá, než jako o život pospíchat pro interrupční pilulku.

V takové situaci se nachází hrdina nového českého filmu O život Michal. Režijně postavu hranou Vojtou Kotkem a sepsanou Jaroslavem Pozzim, Jiřím Vejdělkem a Halinou Pawlowskou vedl Milan Šteindler.

První diváci, kteří film viděli, jej hodnotí slovem "ulítlé". Ale vyjádřeno procenty, výše než na padesát procent se film zatím nevyšplhal.

LOVEC DRAKŮ (premiéra 7. 2.)
více o filmu zde
z filmu Lovec drakůz filmu Lovec drakůz filmu Lovec drakůz filmu Lovec draků
Silný příběh nabízí film Marca Fostera, který v současné době pracuje na dvaadvacáté bondovce. Amir je syn bohatého obchodníka, Hassan syn jejich sluhy. Přes třídní rozdíly jsou stejně staří kluci velkými přáteli.

Amir se stane svědkem Hassanova znásilnění a výčitky svědomí oba chlapce navždy rozdělí. Zatímco Hassan zůstává v Afghánistánu, Amir s otcem utíká do Spojených států, aby uskutečnili svůj americký sen.

Po letech se Amir může vykoupit za dávné selhání; musí se vrátit do země ovládané Talibanem a odvézt z ní malého syna přítele, kterého kdysi tak zklamal.

NOC PATŘÍ NÁM (premiéra 7. 2.)
více o filmu zde
z filmu Noc patří nám (Joaquin Phoenix a Eva Mendes) z filmu Noc patří nám (Joaquin Phoenix) Z filmu Noc patří námz filmu Noc patří nám (Eva Mendes)
Drsný krimi thriller si razí cestu světovými kiny ve stopách oscarové Skryté identity. Policie v New Yorku čelí rostoucí vlně zločinu. Ruský gang má seznam policistů, které chce odstranit.

Šéf nočního klubu má jedinou šanci zachránit život svého bratra a otce, kteří jsou další na řadě. Film byl uveden v soutěžní sekci MFF Cannes 2007. Tolik suchá fakta.

Názory na snímek se různí, převládají ale ty kladné − ty hovoří o poctivé zemité kriminálce. Odpůrci filmu vyčítají zejména plytký scénář.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Z filmu PokáníObčan Havel

více o filmu zde − recenze zde
Pokání
více o filmu zde − recenze zde
Asterix a Olympijské hry
více o filmu zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Asterix a olympijské hryNejvětšímu zájmu se během víkendu těšil Asterix a Olympyjské hry − za vstupné utržil 6,4 milionu korun. Druhé místo patří novince Filipa Renče Na vlastní nebezpečí s tržbou ve výši 3,5 milionu a bronz patří Občanu Havlovi. Za něj návštěvníci kin utratili 1,7 milionu korun. Pětici doplňuje ještě Pokání a Václav.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Sylvester Stallone ve filmu John Rambo (aka Rambo IV)Nejvíce, něco málo přes 31 milionů dolarů, v zámoří vydělal o víkendu hudební film Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour. Druhé místo je hororové, usídlil se tu snímek Oko, na nějž se prodaly vstupenky za 12,4 milionu. Bronz udržela komedie 27 Dresses, tentokrát jí do kasičky přibylo 8,5 milionu. Do Top 5 se ještě vešla komedie Meet the Spartans a krev chrlící čtvrtý Rambo.
Zdroj: Internet Movie database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Od příštího týdne si v kinech budeme moci užít Soukromou válku pana Wilsona, s Lovci pokladů se vydáme najít Knihu tajemství nebo si můžeme zajít na ceněné francouzské drama Skafandr a motýl.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Vinnetou, Hospoda, Chalupáři. Letní televize mají stále stejné zbraně

Mahulena Bočanová, Josef Větrovec, Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík v seriálu...

Česká televize v létě opráší seriálové Chalupáře, Prima klasické indiánky s Vinnetouem, Nova své sitcomy Hospoda či...

RECENZE: Co zbylo z Mužů v černém? Parodie na bondovku a povrchní humor

Záběr ze třetího pokračování Mužů v černém

Jestli Muži v černém 3 příjemně překvapili, pak startovní snímek nové série Muži v černém: Globální hrozba znamená...

Najdete na iDNES.cz