ČT odtajnila novou grafickou podobu a loga

  16:57aktualizováno  18:30
Jsme Česká televize. S tímto sloganem představila veřejnoprávní stanice svou novou grafickou podobu a loga svých čtyř stanic. Design vysílání se změní 1. září.

Letité logo samotné České televize v podobě písmen Č a T tvořících červenobílou obrazovku zatím zůstává. "Změní se až při přechodu na digitální vysílání. Chceme na nové logo připravit diváky i sami sebe," uvedl generální ředitel České televize Jiří Janeček.

Podle dostupných informací by nové logo ČT mělo mít podobu písmene C, nad nímž bude vodorovná čára znamenající nejen háček nad céčkem, ale také vodorovnou část písmene T.

Naváže tak na odtajněná loga jednotlivých programů, která tvoří číslice z jejich názvu, tedy jednička, dvojka, čtyřka nebo dvacet čtyřka. Společným znakem označení všech čtyř kanálů je vodorovná čára nad číslicí daného programu.

Na kolik nová grafika koncesionáře přišla, producentka Miroslava Bláhová neprozradila. "Díky tomu, že vše vznikalo v rámci České televize, byly náklady poloviční, než kdyby projekt vytvořila externí firma," uvedla pouze.

Nový design ČT1
Nový design ČT1 - korporátní znělka ČT nabízíNový design ČT1 - grafický jingleNový design ČT1 - rodina z hraného předělu, tzv. identuNový design ČT1 - layout programového přehledu

Nový design sladil vizuální podobu všech čtyř programů ČT. "Jsme první tuzemskou stanicí, který byla donucena změnit korporátní design pro více než jeden kanál. Navíc se to povedlo v rámci samotné televize a českých tvůrců," podotkla vedoucí vizuální prezentace ČT Pavla Hromková.

Změna grafiky pak na obrazovky přinese i jednu novinku. Hrané předěly, tzv. identy. "Jsou to znělky, které divákovi pomohou se snáze orientovat. Tím se naplnilo i zadání, aby Česká televize byla přehlednější," vysvětlil vedoucí kreativního týmu Uroš Trefalt.

Nový design ČT2
Nový design ČT2 - grafický jingleNový design ČT2 - hraný předěl, tzv. ident, se sloganem Jiný prostorNový design ČT2 - znělka pro Filmový klubNový design ČT2 - znělka pro dokumenty

Pro každou stanici také vznikl její vlastní slogan: ČT1 = Vítejte na jedničce, ČT2 = Pro jiný prostor, ČT4 = Žijeme sportem a ČT24 = Informační náskok.

Na diváky také čekají nové znělky a hlasy, které budou provádět programem. První program tak dostane "moderátory" Jiřího Dvořáka a Andreu Elsnerovou, na ČT24 bude mluvit Daniel Rous a na "sportu" Jan Dolanský. "Pro ČT2 jsme chtěli netradiční, neoposlouchaný hlas," vysvětlil Trefalt, proč byla vybrána Vanda Hybnerová.

Nový design ČT4
Nový design ČT4 - grafický layout upoutávkyNový design ČT4 - hraný předěl, tzv. ident, nazvaný vodaNový design ČT4 - hraný předěl, tzv. ident, nazvaný oheňNový design ČT4 - grafický jingle stadion

Po první zářijové fázi, kdy se obmění grafika, přijde další vylepšení v listopadu s nasazením nových znělek jednotlivých pořadů. Upraví se i vzhled zpravodajských studií, odkud jsou některé pořady živě vysílány.

Nová loga a grafický styl navrhl pedagog VŠUP v Praze a grafický designér Štěpán Malovec. Loni vyhrál konkurz, jehož se zúčastnilo celkem 73 návrhů. ČT obměnu svého designu vysvětluje zastaralostí stávající grafiky i nástupem digitálního vysílání.

Nový design ČT24
Nový design ČT24 - layout relace UdálostiNový design ČT24 - znělka pro program Události v kultuřeNový design ČT24 - hraný předěl, tzv. ident, pro dopravní zpravodajstvíNový design ČT24 - znělka pro program Události v kultuře

Předsedou osmičlenné výběrové poroty byl Basi Akpabio, kreativní ředitel Creative services BBC. "Členové odborné komise se na vítězi jednomyslně shodli," uvedl mluvčí ČT Martin Krafl.

Česká televize plánovala, že nový design představí už na počátku letošního roku, ale práce se zdržely. Mimo jiné i kvůli vzniku grafického manuálu, který stanoví zásady pro užití loga na obrazovce ČT pro všechny vysílané kanály i mimo obrazovku.

Líbí se vám nová loga stanic ČT?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 2. září 2007. Anketa je uzavřena.

NE 11652

ANO 6594

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Že vždy vyhrává pouze jeden? Miss má povolené výjimky

Finalistky soutěže Česká Miss 2019 a Miss Universe SR 2019 (Praha, 19. srpna...

Proč se Československo vlastně vůbec dělilo? Šestadvacet let po rozpadu federace existuje společná televizní Superstar,...

Když Karel Kryl maloval a Václav Neckář skákal. Dva poklady archivů

Záběr ze záznamu Karel Kryl 1969: Píseň skončila, žalář je naším domovem

Cannes nadšeně tleskající československému popu včetně tria Golden Kids; rok poté jen tabule, křída, houba, kytara a...

Nejlépe placeným hercem roku je akční hromotluk Dwayne Johnson

Dwayne Johnson v hlavní roli filmu Jumanji: Vítejte v džungli!

Akční hrdina Dwayne Johnson a tváře komiksu Avengers jako Chris Hemsworth, Robert Downey Jr. či Chris Evans vedou...

Najdete na iDNES.cz